استقلال خوزستان دو – سپیدرود رشت صفر: آش نصر شور بود! / ویرانکده ای به نام سپیدرود

سپیدرود بازهم باخت تا در پنج بازی ۱۴ گل بخورد و فقط یک امتیاز کسب کند. این بار روی نیمکت سرمربی نداشت و اختیار کوچ کردن برعهده محسن عبدنصرالهی بود که سال هاست در کمین رسیدن به این پست بود و حالا به یقین بیشتر از همیشه می داند که مربیگری در لیگ برتر چیزهایی می خواهد که هرگز او ندارد.

البته بهای این تجربه تلخ برای سپیدرود نابودی سه امتیاز دیگر بود!

این آشی که این روزها برای هواداران سپیدرود پخته اند محصول مشترکی است از هیات فوتبال، اداره ورزش و جوانان، بیات، نوین، مهاجری و همه ی آنها که آمدند و نان سپیدرود را خوردند و آشی چنین شور و بدمزه برای سپیدرودی ها پختند.

حالا سپیدرود ناامید ترین تیم دنیاست. نه دورنمای مثبتی با این تصمیمات روزمرگی برایش متصور هستیم و نه امید دور شدن ارواح خبیثه از مظلوم ترین تیم ایران دیده می شود.

فقط درد است و درد است و درد.

استقلال خوزستان ۲ (رضا درویشی دقیقه ۷۰، وحید نامداری دقیقه ۷۲) – ۰ سپیدرود رشت

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته پنجم هجدهمین دوره لیگ برتر ، جام خلیج پارس

آدینه دوم شهریور ماه ۹۷ ، ساعت: ۲۰:۱۵

ورزشگاه غدیر اهواز ، تماشاگر: کمتر از هزار نفر

داور:

روح اله شریفی

کمک‌ها:

تورج عیوض محمدی – حمید سبحانی – شاهو اصلانی.

کارت زرد:

حسین ابرهیمی دقیقه ۵۲، امین منوچهری دقیقه ۵۸ (سپیدرود) – مهرداد پورابوالقاسم دقیقه ۷۹ (استقلال)

ترکیب سپیدرود رشت:

ایمان صادقی، رضا نورمحمدی، میثم تهیدست، میلاد قربانزاده، یعقوب کریمی، هومن ربیع‌زاده (از دقیقه ۷۲ جواد آقایی پور)، محمدرضا مهدوی، رضا معقولی، حسین ابراهیمی، حسین کعبی(محمد نزهتی-۴۶)، محمد لطفی (امین منوچهری-۴۹)

سرمربی: –

ترکیب استقلال خوزستان:

حسین پورحمیدی، احمد آل نعمه، مصطفی کیانی، مهرداد پور ابوالقاسم، وحید حمدی نژاد، میثم شاه مکوندزاده، میثم کریمی (از دقیقه ۵۷ ایوب کلانتری)، ایمان مبعلی، وحید خشتان، رضا نامداری (از دقیقه ۸۵ مسلم معاقی)، رضا درویشی (از دقیقه ۷۷ محمد شریفی).

سرمربی: داریوش یزدی.

شرح بازی:

تیم سپیدرود رشت در پنجمین بازی خود به مصاف استقلال خوزستان می‌رود و مهمان این تیم خواهد بود . سپیدرودی‌ها در چهار بازی گذشته خود، سه باخت و تنها یک تساوی به دست آورده‌اند و در حال حاضر با یک امتیاز در قعر جدول مسابقات حضور دارند. آ ‌‎ها که روز گذشته علی کریمی را به عنوان سرمربی خود شناختند در بازی مقابل استقلال خوزستان با هدایت مربی موقت خود یعنی محسن نصر به میدان می‌روند و به دنبال اعاده حیثیت هستند.

استقلال خوزستان هم که در دو هفته اخیر نتایج نسبتا خوبی را کسب کرده است به دنبال کسب اولین برد خود در لیگ هجدهم خواهد بود. شاگردان یزدی در هفته سوم مسابقات توانستند تیم پرسپولیس تهران را در خانه متوقف کنند و هفته بعد با نتیجه پرگل ۲-۲ مقابل تیم صنعت نفت آبادان به تساوی رسیدند. حالا این تیم که فرصتی برای آماده سازی برای حضور در لیگ برتر نداشته به دنبال این است آخرین دیدار خانگی قبل از تعطیلات سه هفته‌ای لیگ برتر را با برد پشت سر بگذارد و آماده حضور در دیدار سخت برابر پیکان تهران در هفته ششم شود.

