حرف های متناقض درباره سپیدرود: سپیدرود به حمایت نیاز دارد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هنوز دو هفته از آغاز مسابقات لیگ هفدهم فوتبال ایران گذشته و اگرچه سپیدرود هر دو دیدار خود را باخته، اما تا پایان راه ۲۸ بازی دیگر باقی مانده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خزر، در این میان مساله عجیب موضع گیری برخی افراد است که همین دو ماه قبل با صعود سپیدرود رشت از دسته اول کشور، از “کارلوس کی روش” خواسته بودند که سرمربی تیم قرمزپوش گیلانی را دستیار خود کند و اکنون فقط پس از دو شکست خواهان برکناری و اخراج هستند!

این افراط و تفریط ها، البته به همراه بسیاری معضلات و مشکلات دیگر همیشه به ورزش و فوتبال گیلان ضربه زده و می زند. سرمربی سپیدرود باید فرصت کافی برای هماهنگ کردن تیم و رفع نقاط ضعف را داشته باشد و به کارش ادامه بدهد.

اگرچه انتقاد از تصمیماتش در زمان نقل و انتقالات و یا در جریان مسابقات لیگ نه تنها اشکالی ندارد که به او کمک هم خواهد کرد.

سپیدرود رشت فقط یک تیم فوتبال نیست. عشق و علاقه بخشی از مردم رشت و حتی برخی از دیگر شهرهای گیلان بوده و هست.

در تمام آن سال هایی که سپیدرود در مسابقات رده های پایین بازی می کرد، گروهی از طرفدارانش این تیم را تنها نمی گذاشتند و به ورزشگاه می رفتند و به تشویق و حمایت می پرداختند.

اکنون که سپیدرود پس از چند دهه به بالاترین لیگ فوتبال ایران آمده، طرفداران قدیمی همچنان از تیم مورد علاقه خود چه در رشت و چه در شهرهای دیگر پشتیبانی می کنند و البته تماشاگران جوان تر نیز به آن ها پیوسته اند تا تعداد دوستداران تیم قرمزپوش چند برابر شود.

سپیدرود البته در دو هفته گذشته نتایج خوبی نگرفته و به همین جهت طرفدارانش را نگران کرده است. اما لیگ هفدهم تازه آغاز شده و تا پایان مسابقات فرصت زیادی باقی مانده تا شرایط بهبود پیدا کند.

سپیدرود در حال حاضر به حمایت نیاز دارد. قطعا “نقد فنی” و بررسی اشکالات و اشتباهات در دوران نقل و انتقالات و یا در جریان بازی ها هم می تواند به شکلی حمایت تلقی گردد و به کادر فنی این تیم برای جبران و ترمیم نقاط ضعف یاری برساند.

اما روحیه دادن به سپیدرودی ها و تشویق آنان به منظور کسب پیروزی در مسابقات آینده، حمایت لازم و مهم تری است.