ملوان انزلی صفر – سپیدرود رشت یک: برد مطلق رشتی ها از شهر همسایه / ملوان همه چیزش را باخت

در روزی که باران سنگ و دشنام ناموسی در بین انزلی چی ها داغ داغ بود و هر آنچه که به خود می پنداشتند به مردم مرکز استان گفتند، سپیدرود موفق شد تا در یک بازی سراسر برتر و زیبا بازی را به سود خود تمام کنند و ملوان را از گردونه حذف نمایند.

ما با افتخار سپیدروی خواهیم ماند

ملوان ۰ – ۱ (محمد غلامی دقیقه ۵۶ -پنالتی-) سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی

آدینه ۲۳ شهریور ماه ۹۷ – ساعت ۱۶:۳۰

ورزشگاه تختی انزلی ، تماشاگر: پنج هزار نفر

داور:

حسین زرگر

کمک ها:

تورج عیوض محمدی، علی دودانگه

داور چهارم: وحید صالحی ، ناظر: زاهد بحرینی

کارت زرد:

میلاد کمندانی دقیقه ۴۱، حجت صدقی دقیقه ۵۶، پوریا غلامی دقیقه ۷۶ (ملوان) – میثم تهی دست دقیقه ۴۵ (سپیدرود)

کارت قرمز:

ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، میلاد قربان زاده، امین جوادی مقدم، علی عزتی، محمدرضا مهدوی، حسین ابراهیمی (از دقیقه ۷۳ یعقوب کریمی)، پویا نزهتی (از دقیقه ۷۰ حسین شنانی)، مهرداد بایرامی و محمد غلامی (از دقیقه ۹۶ امین منوچهری).

سرمربی: علی رضا امامی فر.

ترکیب ملوان انزلی:

حجت صدقی، سعید سالارزاده، امیر مهدی جانملکی، وحید حیدریه، پوریا غلامی، محمد پوررحمت اله (از دقیقه ۷۰ شهاب زندی)، میلاد کمندانی، حافظ یعقوبی (از دقیقه ۸۸ میلاد احمدی)، یزدان عباسیان، محمد حسین پور (از دقیقه ۶۰ محمدرضا نقدی پور)، بابک مرادی.

سرمربی: فرهاد پورغلامی.

شرح بازی:

حساس ترین و پرحاشیه ترین جدال فردا بدون شک مصاف رشت و انزلی است که چند سالی است با لقب ال گیلانو شناخته می شود.

به گزارش سایت سپیدرود، دربی شمال میان ملوان انزلی و سپیدرود رشت در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی روز آدینه در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می شود.

عجیب اینکه سال گذشته هم ۲ تیم دقیقا در همین مرحله به هم برخورد کردند که ملوان در رشت با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد و جدال حیثیتی را از همسایه‌اش برد.

امسال هم ملوانی ها سرحال تر و آماده تر از تیم رشتی به نظر می رسند. هر قدر سپیدرود در لیگ برتر بد نتیجه گرفته در عوض ملوان در لیگ‌یک پرقدرت و مطمئن پیش رفته است.

اما این بازی شرایط خاص خودش را دارد و شاید رشتی ها با بازگشت علی کریمی آن قدر جمع و جور شده باشند که یک نبرد برابر را با ملوانی ها برپا کنند. سپیدرود در لیگ برتر قعرنشین است اما ملوان در لیگ یک از ۴ بازی به ۲ برد و ۲ تساوی رسیده و اگر جریمه ۶ امتیازی در کار نبود حالا در رتبه چهارم جدول ایستاده بود.

دقایق حساس:

دقیقه ۳: شوت یزدان عباسیان را کوروش ملکی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۹: سانتر زیباى حسین ابراهیمى با ضربه سر پویا نزهتى همراه بود که حجت صدقی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۲۵: شوت میلاد شیخی که از ریباند ضربه کرنر میلاد قربانزاده بدست آمده بود، از داخل محوطه جریمه از کنار دروازه ملوان به بیرون فرستاده شد.

دقیقه ۳۵ ضربه ایستگاهی که بر روی حسین ابراهیمی بدست آمده بود را خود حسین ابراهیمی از دست داد.

دقیقه ۳۷: روی اوت دستی ارسالی بازیکنان سپیدرود توپ به حسین ابراهیمی رسید که ضربه رو پای این بازیکن به تیر دروازه اصابت کرد . البته داور به دلیل خطای سپیدرودی ها بازی را متوقف کرده بود .

