گزارش ویژه: دهه پنجاهی ها از رو نمی روند!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سید مهدی رحمتی دروازه بان تیم استقلال با ۳۸ سال و یک ماه مسن ترین بازیکن لیگ است و سپیدرود رشت و پارس جنوبی جم بیشترین بازیکن ۳۰ سال به بالا را در اختیار دارند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، لیگ هجدهم در حالی آغاز شد که مهدی رجب زاده کاپیتان اسطوره ای تیم ذوب آهن در این تیم حضور ندارد اما جای خالی او با بازیکنانی مسن تر پر شده است. گزارشی که در ادامه می خوانید بررسی بازیکنان بالای ۳۰ سال ۱۶ تیم لیگ برتری است.

۶۸ بازیکن +۳۰ و ۱۲ بازیکن +۳۵

در لیست تیم های حاضر در لیگ هجدهم نام ۶۷ بازیکن بالای سی سال به چشم می خورد و به طور میانگین هر تیم ۴.۱ بازیکن مسن در اختیار دارد. همچنین نام ۱۲ فوتبالیست بالای ۳۵ سال نیز وجود دارد. رحمان احمدی، محمد نورِی، ابوالفضل ابراهیمی، عبدالله کرمی، قاسم حدادی فر، مهدی رحمتی، سیدجلال حسینی، ایمان مبعلی، اسماعیل فرهادی، وحید حمدی نژاد، احمد آل نعمه و محمدرضا مهدوی این بازیکنان هستند.

سیدمهدی رحمتی، مسن ترین بازیکن لیگ هجدهم

کاپیتان تیم استقلال با ۳۸ سال و یک ماه مسن ترین بازیکن لیگ هجدهم است. او در کنار رحمان احمدی و محمدرضا مهدوی از سپیدرود تنها بازیکنان دهه پنجاهی لیگ نیز به شمار می روند. رحمتی از سال ۷۹ و تیم فجرشهید سپاسی در سطح اول فوتبال ایران حضور دارد.

سپیدرود – پارس جنوبی؛ بیشترین بازیکن مسن

تیم های شهر رشت و شهر جم با ۷ بازیکن بالای ۳۰ سال رکورددار هستند. تیم خداداد عزیزی منوچهری، ایران نژاد، نزهتی، خرسندنیا، معقولی، محمدرضا مهدوی و کعبی را در لیست خود می بیند و مهدی تارتار نیز احمدی، نظامی پور، گودرزی، نقی زاده، میرجوان، نورمحمدی و نوری را در اختیار دارد.

ذوب آهن و تنها یک نماینده بالای ۳۰ سال!

قاسم حدادی فر با ۳۵ سال و یک ماه، تنها نماینده ذوب آهن در این لیست به شمار می رود. او متولد تیر ماه ۱۳۶۲ است و یک ماه پیش ۳۵ سالگی را به پایان رساند. حدادی فر حالا در نبود رجب زاده به تنهایی کاپیتان ذوبی ها است.

پرسپولیس ۳ استقلال ۴

سرخابی ها نیز رقابت جالبی بایکدیگر دارند. پرسپولیس با حضور سیدجلال، ماهینی و ربیع خواه و استقلال با حیدری، رحمتی، غفوری و منتظری در این رقابت حضور یافته اند. آبی ها یک بازیکن سی سال به بالای بیشتری دارند و همچنین میانگین سنی بازیکنان پا به سن گذاشته شان نیز از پرسپولیس بیشتر است.

۱۱ چهره جدید در باشگاه +۳۰ ها

در لیگ هجدهم ۱۱ بازیکن جدید به این لیست وارد شده اند. میلاد فراهانی، مصطفی احمدی، شاهین مجیدی، محسن ربیع خواه، وریا غفوری، امید خالدی، رحیم زهیوی، محسن فروزان، آنتونی استوکس و میرهادی میرجوان تازه واردهای باشگاه +۳۰ هستند.

تراکتور؛ استاد خریدهای بالای ۳۰

هر سه بازیکن مسن تیم تراکتور جزو خریدهای این تیم هستند. البته آن ها ایران پوریان، ابراهیمی و کیانی را نیز به عنوان بازیکنان بالای ۳۰ در لیست خروجی خود می بینند. هم اکنون آنتونی استوکس، محمد طیبی و محسن فروزان بازیکنان سی سال به بالای تراکتورسازان هستند.

تهران؛ بیشترین تیم و بیشترین پا به سن گذاشته

استان تهران در کنار خوزستان صاحب بیشترین تیم در لیگ برتر است. آن ها ۱۸ بازیکن بالای سی سال نیز در لیستشان دارند. این در حالی است که این عدد برای خوزستان ۱۴، برای اصفهان ۵، برای تبریز ۹ و برای شمال کشور ۱۱ است.

۳ برزیلی و یک بریتانیایی خارجی های این لیست

در لیگ هجدهم تنها ۴ بازیکن خارجی خواهیم دید. فرناندو ده خسوس، لوسیانو پریرا، مگنو باتیستا و آنتونی استوکس بازیکنان خارجی بالای سی سال در لیگ هستند.

استوکس تنها ورودی مسن و خارجی به شمار می رود که در تراکتور حضور خواهد داشت. همچنین لوسیانو پریرا با ۳۴ سال و ۷ ماه پیرترین خارجی است.