هشدار سازمان لیگ به باشگاه‌های فوتبال کشور

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – فریبرز محمودزاده رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ می گوید مقررات مالی سخت گیرانه تر از گذشته توسط این سازمان دنبال می شود.

به گزارش سایت سپیدروئ، فریبرز محمود زاده رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در گفتگو با “ورزش ۳” در مورد پرونده های مالی باشگاهها در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال عنوان کرد: با توجه به رایی که برای باشگاه  پدیده صادر شد و همینطور پرونده هایی که در کمیته انضباطی و کمیته تعیین وضعیت وجود دارد باشگاهها باید خیلی جدی تر به این موضوع نگاه کنند و ما هم به شکلی سخت گیرانه تر این مسائل را دنبال می کنیم.

وی ادامه می‌دهد: از همین رو از این تاریخ به بعد هیچ قراردادی در فدراسیون فوتبال تایید نخواهد شد، مگر اینکه باشگاهها ۲۰ درصد از مطالبات انضباطی خود را حل کنند و همینطور به ازای هر بازیکنی که به تیم اضافه می شود، کف قرارداد آن بازیکن به ۲۰ درصد مطالباتی که باشگاهها باید بپردازند، اضافه می شود، در غیر اینصورت و بدون نامه کمیته انضباطی و دبیرکل قراردادها ثبت نمی شود و کارتی هم صادر نمی شود.

محمودزاده با اشاره به مشکل رخ داده تیم پدیده می گوید: موضوع پدیده نشان می دهد که باشگاه ها باید پرونده های داخلی و بین المللی را جدی بگیرند؛ ما چند سال است که این موضوع را می گوییم ولی کسی توجه نمی کند!

رئیس کمیته نقل و انتقالات فوتبال با بیان این موضوع که پدیده از جذب بازیکن خارجی محروم بود، افزود: کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در مرداد ماه سال جاری با ریاست سازمان لیگ در مورد پرونده های مالی پدیده مکاتبه کرده و این باشگاه به دلیل بدهی های مالی  و پرونده ی مفتوح در فیفا، حق جذب بازیکنان خارجی را نداشت و به همین دلیل بازیکنی خارجی به این تیم اضافه نشد. پس این پرونده بسیار مهم بود و ما از پیش هشدارهای لازم را داده بودیم.

گفتنی است کسر ۶ امتیاز از باشگاه پدیده بار دیگر فوتبال کشور را با شوک سنگینی روبرو ساخت؛ معضلی که در یک سال اخیر به شیوه ای متفاوت گریبان سه تیم بزرگ کشور و البته تیم های کم نام و نشان را گرفته است. با این وصف به نظر می رسد باشگاه های ایرانی راهی جز جدی گرفتن پرونده های مالی و آگاهی کامل از قوانین حقوقی پیش رو‌ را ندارند.