دقیقه ۴۲ سانتر مهدوی با ضربه سر پویا نزهتی با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

دقیقه ۴۴ ضربه ایستگاهی وحید حیدریه با فاصله زیاد راهی اوت شد.

دقیقه ۴۷: شوت خطرناک پوریا غلامی را کوروش ملکی توانست مهار کند.

دقیقه ۴۹: شوت حسین ابراهیمی از پشت دروازه ملوان با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه۵۷: بازیکنان ملوان قصد داشتند با یک پاس بلند میان مدافعان سپیدرود دروازه این تیم را تهدید کنند اما خروج به موقع ملکی مانع این اتفاق شد.

دقیقه ۶۰: محمدرضا نقدی پور پس از دریبا محمدرضا مهدوی درون شش قدم توپ را با یک پاس رو به عقب به میلاد کمندانی داد و شوت او را کوروش ملکی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۴: بازهم این کوروش ملکی بود که ناجی دروازه سپیدرود شد و پیش از سعید سالارزاده توپ را با مشت راهی کرنر کرد. روی یک ارسال از روی ضربه ایستگاهی توسط وحید حیدریه، سعید سالارزاده تنها یک قدم برای باز کردن دروازه سپیدرود کم آورد. توپ با واکنش ملکی به کرنر رفت.

دقیقه ۷۵: میلاد کمندانی در حالت تک به تک در حالی که بازیکنان سپیدرود به گمان آفساید ایستاده بودند، از بالای دروازه کوروش ملکی راهی اوت شد.

دقیقه ۸۰: ارسال کرنر و ضربه سر از بازیکنان ملوان در موقعیتی حساس به بیرون رفت.

شرح گل:

ملوان ۰ – ۱ سپیدرود: اشتباه پوریا غلامی در پاس به عقب به محمد غلامی فرصت طلب رسید تا حجت صدقی مجبور به خطا بر روی غلامی شود تا داور اعلام پنالتی کند و ضربه پنالتی را خود غلامی نواخت و به زیبایی در خلاف جهت وارد دروازه حریف کرد.

اتفاقات ویژه:

۱- به دلیل مصدومیت پوریا غلامی در دقیقه ۱۰ بازی دقایقی متوقف شد.

۲- موج فحاشی های هواداران ملوان در این دیدار به اوج خود رسیده بود تا به بهترین نحو ممکن فرهنگ والای خود را ارایه دهند!!

۳- دقیقه ۳۰ داور به دلیل گرمانی هوای انزلی کولین برک اعلام کرد.

۴- سنگی که از سوی هواداران جنتلمن ملوان به سمت داور پرتاب شد موجب مصدومیت شدید داور و سر علی عزت کرامت و توقف بازی شد. احترام و ادب و اصالت اکتسابی نیست و موروثی است.

۵- مسابقه در اواخر نیمه نخست به دلیل سنگ پرانی انزلی چی ها و وجود عدم امنیت در ورزشگاه نیمه تمام ماند.

۶- داوود رفعتى ناظر بازى با حضور در رختکن سپیدرود رشت اعلام کرد که بازیکنان حود را آماده حضور در زمین نگه دارند و با بهتر شدن اوضاع بازى از سر گرفته شود.

۷- بازی پس از گذشت سی دقیقه دوباره از سر گرفته شد تا سه دقیقه وقت تلف شده نیمه برگزار شود!

۸- گزارشگر شبکه باران مدلی بازی را گزارش می کرد که گویی با لباس ملوان و شیپور و بوغ و پرچم از روی سکوی هواداری ملوان مشغول ارایه هنر نمایی بود! شرافت نیز موروثی است!

۹- دقیقه ۷۵ داور به مانند نیمه نخست به دلیل گرمانی هوای انزلی کولین برک اعلام کرد.

۱۰- در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم درگیری میثم شاهین عکاس منتسب به رسانه ملوان، میثم شاهین با علیرضا نورمحمدی بازیکن ذخیره سپیدرود، در پشت دروازه موجب توقف بازی شد. این اتفاق در انزلی یک رویداد همیشگی و عادی است!

۱۱- سنگ پراکنی ملوانی ها و انزلی چی ها موجب مصدومیت شدید دودانگه کمک داور دوم مسابقه شد و بازی را تا آستانه تعطیلی کشاند و دوباره با دخالت ناظر بازی داور رای به شروع بازی داد.