مومنی: تا هستم از نظرمحمدی حمایت می‌کنم / ما را با پارس جنوبی مقایسه نکنید / باید شخصیت لیگ برتری پیدا کنیم

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – مالک باشگاه سپیدرود گفت: نباید ما را با تیم پارس جنوبی مقایسه کرد چون امکاناتی که آنها دارند را ما هرگز نداشتیم.

به گزارش سایت سپیدرود، میرشهاب مومنی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال سپیدرود و نتایج ضعیف این تیم در ۲ هفته‌ای که از رقابت‌های لیگ برتر گذشته، گفت‌و‌گویی را با خبرگزاری میزان انجام داد که در زیر از نظر می‌گذرانید:

*چرا نتیجه نمی‌گیرید؟

لیگ برتر است و باید پذیرفت کار سختی در پیش داریم. زمان می‌برد تا تیم سپیدرود در لیگ برتر جا بیفتد. به هر حال ما برای اولین بار است که به لیگ برتر آمدیم و نیاز داریم تا هویت و شخصیت لیگ برتری پیدا کنیم. از این رو نیاز به زمان داریم.

*نگران نتایجی که سپیدرود گرفته و ادامه لیگ با این وضعیت نیستید؟

ما یک فصل را پیش رو داریم و اگر خیلی زود نگران شویم نمی‌توانیم با آرامش کار کنیم. هنوز هم تیم‌هایی هستند که با وجود تلاش‌هایی که کرده و هزینه‌هایی که داشتند، نتیجه نگرفتند. فصل پیش رو ممکن است پرفراز و نشیب باشد و ما باید بتوانیم آرامش خود را حفظ کنیم. هنوز ابتدای لیگ است و همانطور که تیم‌هایی مثل پارس جنوبی نتایج خوبی گرفتند، تیم‌هایی مثل ما و تراکتورسازی هم راه به جایی نبردند.

*همین نتایج خوب پارس جنوبی، ناکامی تیم شما را پررنگ‌تر جلوه می‌دهد؟

به هر حال نباید ما را با تیم پارس جنوبی مقایسه کرد. امکاناتی که این تیم دارد را ما هرگز نداشتیم. آنها پول قلمبه دولتی داشتند در حالی که ما هنوز درگیر گرفتاری‌های مالی خود از لیگ دو هستیم. هنوز نتوانستیم از خجالت بازیکنان فصل قبل و قرارداد‌های این فصل بربیاییم. به تعهدات خود عمل نکردیم و اصلا نباید با پارس جنوبی مقایسه شویم.

*به نظر محمدی چقدر فرصت می‌دهید؟

نظرمحمدی جوانی است که به کار و تلاشش اعتقاد دارم. دو فصل تیم ما را به بهترین شکل هدایت کرد. من مثل کوه پشت سر او هستم و حمایتش می‌کنم. ما همیشه به کشور‌های عربی اعتراض کردیم که نتیجه‌گرا هستند بنابراین خودمان نباید این شیوه را دنبال کنیم. از این رو با وجود همه فشار‌ها که از فصل قبل هم وجود داشت از این مربی دفاع کردم و همچنان دفاع می‌کنم.

*تیم پر طرفداری دارید. ممکن است به زودی هواداران تحمل نکرده و معترض شوند؟

درست است تیم ما مردمی است ولی مسئولیت تیم با من است. از این رو تا من هستم از این کادر فنی حمایت می‌کنم. ما رابطه خوبی با هم داریم و با هم مشورت می‌کنیم می‌دانم که این تیم رفته رفته شرایط بهتری پیدا خواهد کرد.

*چه آینده‌ای را برای تیم سپیدرود تصور می‌کنید؟

ما که بهترین امکانات را برای نظرمحمدی فراهم نکردیم. بهترین نفرات را هم برایش جذب نکردیم. در نتیجه تیمی آماده کردیم که فقط در لیگ برتر بماند. برخی تیم‌ها در لیگ برتر تا ۳۰ میلیارد هم هزینه کردن در نتیجه ما نمی‌توانیم در مقام رقابت با آنها بایستیم. من هم اگر در آمد داشتم، حق پخش می‌گرفتم و قانون کپی رایت در مورد تیمم رعایت می‌شد چه بسا می‌توانستم بخشی از مشکلات را حل کنم.

*با توجه به مشورت‌هایی که با نظر محمدی داشتید ایراد تیم تان را در کجا می‌بینید؟

نظر محمدی شنونده خوبی است و ما معمولا جلسات خوبی داریم. حتی به او گفتم ریسک کند و اگر دوست دارد از بازیکنان جوان استفاده کند. من به این مربی اعتماد دارم و دستش را در هر موردی باز گذاشتم.

به هر حال این شکست‌ها فقط برای او نیست و به همه تیم تعلق دارد. نظرمحمدی بعد از بازی با سیاه‌جامگان در رختکن به بازیکنان گفت از همه آنها راضی است و ایراد را در خودش می‌بیند. این تواضع به او کمک می‌کند تا خیلی زود ایراد را پیدا کرده و تیمش را تحلیل کند.