سپاهان اصفهان صفر – سپیدرود رشت صفر: یک امتیاز سوغات از اصفهان / ما سپیدرودیم

 سپیدرود در هفته ای که با حداقل تمرین و استراحت برابر سپاهان قرار گرفته بود با یک تساوی ارزشمند خارج از خانه موفق شد تا به روند امتیاز گیری اش در لیگ برتر ادامه دهد.

سپاهان ۰ – ۰ سپیدرود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته پنجم لیگ برتر – سه شنبه ۳۱ امرداد ماه ۱۳۹۶

ساعت: ۲۰:۱۵ – ورزشگاه نقش جهان اصفهان

هوا: ابری

تماشاگر:  شش هزار نفر

داور: حسین زرگر.

کمک داوران: رضا سخندان و محسن سلطانی.

داور چهارم: پیمان فرخی مهر.

کارت زرد:

سعید آقایی (دقیقه ۶۲)، ژایرو رودریگز (دقیقه ۸۱) از سپاهان

محمدرضا الماسخاله (دقیقه ۸۶)، سید محمد حسینی (دقیقه ۹۰) از سپیدرود

ترکیب سپیدرود رشت:

سید محمد حسینی، هادی موسوی، احمد آهی، مهرداد جماعتی، محمد رضا الماسخاله، توحید غلامی (از دقیقه ۶۳ علی دهقان) ، میثم فردوسی، حسین ابراهیمی، میعاد یزدانی (از دقیقه ۷۷ میلاد قربان زاده)، پویا نزهتی، عماد میرجوان (از دقیقه ۵۲ غلامرضا رضایی).

سرمربی: علی نظر محمدی.

ترکیب سپاهان اصفهان:

لی اولیویرا  ، سعید آقایی، عزت الله پورقاز، ژایرو رودریگز، حسن جعفری، میلاد سرلک (از دقیقه ۷۲ مروان حسین)، رسول نویدکیا، مهرداد محمدی (از دقیقه ۸۸ رضا میرزایی)، حسین پاپی (از دقیقه ۶۲ جلال الدین علی محمدی)، شاهین ثاقبی و ساسان انصاری

سرمربی: زلاتکو کرانچار.

شرح بازی:

سپیدرود برای ثبت دومین پیروزی فصل و البته اولین پیروزی خارج از خانه ی خود کار سختی در نقش جهان مقابل دیدگان هواداران زردپوش دارد و سپاهان هم با انگیزه ی زیادی برای ادامه ی روند رو به رشد خود به این دیدار خواهد آمد تا نشان دهد کسب پیروزی برابر ذوب آهن نتیجه ای زورگذر و مقطعی نبوده است.

شاگردان زلاتکو کرانچار هفته ی گذشته و در یک دیدار نفس گیر موفق به شکست ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر شدند که با آن غریبه هم نبودند؛ طلایی پوشان حالا ۵ امتیازی هستند و رتبه ی دهم را در اختیار دارند و روز آینده باید به مصاف شاگردان نظرمحمدی بروند که رتبه ۱۴ را در اختیار دارند.

مهم ترین چالش برای کرانچار و یارانش در این مقطع کسب اولین پیروزی خانگی در سومین دیدار آنها در نقش جهان است که می تواند آنها را با انگیزه ی مضاعفی به تعطیلات ببرد. میهمان این تیم هم پس از سه هفته شکست هفته گذشته، سرانجام موفق شد تیم پیکان را در هفته ی چهارم در خانه شکست دهد.

نیمه نخست:

دقیقه ۱۶: ارسال بازیکنان سپیدرود را اولیویرا در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۱: ارسال کرنر از سمت چپ خط دفاعی سپیدرود با ضربه ی ژایرو به سمت دروازه می رفت که بازیکنان سپیدرود توپ را به کرنر فرستادند.

دقیقه ۳۰: ارسال مهرداد محمدی و نفوذ این بازیکن موقعیت خطرناکی را ایجاد کرد ولی باز هم کسی در محوطه جریمه حاضر نبود تا ضربه ی نهایی را به ثمر برساند.

دقیقه ۳۴: همکاری آقایی و  مهرداد محمدی با ارسال آقایی به دیرک اول همراه شد که ضربه ی ساسان انصاری به اوت رفت.
دقیقه ۳۷: ارسال سعید آقایی با ضربه ی سر مهرداد محمدی  با واکنش خوب سیدمحمد حسینی به کرنر فرستاده شد و در برگشت هم ضربه ی سر سپاهانی ها راه به جایی پیدا نکرد.
دقیقه ۴۴: ضربه ی سعید آقایی از پشت محوطه ی جریمه محکم اما بی دقت بود و از بالای دروزاه به بیرون رفت.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۷: ارسال حسین پاپی را حسینی گلر سپیدرود دراز کش در اختیار گرفت.
دقیقه ۵۰: ضربه ی آکروباتیک شاهین ثاقبی در محوطه جریمه به محل تلاقی دیرک عمودی و افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت تا جدی ترین موقعیت بازی برای طلایی پوشان تا این لحظه از دست برود.
دقیقه ۴۳: باز هم سپاهانی از سمت چپ خط تهاجمی خود توپ خطرناکی را روی دروازه ی سپیدرود ریختند که هادی موسوی به موقع توپ را برگشت داد.
دقیقه ۵۶: ساسان انصاری به همراه مهرداد محمدی در موقعیت مناسب گلزنی قرار گرفتند ولی انصاری بد موقع به زمین خورد تا یک موقعیت مناسب گلزنی به راحتی از دست برود.
دقیقه ۵۸: ساسان انصاری می توانست با پاس رسول نویدکیا به گل اولش در نقش جهان برسد ولی مدافعین سپیدرود مانع شدند.

دقیقه ۶۳: ضربه ی ایستگاهی پویا نزهتی از پشت محوطه ی جریمه با واکنش عالی لی اولیویرا به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۶۴: اشتباه حسین جعفری موقعیت خوبی را در اختیار سپیدرود قرار داد که در این دقایق کمی جلوتر آمده و ایجاد موقعیت می کند.

دقیقه ۷۵: قیچی نصفه و نیمه ساسان انصاری به راحتی در دستان حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۹۰+۱: ضربه ی ژایرو رودریگوئز که به صورت شیرجه ای زده شد، در چارچوب دروازه قرار نگرفت و به اوت رفت.

سپیدرود در هفته ای که با حداقل تمرین و استراحت برابر سپاهان قرار گرفته بود با یک تساوی ارزشمند خانگی موفق شد تا به روند امتیاز گیری اش در لیگ برتر ادامه دهد.

اتفاقات ویژه:

۱- عماد میرجوان که در نیم فصل نخست فصل گذشته در سپاهان توپ می‌زد امروز از ابتدا در ترکیب سپیدرود قرار گرفته است.
۲- هواداران سپاهان از این بازی استقبال کمتری نسبت به دو بازی خانگی قبلی سپاهان به عمل آورده بودند و چیزی نزدیک به ۳ هزار تماشاگر در ورزشگاه نقش جهان حضور داشتند.
۳- حدود ۵۰ تماشاگر سپیدرودی در ورزشگاه حضور دارند که با تکان دادن بادکنک های سرخ مشغول تشویق تیم محبوب خود هستند.

تماشاگران سپاهانی در فحاشی به بازیکنان سپیدرود و مردم رشت سنگ تمام گذاشتد و تمام آنچه که لایق خود می پنداشتند به مردم گیلان به اشتباه نسبت دادند!!

حال باید دید واکنش کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به این اتفاقات غیر اخلاقی چه خواهد بود!؟