بهترین کلین شیت بازها و ضعیف ترین تیم ها در خط آتش

سپیدرود که ضعیف ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد، در ۹ بازی موفق نشده دروازه حریفان را باز کند.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سایت متریکا در آماری به بهترین تیم ها از نظر کلین شیت و ضعیف ترین تیم ها در استفاده از موقعیت در گلزنی پرداخته است.

کدام تیم ها بیشترین کلین شیت را در نیم فصل نخست داشتند؟

تعداد کلین شیت،‌ همیشه یک فاکتور جذاب برای اثبات قدرت دفاعی یک تیم بوده. از این حیث،‌ بیگ فایو لیگ‌برتر به طور طبیعی جزو بهترین‌ها هستند.

پدیده به عنوان یکی از تیم های جذاب و هجومی امسال،‌ ۸ بار نیز دروازه خود را بسته نگه داشته تا از این حیث، سومین تیم برتر نیم فصل باشد.

پرسپولیس هم که با برانکو، مدت هاست در فاز دفاعی روزهای خوبی را می گذراند،‌ دومین تیم برتر نیم‌فصل با ۹ کلین شیت بود. بهترین تیم اما استقلال است که در ۱۰ بازی کلین‌شیت کرده و فقط در ۵ مسابقه، دروازه خود را باز شده دیده است.

شفر بعد از ۱۵ ماه حضور در لیگ، حسابی اوضاع خط دفاع استقلال را سروسامان داده و حالا گل زدن به آبی ها، یکی از سخت ترین کارهای ممکن است. مهدی رحمتی نیز با ثبت ۹ کلین شیت، تمام نشدنی به نظر می رسد.

کدام تیم ها بیشترین تعداد ناکامی در گل زنی را دارند؟

سپیدرود که ضعیف ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد، در ۹ بازی موفق نشده دروازه حریفان را باز کند.

مساله ای که عملا، بیانگر ضعف شدید در فاز تهاجمی تیم است و رشتی ها باید فکری اساسی برای آن بکنند. نفت مسجدسلیمان، دیگر تیم نزدیک به منطقه سقوط است که با ۸ ناکامی در گل زنی، عملکردی ضعیف را ثبت کرده است. نفتی ها در نیم فصل اول، فقط یک بار در یک بازی بیش از ۱ گل به ثمر رساندند.

اما نکته عجیب، حضور استقلال در این جمع با ۸ ناکامی در گلزنیست. آبی پوشان در ۷ بازی ابتدایی فصل، ۵ بار نتوانستند به حریفان گل بزنند و این ضعف شدید با نتایج ضعیف همراه شد.

با پیشرفت تیم در ۸ بازی بعدی، به نظر موتور گل زنی آبی‌پوشان روشن شده و آنها کمتر از این حیث در ادامه به مشکل خواهند خورد.

بیشتر بخوانید:

مقایسه ۵ هفته اول و آخر نیم فصل

بهترین ها و بدترین ها در خطای برنده کدام تیم ها هستند؟

بهترین ها و بدترین ها در نبرد پیروز کدام تیم ها هستند؟