بازنشر/ بیانیه مشترک هواداران داماش و سپیدرود: منطقه آزاد به همه گیلان تعلق دارد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – مشکلات مالی تیم‌های فوتبال استان گیلان باعث شد تا هواداران فهیم فوتبال در این استان در بیانیه‌ای این موضوع را بازتاب بدهند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ایلنا، پس از صعود تیم فوتبال سپیدرود رشت به سطح اول فوتبال کشور مشکلات مالی این تیم بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفت اما تا به امروز کمک مالی پس از صعود آنها به حساب باشگاه واریز نشده است.

این موضوع و در کل توجه کم به فوتبال گیلان موجب شد تا هوادارانی که به عشق این تیم به ورزشگاه رفته و از مشکلات تیم‌های گیلانی آگاهی دارند در بیانیه‌ای اعتراضشان را نشان دهند. متن بیانیه به شرح زیر است:

«إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُور»ٍ[حج/ ۳۸]

خداوند از کسانی که ایمان آورده ‏اند دفاع می‌کند، خداوند هیچ خیانتکار کفران کننده‌‏ای را دوست ندارد.

ورزش گیلان از دیرباز همیشه مهد پرورش دلیر مردانی بوده است که آوازه شهرتشان در تمام دنیا پیچیده است. هیچگاه روا نبوده که ورزش گیلان مورد ظلم و جور قرار بگیرد تا بدین ترتیب ورزش ایران از حضور غیور مردان استان گیلان بی بهره باشد.

تیم‌های سپیدرود رشت، شهرداری فومن، چوکا تالش، ملوان انزلی، داماش گیلان از جمله باشگاه‌های ریشه دار فوتبال استان گیلان هستند که در سطح لیگ‌های کشور به امر فعالیت ورزشی می‌پردازند. این در حالیست که این تیم‌ها همیشه از نعمت منابع مالی پایدار محروم بوده و برای گذراندن امورات خود با مشکلات زیادی روبرو اند.

جناب آقای ترکان که ریاست منطقه آزاد را بر عهده دارند در نامه‌ای خطاب به رئیس منطقه آزاد انزلی دستور دادند که می‌توانند ۱۰ درصد از بودجه فرهنگی و ورزشی را برای تیم‌های ورزشی هزینه کنند.

گویا دست‌هایی پشت پرده وجود دارد تا این بودجه را به سمت و سویی خاص هدایت کند. در نامه ریاست محترم منطقه آزاد، اسم از تیم خاصی به میان نیامده است که الزاما از بودجه منطقه آزاد انزلی استفاده نماید. حال این نکته را باید مدنظر داشت که دو سوم از منطقه آزاد در شهرستان رشت قرار دارد و اگر بنا به استفاده از بودجه برای تیم‌های این منطقه باشد باید مقداری را به تیم‌های شهر رشت اختصاص داد نه اینکه با ایجاد جو رسانه‌ای بودجه را به سوی تیمی خاص هدایت نمود.

از طرفی دیگر اگر هدف از ایجاد منطقه آزاد کمک به تمامی تیم‌های فوتبال گیلان است باید سهم مساوی به سایر تیم‌های حاضر در فوتبال استان همانند شهرداری فومن، سپیدرود رشت و داماش گیلان داد و این خواسته به حق تمامی مردمان دیار گیلان است و اختصاص بودجه به تیمی خاص نمی‌تواند راهکار خوبی برای گسترش و حمایت از فوتبال استان باشد.

حضور عده ای در بدنه منطقه آزاد برای اختصاص بودجه استانی به تیمی خاص را بر نمی‌تابیم چون این بودجه اختصاص به تمامی مردمان ورزش دوست گیلانی دارد و از نمایندگان شهرستان‌های استان گیلان بویژه شهرستان رشت می‌خواهیم در برابر این بی عدالتی به پا خیزند. ملوان نیروی دریایی بندر انزلی همواره پشتیبان محکمی همچون نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را داشته که همه ساله به لطف همین ارگان بازیکنان شاخص سرباز زیادی جذب این تیم شده‌اند و دیگر تیم‌های‌ گیلان به خصوص تیم‌های رشتی همواره خصوصی بوده‌اند و مشکلات زیادی را داشته‌اند و متاسفانه این مظلوم نمایی همیشگی دوستان همسایه به یک  امر عادی تبدیل شده است و همواره خود را مطالبه گر میدانند.

حضور تیم سپیدرود در سطح اول فوتبال باشگاه‌های کشور به عنوان تنها نماینده شمال کشور و استان گیلان باید مورد حمایت تمامی ارگان‌های استان گیلان قرار بگیرد و  به نوعی آبروی فوتبال استان گیلان با موفقیت سپیدرود عجین شده است و در سوی دیگر تیم‌‌های داماش گیلان و شهرداری فومن دارای هواداران زیادی هستند که این هواداران لیاقت بهترین‌ها را دارند تا بتوانند به لیگ‌های بالاتر صعود کنند و نباید مورد بی لطفی و تبعیض قرار بگیرند.