دقایق حساس:

دقیقه ۸: وحید خشتان در محوطه جریمه حریف موقعیت مناسبی بدست آورد که شوت او با اختلاف از بالای دروازه سپیدرود به خارج رفت.

دقیقه ۲۰: این بار نوبت رضا درویشی بود تا  از داخل محوطه جریمه شوت محکمی بزند اما مدافعین تیم رشتی این ضربه را دفع کردند.

دقیقه ۲۶: با اشتباه پورحمیدی، اولین موقعیت میهمان بدست آمد. محمدرضا مهدوی بازیکن باتجربه رشتی ها شوت محکمی زد اما توپ پس از برخورد به پای مدافعین استقلال به طرز خطرناکی به کرنر رفت.

دقیقه ۳۸ و ۳۹: آبی های اهوازی در این دقایق فشار زیادی روی دروازه ایمان صادقی بوجود آوردند. در نوبت اول تیم استقلال خوزستان از جناح راست زمین صاحب موقعیتی شد که ضربه سر خطرناک وحید خشتان از بالای دروازه با فاصله کم به بیرون رفت و پس از آن مهرداد پورابوالقاسم موقعیت مناسب دیگری را به اوت زد.

دقیقه ۶۰: امین منوچهری ۱۰ دقیقه پس از ورودش به زمین موقعیت مناسبی بدست آورد که شوت او در داخل محوطه جریمه به طرز خطرناکی به اوت رفت.

دقیقه ۶۲: ضربه کرنر استقلالی ها به خوبی زده شد و خطرناک ترین موقعیت بازی شکل گرفت. نامداری با ضربه سر توپ را به دیرک عمودی دروازه کوبید.

دقیقه ۶۷: نزهتی از سمت راست زمین سانتر زیبا و خطرناکی را بر روی دروازه استقلال انجام داد که منوچهری با بی دقتی این موقعیت خطرناک را از دست داد.

دقیقه ۷۰ : بالاخره فشار میزبان به بار نشست و اولین گل این بازی برای استقلال خوزستان رقم خورد. رضا درویشی به زیبایی دروازه ایمان صادقی را در این صحنه باز کرد.

دقیقه ۷۲: وحید نامداری به خوبی از تله آفساید سپیدرود رشت عبور کرد و موفق شد با ضربه ای زمینی و دقیق گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

دقیقه ۸۵: محمد نزهتی در محوطه شش قدم استقلال خوزستان صاحب موقعیت خوبی شد اما با بی دقتی توپ به کناره تور دروازه زد.

دقیقه ۹۰: در یک رفت و برگشت داخل محوطه جریمه سپیدرود، محمد شریفی صاحب موقعیت خوبی شد اما ضربه این بازیکن به دیرک افقی دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱+ ۹۰ : ایوب کلانتری موقعیت تک تک را با بی دقتی از دست داد. ایمان صادقی در این صحنه به خوبی دست کلانتری را خواند و درازکش توپ را دفع کرد.

دقیقه ۳+ ۹۰: آبی های خوزستان دوست نداشتند گل سوم را بزنند. مصطفی کیایی در ثانیه های پایانی بازی موقعیت تک به تک را از داخل محوطه شش قدم به آسمان کوبید تا بازی با همان نتیجه ۲ بر صفر به پایان برسد.

شرح گل:

استقلال ۱-۰ سپیدرود: رضا درویشی از تله آفسایدگیری مدافعان سپیدرود فرار کرد و در حالت تک به تک گل نخست میزبان را به ثمر رساند.

استقلال ۲-۰ سپیدرود: با زهم به مانند گل نخست این بار رضا نامداری موفق شد تا به عمق دفاع سپیدرود بزند و در حالت تک به تک در فاصله یک دقیقه گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

اتفاقات ویژه:

۱- حدود ۵٠ نفر از هواداران سپیدرود برای این بازی خود را به اهواز رساندن تا تیمشان در این مسابقه تنها نباشد.