انگیزه “نوین” از ورود به فوتبال گیلان چه بود؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نوین، توصلی، مهاجری، اسامی ناآشنا در فوتبال که فوتبال گیلان را برای مدتی مشغول به خود کرده بودند و بنا به ادعای برخی صاحبنظران فوتبال گیلان را به سخره کشیدند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خزرآنلاین، در این که فوتبال گیلان گرفتار بود و به شدت نیاز به ریسمانی برای چنگ زدن داشت شکی نیست، سپیدرود رشت پیرو بی توجهی مسئولین فوتبال استان، سالها بی پدری را تحمل کرد تا قیمی پاک و پولدار پیدا کند، اما به لطف بی تدبیری برخی ها از چاله به چاه افتاد و در حساس ترین برهه زمانی خود، بی کس ترین تیم فوتبال ایران شد.

در این وانفسا گروهی تحت عنوان ناجی به فوتبال گیلان تعرفه شدند، واسطه ای به نام مهاجری پیدایش شد و گفت؛ مرهم دردهای سپیدرود پیش ماست و اینگونه بود که محمد نوین را وارد فوتبال گیلان کرد.

نوین که دست چپ و راستش مهاجری و توصلی بودند هر چه جلویش می گذاشتند را امضا می کرد و دقیقا همینجاست که آدم به شک می افتد. این ماشین امضا اگرچه خود را زیر دین میلیاردها تومان برد اما باز لبخند بر لب داشت. در جلسه معارفه خداداد عزیزی، اینقدر یزدی را غلیظ حرف زد که کمتر کسی متوجه اظهاراتش شد. اما هنوز به دوستانش اطمینان داشت که راه درستی را رفته است.

وقتی در اولین حرکت چک یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی کشید، ته دل ما خالی شد اما او همچنان لبخند به لب داشت. او حتی زمانی که این چک پاس نشد باز هم امیدوار بود، سپیدرود اما ترسان و لرزان و هراسان به آینده اش می نگریست.

در ادامه چک های دیگرش هم کم و بیش پاس نشد، حتی هزینه ۲۶ میلیونی هتل در کرج را هم شورای شهر رشت و هیات فوتبال گیلان پرداخت کردند تا از خود بپرسیم انگیزه نوین از ورود به فوتبال چه بوده است؟ آنها حتی از پرداخت هزینه های اندک تیم فوتسال بانوان سپیدرود نیز که تنها ۱۳ میلیون تومان شده بود عاجز ماندند و باعث شد داد سرمربی و بازیکنان این تیم در بیاید.

شهناز یاری سرمربی تیم فوتسال بانوان سپیدرود تهران در اعتراض به بی توجهی مسئولان این تیم برای پرداخت قرادادها و هزینه های جاری تیم گفت: روز اول مدیرعامل و مالک باشگاه جلو آمدند و گفتند ما تیم سپیدرود رشت هستیم اما می‌خواهیم شما در تهران بازی کنید و مشکلی با این موضوع نداریم در نتیجه تیم مان که به تایید فدراسیون فوتبال، آقای کفاشیان و هیئت فوتبال استان تهران رسیده بود کارش را شروع کرد.

او افزود: مسئولی که نمی‌تواند به وعده هایش عمل کند به چه حقی تیم داری می ‌کند؟ سپیدرود باشگاهی معتبر است. آقایان از اسم سپیدرود استفاده کردند اما هیچ امکاناتی به ما نمی‌دهند و از پرداخت پول هم عاجز هستند. حتی همین امروز هم می گفتند اگر بازی نمی‌کنید اشکال ندارد سالن نمی‌گیریم. این آقایان چنین شخصیتی دارند.

به همین سادگی! وقتی در رشت، کسی نیست بر این بی احترامی ها به فوتبال گیلان بتازد، یک غریبه آنهم از جنس زن در مقام دفاع از فوتبال گیلان بر می آید و نوین و دوستانش را به توپ می بندد.

اما واقعا نوین که بود و انگیزه اش از ورود به فوتبال چه بود؟

اگر نام محمد نوین را در اینترنت جستجو کنید تنها اخباری در مورد باشگاه سپیدرود هست که باعث شده نام نوین در اینترنت بالا بیاید و البته بعید نیست شاید یکی از اهداف این گروه همین بوده باشد! عده ای می گفتند چرم نوین و برخی ها می گفتند بیمه نوین متعلق به اوست اما هیچکدام از این ادعاها درست نبود!

این گروه که تحت عنوان شرکتی به نام ” شبنم نگین ” وارد کم هزینه ترین قسمت فوتبال یعنی فوتسال بانوان شدند و آنجا نیز مثل سپیدرود بدون استرس چک های فراوانی کشیده اند که سرگذشت آن چک ها را نیز از زبان سرمربی تیم سپیدرود بانوان شنیدید.

البته این شرکت یک شرکت خدمات نظافتی است، و بعید به نظر می رسید باتوجه به رسته کاری اش، بتواند همان تیم فوتسال بانوان را هم هندل نماید، شاید مدیران این شرکت وقتی برای انجام امور اداری این تیم به فدراسیون رفت و آمد پیدا کردند، متوجه شدند باشگاه بزرگی به نام سپیدرود، شدیدا دنبال مالک می گردد، از همین رو این جسارت و شجاعت را به خود دادند که با دستان خالی پا پیش بگذارند.

البته شکی نیست که نوین با طناب پوسیده دیگران وارد این چاه شده وگرنه هر انسان عاقلی می داند توان یک شرکت خدمات نظافتی اینقدرها نیست که بتواند باشگاه بزرگی مثل سپیدرود رشت را در لیگ برتر هدایت نماید.

در هر صورت نوین و شرکای پیدا و پنهانش از فرصت پیش آمده در رشت نهایت استفاده را کردند و هیات فوتبال گیلان را که برای خلع ید تن زاده – مالک قبلی سپیدرود – شدیدا نیاز به مطرح کردن نام یک اسپانسر یا خریدار جدید داشت در این مسیر یاری کردند.

نوین همه بدهی ها را تقبل کرد و چک هایش را کشید و شد مالک سپیدرود؛ تیم فوتسال بانوان شبنم نگین را هم تغییر نام دادند و تبدیل به سپیدرود تهران کردند!

اما به سادگی هر چه تمام تر بعد از گذشت سه هفته از لیگ برتر مالکان عاریه ای سپیدرود فهمیدند نمی توانند چنین هزینه هایی در فوتبال داشته باشند، آنها حتی از عهده هزینه های جزئی فوتسال بانوان هم برنیامدند و این شد که در سکوت خبری محض تیم را به هیات فوتبال استان گیلان برگرداند.

و هنوز هیچکس نفهمید انگیزه نوین از ورود به فوتبال چه بوده است.