بلاتکلیفی بزرگ؛ نفت به دسته ۳ سقوط می‌کند؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – از شنبه آینده فصل جدید لیگ آزادگان با حضور ۱۸ تیم آغاز خواهد شد اما تکلیف تیم نفت که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت و تازه به لیگ یک سقوط کرده مشخص نیست.

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته های برگزاری مسابقات لیگ دسته اول و نقل و انتقالات سازمان لیگ، در این باره به تسنیم گفته است: «متاسفانه شرایط نفت تهران به نحوی است که نمایندگان این باشگاه نه در کلاس های نقل و انتقالات پیش فصل و نه در قرعه کشی مسابقات حضور پیدا کردند.

متاسفانه این باشگاه جواب مکاتبات ما را هم نمی‌دهد. امروز (دوشنبه) برای آخرین بار به این باشگاه نامه ارسال کردیم و به آنها هشدار دادیم که تا روز چهارشنبه هفته جاری مهلت دارند وضعیت‌شان را مشخص کنند.

سه شنبه هفته قبل نیز با آنها مکاتبات داشتیم که بی پاسخ ماند و مکاتبه امروز آخرین هشدار سازمان لیگ به باشگاه نفت تهران است. قرار است فردا (سه‌شنبه) جلسه ای با حضور شیرازی رئیس هیئت فوتبال تهران در سازمان لیگ داشته باشیم.

امیدوارم مسئولان اداره کل ورزش استان نیز در این جلسه حضور داشته باشند تا تکلیف روشن شود. اصلاً نمی دانیم در باشگاه نفت تهران کسی حضور دارد یا خیر و کسی را نمی شناسیم و نمی دانیم طرف حساب مان چه کسی است. همه چیز در این باشگاه مبهم است و هیچ جوابی هم به ما نمی‌دهند.

معلوم نیست با چه کسی طرف هستیم و چه کسی باید پاسخگو باشد. این موضوع دو حالت دارد؛ اول اینکه تا زمانی که نفت به صورت کتبی انصراف نداده و همین حالت ادامه داشته باشد، طبق قوانین ما نمی توانیم این تیم را از مسابقات حذف کنیم چرا که این باشگاه حتی در روز بازی‌ هم می‌تواند فوراً تشکیل پروند بدهد و با رفع موانع حقوقی در زمین بازی حاضر شود.

اگر این تیم در بازی اول حاضر نشود ۳ بر صفر بازنده می شود و اگر یکبار دیگر چه در بازی دوم و چه در طول بازی ها در میدان حاضر نشود طبق آئین نامه این باشگاه به خودی خود از مسابقات حذف می‌شود و به دو دسته پائین‌تر (دسته سوم) سقوط می‌کند.»