اقتدار از دست رفته داوری!

نوید مظفری / فرهیختگان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – بازی ملوان و سپیدرود از سری رقابت های جام حذفی، حواشی زیادی داشت. سوال این است که چه چیزهایی اقتدار داور را زیر سوال می‌برد؟

فحاشی یک موضوع است یا سنگ پرانی‌هایی که تمامی ندارد اما وقتی کمک داور مسابقه مصدوم می شود و حتی بعد از درمان نیروهای امدادی باز هم نای ایستادن ندارد، پس کی می خواهیم یک بازی را نیمه تمام اعلام کنیم و یک گزارش محکم برای کمیته انضباطی بفرستیم؟

شاید اگر کمیته انضباطی یک بار برای همیشه یک رای قاطع بدهد، دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

جالب اینکه در دقیقه ۹۰ این اتفاقات رخ داد و داور می خواست بازی را نیمه تمام بگذارد اما چون سه دقیقه وقت اضافه گرفته بود، مدام می گفتند فقط سه دقیقه مانده و بازی را تمام کن!

بحث ما این است که بازی هم تمام شد. چه اتفاقی می خواهد بیفتد؟ قانونگذار با صراحت قوانینی را تایید کرده اما چرا از آن استفاده نمی کنیم؟ پس اقتدار داوری کجاست؟ دیگر چه باید می شد، مثلا اگر داور بیهوش می‌شد آن وقت داور چهارم را می آوردند!

وقتی خودمان احترام نمی گذاریم، از هوادار انتظار داریم. کمک داور، بازیکن یا مربی نبود که داور آن را نبیند. معتقدم باید از یکجا کار را درست کرد ضمن اینکه بحثم ملوان و انزلی نیست، کل کشور را می گویم.

مگر چشم یک سرباز در نیامد یا مگر هوادار استقلال در فینال جام حذفی نابینا نشد! این همه راحت گذشتیم یک بار نگذریم و با یک رای قاطعانه حساب کار را به دست خیلی ها بدهیم.

زمان شاه حسینی را به یاد دارید؟ در آن زمان بازیکنان جرات فحاشی به داور را نداشتند چون او آرایی صادر می‌کرد که جلوی این کار را می گرفت اما الان چطور؟ ضمن اینکه وقتی خودمان به خودمان رحم نمی‌کنیم دیگر از چه کسی انتظار داریم.

سوال بعدی اینکه، این اتفاقات بدتر بود یا اتفاقات دیدار اول نساجی در لیگ برتر، به خاطر اینکه پای همسایه ها از دیوار خانه شان بیرون زده بود، بازی را متوقف کردند و حتی تهدید به تعطیلی شد اما اینجا… یک بار یک بازی ناتمام بماند‌ دیگر شرایط از الان بدتر نمی شود. مثلا الان بازی تمام شد همه چیز خوب شد؟!