خشن ترین بازیکنان لیگ چه کسانی هستند؟ / پدیده ی پدیده، بهترین دروازه بان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی شجاعی مدافع ۲۱ ساله تیم نساجی با دریافت ۵ کارت زرد و یک کارت قرمز، خشن ترین بازیکن لیگ برتر است.

شجاعی در حالی ۵ کارت زرد و یک کارت قرمز گرفته که تنها در ۶ بازی برای نساجی به میدان رفته تا معدل یک کارت به ازای هر بازی برای این مدافع ۱۸۲ سانتی متری به ثبت رسیده باشد.

مگنو باتیستا هافبک برزیلی تیم پیکان نیز با دریافت ۵ کارت زرد یکی دیگر از بازیکنان خشن در لیگ برتر است اما این بازیکن باتجربه این تعداد کارت زرد را در ۸ بازی گرفته است.

مصطفی کیانی و میثم شاه مکوندزاده از استقلال خوزستان، مهرداد محمدی، مهدی کیانی و عزت الله پورقاز از سپاهان، حسن بیت سعید از فولاد، روح الله سیف اللهی از پارس جم و محمد دانشگر از استقلال هر کدام با ۴ کارت زرد در شمار بازیکنان خشن این فصل هستند.

احمد آل نعمه مدافع تیم استقلال خوزستان نیز با دو بار اخراج شدن در ۱۱ هفته بیشترین کارت قرمز را در این فصل گرفته است. آل نعمه با ۲ کارت زرد و ۲ کارت قرمز در ۹ بازی و محمد دانشگر با ۳ کارت زرد و یک کارت قرمز در ۷ بازی از جمله بازیکنان خشن این فصل مسابقات هستند.

پدیده ی پدیده، بهترین دروازه بان

تیم فوتبال پدیده با پیروزی بر نساجی در هفته یازدهم با شایستگی به صدرنشینی‌اش در لیگ برتر ادامه داد تا مشخص شود نتایج این فصل آنها اتفاقی نبوده است. در حالی که پدیده با ۵ گل خورده بعد از پرسپولیس دارای بهترین خط دفاعی مسابقات است، یوسف بهزادی دروازه‌بان جوان این تیم با ۶ کلین شیت دارای بهترین عملکرد در بین دروازه بان های لیگ برتر است.

بهزادی در حالی ۶ بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه پدیده شده است که تنها در ۸ بازی برای این تیم به میدان رفته و در ۸ بازی ۶ بار دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

این دروازه‌بان جوان یکبار نیز پاس گل داده تا از این حیث هم عملکردی جالب توجه داشته باشد. در ۳ هفته اول مسابقات شهاب گردان وظیفه حفاظت از دروازه پدیده را بر عهده داشت اما از هفته چهارم و بازی پدیده مقابل سپیدرود در رشت که منتج به پیروزی ۲ بر صفر شاگردان گل محمدی شد این دروازه بان وارد ترکیب سرخ پوشان مشهدی شد.

بعد از دروازه بان پدیده، علیرضا بیرانوند با ۴ کلین شیت در ۶ بازی، سید مهدی رحمتی با ۴ کلین شیت در ۷ بازی، وحید شیخ ویسی با ۴ کلین شیت در ۸ بازی و محسن فروزان با ۴ کلین شیت در ۱۰ بازی در رده بعدی بهترین دروازه‌بان های فصل جاری قرار دارند.