اعلام رای دادگاه: کعبی مجرم شناخته شد!

حسین کعبی بازیکن اسبق تیم ملی و مربی فعلی سپیدرود رشت از سوی هیات منصفه مطبوعات و با شکایت امیر قلعه نویی سرمربی وقت آبی پوشان تهران، مجرم شناخته شد.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دادگاه رسیدگی به شکایت قلعه نویی از کعبی، صبح امروز (یکشنبه) در شعبه نهم دادگاه کیفری یکی استان تهران به ریاست قاضی کشکولی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، پرونده بازیکن اسبق پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتبال با شکایت قلعه نویی و به اتهام توهین و نشر اکاذیب تشکیل شد و متهم و وکیل وی در جلسه رسیدگی حضور نیافتند.

نهایتاً هیات منصفه مطبوعات استان تهران، کعبی را در ارتباط با عناوین اتهامی منتسبه مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات ندانست.

سال ۱۳۹۳ حسین کعبی بازیکن اسبق پرسپولیس تهران و تیم ملی، اظهاراتی را علیه امیر قلعه نویی سرمربی وقت آبی پوشان پایتخت مطرح کرد.

به ‌دنبال انتشار اظهارات کعبی، قلعه نویی از او به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد و برای او در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه پرونده قضایی تشکیل شد.

در نهایت کعبی اسفند سال ۹۳ به دادسرا احضار و در شعبه بازپرسی حضور یافت و توضیحات خود را در خصوص شکایت قلعه نویی که تحت عناوین اتهامی توهین و نشر اکاذیب مطرح شده بود، ارائه کرد.

پس از بررسی های بسیار، شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه برای کعبی کیفرخواست صادر و پرونده او را به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرد و شعبه دادگاه کیفری یک، ۲۳ دی امسال را برای رسیدگی به پرونده کعبی تعیین کرده است.

بیشتر بخوانید:

کعبی حرف های قبلی خود را تکرار کرد

کعبی ۲۳ دی در دادگاه!

دغدغه او کدام است: لیست خروج یا فوتبال رشت؟

کعبی که هم اکنون مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت است، سال ۹۳ پس از اظهارات جنجالی جواد نکونام کاپیتان اسبق استقلال تهران و تیم ملی علیه قلعه‌نویی، گفته بود:

«حرف‌های جواد عین واقعیت است و به‌ غیر از قلعه نویی، هشت نفر دیگر از مربی گرفته تا مدیرعامل باشگاه، دارند به فوتبال ایران ظلم می کنند».

قلعه نویی و نکونام همان موقع از یکدیگر شکایت های متقابل کرده بودند که در نهایت شکایت قلعه‌نویی از نکونام در مرحله دادگاه به صلح و سازش طرفین ختم شد و شکایت نکونام از قلعه‌نویی با درخواست ترک تعقیب از سوی نکونام، در مرحله دادسرا خاتمه یافت.