سپیدرود در جنگ مالکیتی: صاحب تیم پرهوادار لیگ برتری کیست؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – باشگاه سپیدرود رشت در حال حاضر با مشکلات عدیده مالکیتی رو به رو است و همین می‌تواند دلیلی بر تضعیف این تیم برای لیگ هجدهم باشد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، کمتر از یک ماه به شروع لیگ برتر مانده است و تقریبا تمامی تیم‌ها تکلیف خود برای حضور در لیگ هجدهم را مشخص کرده‌اند. در این میان تنها دو باشگاه سپیدرود رشت و استقلال خوزستان وضعیت بسیار نامشخصی را سپری می‌کنند.

سرخابی‌های شمال و جنوب کشور که در هفته‌های پایانی لیگ هفدهم حکم بقای خود در لیگ برتر را امضا کردند ولی در حال حاضر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

در این میان باشگاه سپیدرود رشت شرایط مبهم و پیچیده‌تری را تجربه می‌کند. سرخ‌های شهر رشت در میانه‌های لیگ هفدهم با تغییر مالکیت مواجه شدند و مدیریت جواد تن‌زاده بر خود دیدند.

مالک جدید سپیدرود طی تصمیمی عجیب و هیجانی با قراردادی ۳ ساله علی کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد. فردی که این تیم را در انتهای مسابقات لیگ در جدول مسابقات نگه داشت و خاطرات شیرینی برای هواداران پرشمار سپیدرود رقم زد.

اما بعد از اتمام لیگ برتر اختلاف بین علی کریمی و جواد تن‌زاده بالا گرفت و با انتخاب نادر دست‌نشان به عنوان سرمربی سپیدرود، آتشی در فوتبال این شهر روشن شد.

از طرفی جادوگر فوتبال ایران اعلام کرد تا زمان تسویه حساب کامل این تیم را ترک نمی‌کند و از طرف دیگر دست‌نشان پس از دیدن اعتراضات شدید تماشاگران راه خروج از این تیم را در پیش گرفت تا شرایط برزخی سپیدرودی‌ها ادامه داشته باشد.

در این میان اداره ورزش و جوانان استان گیلان که وضعیت مالکیت سپیدرود را پیچیده‌تر از هر زمانی می‌دید به مشکلات این باشگاه ریشه دار ورود پیدا کرد و با تعیین هیئت داوری به صورت حساب‌های مالی این باشگاه ورود نمود و پس از هفته‌ها بررسی به علت عدم وجود شفافیت در پرداختی‌های موجود طی تصمیمی جنجالی مالکیت تن‌زاده در سپیدرود را لغو کرد و این تیم را به هیئت فوتبال استان گیلان و میرشهاب مومنی واگذار نمود.

تصمیمی که مورد انتقاد تن‌زاده واقع شد و همین راستا این فرد شکایت خود را به قوه قضاییه استان گیلان تقدیم کرد.

درست یک روز پس از این تصمیم با قراردادی از سوی مومنی امتیاز باشگاه سپیدرود به محمد نوین انتقال پیدا کرد تا قرمزپوشان رشتی مالک جدیدی را به خود ببینند. با انتخاب نوین، سپیدرودی‌ها رسما وارد بازار نقل و انتقالات شدند و در اولین قدم قرارداد بازیکنان اصلی خود را تمدید کردند.

سپس گزینه‌های مختلفی را برای حضور بر روی نیمکت تیمشان در نظر گرفتند و در نهایت با تصمیمی سریع خداداد عزیزی را به عنوان سرمربی خود انتخاب کردند.

در ادامه مشکلات باشگاه ریشه‌دار شمال کشور جواد تن‌زاده صبح امروز موفق به دریافت حکم قضایی شد که طی آن باشگاه سپیدرود از هر گونه نقل و انتقالات محروم شده است.

حکمی که در لیگ گذشته برای باشگاه نفت تهران صادر شد و به نظر فرمالیته ترین حکم موجود در فوتبال ایران است. حال تن‌زاده با اتکا به همین حکم نادر دست‌نشان را دوباره به عنوان سرمربی انتخاب کرد تا طرفداران سپیدرود فاز جدیدی از جنگ‌های مدیریتی را شاهد باشند.