جادوگر امید را به هواداران رشتی باز می گرداند؟ / موقعیت های از دست رفته مهدوی، بلای جان سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم سپیدرود رشت علی رغم نمایش خوبی که مقابل ذوب آهن داشت اما از رسیدن به اولین برد خود بازماند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، شاگردان علی کریمی در حالی روز گذشته مقابل ذوب آهن اصفهان به نتیجه تساوی بدون گل رسیدند که نمایش نسبتا خوبی به خصوص در نیمه دوم از خود ارائه دادند و اگر کمی شانس همراه با آن ها بود اولین سه امتیاز لیگ هجدهم برای سرخپوشان گیلانی به دست می آمد.

سپیدرودی ها در نیمه اول این دیدار به علت دور بودن از شرایط مسابقه و هم چنین بدنسازی که انجام داده بودند دور از انتظار ظاهر شدند و تقریبا هیچ موقعیتی بر روی دروازه رشید مظاهری به وجود نیاوردند.

اما در ۴۵ دقیقه دوم ورق به سود آن ‌‎ها بازگشت و توانستند چهار موقعیت بسیار خوب گلزنی ایجاد کنند که همه آن ها با درخشش مدافع و دروازه بان ذوب آهن دفع شد و سرخپوشان رشتی را در حسرت برد قرار داد.

اما در این میان باید به آمار مثبت علی کریمی هم در سپیدرود اشاره کنیم. این مربی در ۵ بازی لیگ برتر و جام حذفی بر روی نیمکت سپیدرود نشسته و در مجموع ۴۵۰ دقیقه، تنها دو گل وارد دروازه تیم تحت هدایتش شده است.

این در حالی است که این تیم در ۵ بازی ابتدایی خود در لیگ برتر با هدایت خداداد عزیزی ۱۴ مرتبه دروازه خود را باز شده دید و به همین دلیل بدترین خط دفاع لیگ برتر را دارد.

بی شک اگر این آمار دفاعی از سوی آن ها حفظ شود و کار بیشتری در بخش هجومی توسط سپیدرودی ها صورت گیرد، این تیم سهمیه خود در لیگ برتر را حفظ کرده و خاطرات شیرین سال گذشته را تکرار می کند.

موقعیت های از دست رفته مهدوی، بلای جان سپیدرود

محمدرضا مهدوی روز گذشته همراه با سپیدرود رشت سه موقعیت متوالی بسیار خود را با بی دقتی از دست داد.

بی دقت ترین بازیکن سپیدرود در بازی شب گذشته را می توان محمدرضا مهدوی نامید. کاپیتان تیم سپیدرود رشت سه موقعیت را در دو دقیقه از دست داد و در حسرت کسب سه امتیاز بازی باقی ماند.

در دقیقه ۷۶ مسابقه یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن برای سپیدرود رشت به دست آمد و مهدوی پشت این ضربه ایستاد. این هافبک با تجربه توانست با شوتی محکم و زیبا دروازه مظاهری را تهدید کند و در ادامه کرنری برای تیم میزبان به دست آید.

یک دقیقه بعد باز هم محمدرضا مهدوی از روی ضربه کرنر به دست آمده یک موقعیت خیلی خوب به دست آورد و ضربه سر کاپیتان سپیدرودی ها بعد از برخورد با تیرک دروازه توسط مدافعان ذوب‌آهن از روی خط برگشت داده و یک کرنر دیگر این باز از سمت راست زمین برای تیم میزبان حاصل شد.

شماره ۱۱ بدشانس سپیدرودی ها که دو موقعیت استثنایی را از دست داده بود بار دیگر در دقیقه ۷۸ از داخل محوطه شش قدم یک موقعیت طلایی به دست آورد که شوتش با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت تا مهدوی در از دست دادن موقعیت هت تریک کرده باشد.