نمایش اغراق آلود تعصب، اثری از حسین کعبی! / دغدغه او کدام است: لیست خروج یا فوتبال رشت؟

ایران ورزشی

پیش از حسین کعبی چندین و چند نفر از شاخص ترین پیشکسوتان و روزنامه نگاران اهل گیلان در این باره سال ها حرف زده‌اند و کعبی حرف تازه و انتقادی که به جرات و شهامت و دلیری نیاز داشته باشد، مطرح نکرده.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – حسین کعبی اگر از نمایش اغراق آلود تعصب دست بردارد، آنگاه عملکردش در سپیدرود بهتر قابل بررسی می شود.

او اما می داند که بدون این نمایش نمی تواند جایگاه سال های اخیرش در فوتبال رشت را حفظ کند و به همین دلیل همواره می کوشد تا به این وجه از شخصیت حرفه ای اش بپردازد. او در آخرین پرده خود را با جرأت معرفی کرده و شهردار رشت و استاندار گیلان را مورد انتقاد قرار داده که چرا به سپیدرود کمک نمی کنند.

حرف های حسین کعبی بعد از شکست سنگین سپیدرود مقابل استقلال را مرور کنیم: من بچه اینجا نیستم اما باید بگویم کسانی که از بیرون آمدند بیشتر دل شان می سوزد. نمی دانم برخی ها به دنبال چه چیزی هستند و فقط به فکر جیب خودشان هستند. این تیم شهرشان است.

مردم برای حمایت آن آمده اند. آقای استاندار! آقای شهردار! کجایید؟! من جرأتش را دارم و این حرف را می زنم. چرا به علی کریمی قول بیهوده می دهید؟ علی کریمی اگر می توانست خودش به زمین می رفت و بازی می‌کرد. چرا مسئولان به تیم سپیدرود کمک نمی کنند؟

برخی فقط به دنبال صندلی و شهرت هستند و اینکه بعدا بگویند با فلانی عکس گرفته‌اند. این فوتبال تمام می‌شود؛ به داد مردم رشت و گیلان برسید. تیم های گیلان شرایط سختی دارند، بهتر است فقط فوتبالی ها باشند و غیر فوتبالی ها در فوتبال نباشند.

این حرف های حسین کعبی صد البته ظاهری منتقدانه دارد، حرف چندان بیراهی هم با توجه به نگاه عامیانه به ساز و کار اقتصادی فوتبال در ایران نیست. اما پیش از حسین کعبی چندین و چند نفر از شاخص ترین پیشکسوتان و روزنامه نگاران اهل گیلان در این باره سال ها حرف زده اند و کعبی حرف تازه و انتقادی که به جرات و شهامت و دلیری نیاز داشته باشد، مطرح نکرده.

این روزها که مالکان نامعلوم سپیدرود با ادعای بخش خصوصی وارد این کارزار شده اند، چندان دلیلی برای طرح این حرف ها نیست. مسئولان شهری و استانی اگر قول و وعده کمک های بیهوده به بخش خصوصی داده اند، چه بسا رفتاری غیرحرفه ای داشته اند.

بخش خصوصی که بدون خرید امتیاز، مالک یک تیم لیگ برتری شده، با چه اهدافی آمده و چرا توان اداره اقتصادی تیمش را ندارد؟ اگر صاحب این بنیه اقتصادی نبود، چرا خود را وارد چنین عرصه ای کرده؟

حسین کعبی البته لازم نیست وارد این بحث ها شود. او بازیکن فوتبال است و در گذشته بازیکن ارزشمندی هم بوده. کعبی در سالیان اخیر اما یک روز حامی سرسخت نظرمحمدی شده و یک روز خداداد را اسطوره دانسته و روز دیگر که در لیست خروج قرار گرفته نظرش درباره همه این مربیان عوض شده. مصاحبه اخیر او درباره علی کریمی و حمایت از اسطوره جدیدش نیز دلایلی دارد، چون چیزی نمانده بود که در لیست خروج علی کریمی هم باشد.

حسین کعبی در سال های آخر فوتبالش با نمایشی از تعصب نزد تماشاگران سپیدرود مقاطعی محبوبیت هم به دست آورد، اما واقعیت این است که او به سختی می تواند در لیگ برتر جایی برای بازی پیدا کند و از جرات خود استفاده می کند تا محبوب علی کریمی باقی بماند! اما این انتقادات دم دستی جرات نمی خواهد.

همیشه همه گفته اند و گوش شنوایی هم نبوده. فوتبال گیلان همیشه دچار بحران های شدید مالی بوده اما برای غیر بومی های درجه چندم و پا به سن گذاشته همیشه نان و آب داشته. در همه سال ها و در همه تیم های فوتبال رشت.

حسین کعبی در سال های اخیر راه طولانی کردن حضورش در فوتبال رشت را همیشه خوب بلد بوده و همچنان همان مسیر را طی می کند. او اما دیگر باید شکل نمایش خود را تغییر دهد چون این نمایش اغراق آلود با کیفیتی که در بازی ها ارایه می دهد، همخوانی ندارد.