نساجی مازندران دو – سپیدرود رشت دو: معاهده صلح شمال / دشت یک امتیاز شیرین

سپیدرود در هیجان انگیزترین بازی هفته در حالی که می توانست سه امتیاز بازی را از آن خود نماید در نهایت به تساوی دست پیدا کرد تا دربی شمال کشور به خوبی و خوشی تمام شود.

نساجی ۲ (دقیقه ۴۲ محمد مهدی نظری، مهران عبدی دقیقه ۷۸) – ۲ (محمد غلامی دقیقه ۵۶-پنالتی-، میلاد شیخ سلیمانی دقیقه ۷۰) سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته چهاردهم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

پنجشنبه ۸ آذر ۹۷ – ساعت ۱۵:۰۰

ورزشگاه وطنی قائمشهر ، تماشاگر: ده هزار نفر

داور:

علی رضا فغانی

کمک ها:

بابک داوری ، امیر مبشر

داور چهارم: سیدمهدی سیدعلی ، ناظر: حسین نجاتی

کارت زرد:

میلاد شیخ سلیمانی دقیقه ۹۰ (سپیدرود)

کارت قرمز:

میلاد شیخ سلیمانی دقیقه ۹۰ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، حسین کعبی ( دقیقه ۴۲: میلاد قربانزاده)، میلاد شیخ سلیمانی، میثم تهیدست، امین جوادی مقدم، محمدرضا مهدوی، علی عباسی (۶۶: علیرضا عزت کرامت)، مهرداد بایرامی (۴۶: یعقوب کریمی)، حسین ابراهیمی، پویا نزهتی و محمد غلامی.

سرمربی: علی کریمی.

ترکیب نساجی مازندران:

حامد لک، جورجی گولیسیانی، فرشاد فرجی، مهرداد عبدی، حمیدرضا دیوسالار، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک، علی اصغر آشوری (دقیقه ۷۳- شاهین مجیدی)، سجاد عاشوری، امید سینک و محمد عباس‌زاده (دقیقه ۳۹: محمد مهدی نظری (دقیقه ۶۲: رحمان جعفری)

سرمربی: جواد نکونام.

شرح بازی:

اگر چه بیشتر نگاه ها به بازی تیم های استقلال و پرسپولیس با حریفان شان است، اما نباید از تقابل جواد نکونام و علی کریمی در این دیدار گذشت، دو همبازی قدیمی که این بار در کسوت مربی با هم تقابل خواهند داشت.

سپیدرود هفته گذشته در زمین خودش دیدار ۶ امتیازی برابر نفت مسجد سلیمان را واگذار کرد تا شرایط برای این تیم در جدول خطرناک تر از گذشته شود. با ۶ امتیازی که از استقلال خوزستان کسر شد، فرصت خوبی برای سپیدرود بوجود آمد تا هم از انتهای جدول خودش را جدا کند و هم در زمین خودش با برتری برابر نفت مسجدسلیمان چند پله بالا برود، اما شاگردان علی کریمی استفاده نکردند و اکنون با ۹ امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفته اند.

نساجی در دو دیدار قبلی برابر ماشین سازی و صنعت نفت آبادان ۴ امتیاز گرفته و با ۱۲ امتیاز در رده دوازدهم ایستاده است. آنها نسبت به سپیدرود شرایط خوبی دارند، اما تفاوت آنها در کسب نتیجه تنها سه امتیاز است. اگر رشتی ها در قائمشهر سه امتیاز را کسب کنند، با نساجی هم امتیاز می شوند.

فارغ از نتایج دو تیم، تقابل کریمی و نکونام در این بازی دیدنی خواهد بود. این دو سال ها در تیم ملی هم بازی بودند، اما مقطعی در تیم ملی به اختلاف خوردند.

دقایق حساس:

دقیقه ۲: محمد غلامی با توپ گیری در میانه زمین اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه ۵: پاس بلند دیوسالار به پشت مدافعان سپیدرود قبل از رسیدن به عباس‌زاده توسط تهی‌دست به بیرون زده شد.

دقیقه ۶: ارسال خطرناک محمد غلامی از جناح راست زمین به مقابل دروازه نساجی را فرجی به بیرون زد.

