سپیدرود یک – پارس جنوبی صفر: زیر باران باید رفت / برد نوبرانه پاییزی

خلاصه آن خط تیره لعنتی در جدول زیر ستون برد برای سپیدرود کنار رفت و نخستین پیروزی در زیر باران شلاقی پاییزی شهرباران برای رشتی ها رقم خورد.

حالا سپیدرود به خروشی دوباره و کنده شدن از انتهای جدول امیدوار شده است.

سپیدرود ۱ (محمد غلامی دقیقه ۳۰-پنالتی-) – ۰ پارس جنوبی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته یازدهم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

آدینه یازدهم آبان ۹۷ – ساعت ۱۵:۳۰

ورزشگاه سردارجنگل رشت ، تماشاگر: پنج هزار نفر

داور:

سعید رحیمی مقدم

کمک ها:

رحیم شاهین ، امیر مبشر

داور چهارم: شاهو اصلانی ، ناظر: یدالله جهانبازی

کارت زرد:

روح اله سیف الهی دقیقه ۵۷، محسن بنگر دقیقه ۸۹ (پارس) – امین جوادی مقدم دقیقه ۵۹، محمدرضا مهدوی دقیقه ۷۳، علی رضا عزت کرامت دقیقه ۹۰ (سپیدرود)

اخراج:

بیابانی آنالیزور سپیدرود –

ترکیب سپیدرود رشت:

 

کوروش ملکی، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، میلاد قربانزاده، امین جوادی مقدم، محمد رضا مهدوی، علی عزت کرامت، مهرداد بایرامی (از دقیقه ۸۳ علی رضا نورمحمدی)، پویا نزهتی، محمد غلامی، امین منوچهری (از دقیقه ۷۸ مهدی محمد یاری).

سرمربی: علی کریمی.

ترکیب پارس جنوبی جم:

رحمان احمدی، مجتبی لطفی، محسن بنگر، سعید محمدی فر (از دقیقه ۶۱ محمد شادکام)، محمد ستاری، نیما انتظاری، حسین پور امینی، محمد نوری (از دقیقه ۷۰ مجید علی یاری)، شهرام گودرزی، روح الله سیف الهی، ابراهیم صالحی (از دقیقه ۷۹ فرشید پاداش).

سرمربی: مهدی تارتار.

شرح بازی:

دو مربی جوان از خانواده پرسپولیس باید در دیداری مقابل هم قرار گیرند که تیم میزبان برای فرار از انتهای جدول نیاز به این پیروزی خانگی دارد اما تیم میهمان برای ارتقای سطح تیمی اش از میانه جدول به کورس بالانشینان تلاش می کند.

شاگردان مهدی تارتار در صورت پیروزی در این بازی می توانند موقتا تا رده چهارم یا پنجم صعود کنند. سپیدرود حتی در صورت پیروزی خیلی نمی تواند از انتهای جدول فاصله بگیرد اما امید این تیم برای جدایی از قعر در هفته های آتی افزایش پیدا می کند.

دقایق حساس:

دقیقه ۴: فرار پویا نزهتی از جناح راست و پاس او برای مهرداد بایرامی با ضربه کم جان او خاتمه یافت تا توپ به راحتی درون دستان رحمان احمدی جای بگیرد.

دقیقه ۶: سانتر سعید محمدی فر با ضربه سر محمد نوری از بالای دروازه سپیدرود به خارج رفت.

دقیقه ۱۲: ضربه ی سر چکشی محمد نوری که از روی یک سانتر حاصل شده بود را کوروش ملکی راهی کرنر رکد تا یک گل را برای تیمش بخرد.

دقیقه ۱۴: تعلل محمد غلامی داخل محوطه شش قدم بر روی توپی که پویا نزهتی برایش سانتر کرده بود، یک فرصت مسلم گلزنی را برای سپیدرود از بین برد.

دقیقه ۲۰: شوت سیف الهی را کوروش ملکی به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۲۲: ضربه ی سر چکشی پویا نزهتی را رحمان احمدی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۷: شوت سرکش محمد غلامی را رحمان احمدی در دو ضرب مهار کرد.

دقیقه ۵۶: سپیدرودی ها در خلق موقعیت هت تریک کردند. ابتدا مهرداد بایرامی با یک سر توپ زیبا مدافع پارس را از پیش رو برداشت و شوتی به سمت دروازه شلیک که رحمان احمدی آن را دفع کرد.

سپس مهدوی از پشت محوطه جریمه یک ضربه سنگین دیگر را روانه دروزاه کرد و باز هم سنگربان پارس مانع گلزنی هافبک سپیدرود شد. در ادامه ضربه آرام منوچهری را احمدی در اختیار گرفت و به همه چیز پایان داد.

دقیقه ۶۹: ضربه خطرنام شهرام گودرزی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۹: فرار در عمق پویا نزهتی و ضربه سنگین او از داخل محوطه جریمه را رحمان احمدی به سختی دفع کرد.

دقیقه ۸۱: مهدی محمدیاری از اشتباه محسن بنگر استفاده و توپ را مال خود کرد. در ادامه محمد نزهتی صاحب توپ شد اما ضربه او با بدشانسی و دفاع عالی مدافع پارس به تیر دروازه خورد و گل دوم سپیدرود به دست نیامد.

دقیقه ۸۷: ضربه ی سر فرشید پاداش با فاصله اندک راهی به دروازه سپیدرود پیدا نکرد.

شرح گل:

سپیدرود ۱-۰ پارس: (دقیقه ۳۰) طی یک و دوی محمد غلامی با محمدرضا مهدوی توپ داخل محوطه جریمه به مهرداد بایرامی رسید و درحالی که توپ را بایرامی داخل دروازه پارس کرده بود، اما داور در عین تعجب اعلام ضربه پنالتی کرد و ضربه پنالتی را محمد غلامی وارد دروازه پارس کرد تا فقط نام گلزن عوض شود!

اتفاقات ویژه:

۱- سپیدرود در این مسابقه برخلاف بازی با تراکتورسازی با سه تبلیغ بر روی پیراهن وارد زمین شد.

۲- در دقیقه ۵۰ یک صحنه مشکوک دیگر در محوطه سپیدرود اتفاق افتاد و کادر فنی پارس اعتراض فراوانی را انجام داد. همین امر هم باعث شد درگیری بین نیمکت دو تیم به وجود آید. به همین دلیل رحیمی مقدم حسین پاشایی و آرمین بیابانی را از نیمکت اخراج کرد. اما در اتفاقی عجیب تنها آنالیزور سپیدرود به سکوها رفت و مربی پارس بر روی نیمکت باقی ماند.