دقیقه ۷: پرتاب اوت بلند دیوسالار در محوطه جریمه سپیدرود به عباس‌زاده رسید که شوت پای چپ او راهی اوت شد.

دقیقه ۱۳: شوت خطرناک علی اصغر آشوری از بالای دروازه ملکی‌ به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹ : آفساید اگر گرفته نمی شد، عباس زاده با دروازه نساجی تک به تک می شد.

دقیقه ۲۴: سجاد عاشوری داخل محوطه جریمه سپیدرود صاحب موقعیت خطرناکی شد که این فرصت با تکل خوب شیخ سلیمانی دفع شد.

دقیقه ۳۵: ارسال عالی حسین ابراهیمی به مقابل دروازه نساجی و ضربه سر محکم بایرامی را حامد لک به زیبایی دفع کرد.

دقیقه ۴۳: گل اول نساجی توسط محمد مهدی نظری به ثمر رسید. روی ضربه کاشته با دفع ناقص کوروش ملکی، توپ به بازیکنان نساجی رسید و در نهایت در شلوغی مقابل دروازه، نظری با ضربه سر گلزنی کرد.

دقیقه ۵۰: شوت پای چپ ناگهانی و پُر قدرت جوادی‌مقدم را حامد لک در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۵۱: شوت خطرناک و سرکش سینک را کوروش ملکی مهار کرد.

دقیقه ۵۶: ارسال خطرناک دیوسالار از سمت راست خط دفاع سپیدرود که به صورت ناقص توسط ملکی دفع شد.

دقیقه ۵۸ : محمد غلامی از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند.

دقیقه ۶۸: پاس مهدوی به غلامی رسید که او بعد از سر توپ شوت‌زنی کرد که ضربه او را حامد لک با واکنش عالی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۷: روی ارسال کرنر، ضربه برگردان احسان عبدی پس از برخورد بازیکن سپیدرود وارد دروازه این تیم شد.

دقیقه ۸۱ : ضربه سجاد عاشوری پس از برخورد به سلیمانی به کرنر رفت.

شرح گل:

دقیقه ۴۴: نساجی ۱ – سپیدرود ۰ (محمد مهدی نظری): یک ضربه آزاد پشت محوطه جریمه برای نساجی به دست آمد که امید سینک آن را به زیبایی به سمت دروازه شلیک کرد و با دفع ناقص ملکی همراه شد. در ادامه محمدمهدی نظری از شلوغی محوطه جریمه استفاده کرد و با ضربه سر گل اول را برای تیمش به ثمر رساند.

دقیقه ۵۶- نساجی ۱-۱ سپیدرود (محمد غلامی): مهاجم با تجربه سپیدرود با ارسال پاس در عمقی نزهتی را صاحب موقعیت کرد که این بازیکن توسط دیوسالار در محوطه جریمه سرنگون شد و پنالتی برای سپیدرود به دست آمد. در ادامه محمد غلامی با ضربه ای فنی نتیجه را به تساوی کشاند.

دقیقه ۷۰: نساجی ۱-۲ سپیدرود رشت (میلاد شیخ سلیمانی): سپیدرودی‌ها از سمت راست چپ صاحب یک کرنر شدند و یعقوب کریمی آن را به محوطه جریمه ارسال کرد و میلاد شیخ سلیمانی با استفاده از شلوغی محوطه جریمه و با شلیک شوتی سرکش گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند.

دقیقه ۷۸- نساجی ۲-۲ سپیدرود (مهرداد عبدی): امید سینک از سمت راست ارسالی را به محوطه جریمه انجام داد که با ضربه سر فرشاد فرجی همراه شد و در ادامه مهرداد عبدی با ضربه آکروباتیک زیبا گل دوم را برای نساجی به ثمر رساند.

اتفاقات ویژه:

 

۱- از تیم سپیدرود که دو سال پیش در قائمشهر برابر نساجی به میدان رفته بود میثم تهیدست، پویا نزهتی، میثم فردوسی و حسین کعبی همچنان در این سپیدرود بازی می کنند و فقط فردوسی به دلیلی مصدومیت در ترکیب حضور ندارد و سهیل حق شناس به عنوان مربی روی نیمکت حضور دارد.