تصویب لایحه ۹۰۰ میلیون تومانی شورای شهر رشت به سپیدرود

هفتاد و دومین جلسه شورای شهر رشت با حضور اعضای شورا برگزار شد و در این جلسه تامین هزینه های ضروری تیم های سپیدرود و داماش مورد بررسی قرار گرفت.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفتاد و دومین جلسه شورای شهر رشت در صحن این شورا برگزار شد.

به گزارش سایت سپیدرود، در جلسه امشب شورای رشت برای چندمین بار لایحه تامین هزینه های ضروری تیم های سپیدرود و داماش مورد بررسی قرار گرفت.

سید امیر حسین علوی رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه درباره مساعدت مالی با تیم های فوتبال داماش و سپیدرود با بازرسی مکاتبه شده است افزود: با توجه به اینکه اسماعیل حاجی پور عضو فعلی شورای رشت به عنوان یکی از مدیران تیم فوتبال داماش مشغول فعالیت است منع قانونی برای انجام مساعدت وجود دارد.

بازرسی استان نامه کمک ۹۰۰ میلیون تومانی به سپیدرود و ۵۰۰ میلیون تومانی به داماش را پاسخ داد و این کمک را با شرط قید در بودجه و عدم استفاده شخصی افراد ذی نفوذ بلامانع دانست.این لایحه با اتفاق آرا تصویب شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به اینکه داماش در گذشته شرایط بحرانی را سپری کرده است اظهار کرد: به همراه دوستان تیم داماش را که دوازده میلیارد تومان بدهی داشت خریداری کردیم.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه در دوران فعالیت شورای چهارم رشت مساعدت مالی با داماش صورت گرفت تصریح کرد: در شهریور ماه سال جاری مالکیت تیم داماش را به فرد دیگری انتقال داده و در حال حاضر هیچ مسئوولیتی در این تیم ندارم.

امیرحسین علوی، رئیس شورای شهر رشت به نامه بازرسی در خصوص کمک مالی به تیم‌های ورزشی اشاره کرد، تصریح کرد: در این نامه تأکید شده است که باید محرز گردد که اسماعیل حاجی پور به عنوان عضو شورای شهر در تعیین و تکلیف وضعیت مالکیت تیم داماش و یا علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت از امکانات شهرداری در راستای سرپرستی تیم ورزشی سپیدرود من غیر حق استفاده نکرده‌اند.

در ادامه اسماعیل حاجی‌پور، عضو شورای شهر شت با بیان اینکه تیم داماش رها شده بود و به همین علت به دسته دو سقوط کرد، اظهار داشت: آستین خود را به همراهی برخی دوستان بالا زدیم و تیمی که ۱۲ میلیارد بدهی داشت اوایل سال ۹۵ خریداری کردم.

حاجی پور با اشاره به اینکه بعد از ۴ ماه از خریداری تیم داماش، فقط شورای چهارم بود که به این تیم کمک کرد و هیچ ارگانی به داماش کمک نکرد.

وی ادامه داد: از شهریور ۹۷ مالکیت باشگاه داماش گیلان را به فرد دیگری انتقال دادم و سپس نامه ای به بازرسی و شهرداری رشت دادیم.

حاجی پور با اشاره به اینکه انتقال یک تیم طبق قانون سه سال بعد خریداری ممکن است، تصریح کرد: برای همین منظور مبایعه نامه در نقل و انتقال صورت گرفته است و امسال سال سوم بعد از خریداری محسوب می‌شود و انتقال کامل صورت می‌گیرد.

هیچ مسئولیتی در داماش ندارم اما همه هزینه‌های تیم را پرداخت می‌کنم!

این عضو شورای شهر رشت همچنین ادامه داد: بنده در حال حاضر هیچ مسیولیتی در داماش ندارم و فقط به عنوان هوادار در کنار تیم هستم و درست است که در داماش مسئولیتی ندارم و بیرون هستم اما همه هزینه‌های تیم را پرداخت می‌کنم. حاجی پور ادامه داد: هنر ما این بود که اوقات فراغت ۵ هزار نفر از جوانان را به خوبی پر کنیم.

این عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه تیم داماش و سپیدرود افتخار رشت هستند، گفت: تیم داماش با توجه به اینکه دسته دو است اما جز ۴ تیم برتر در جام حذفی ایران است.

وی ادامه داد: انتظار دارم که همه کمک کنند تا این مشکلات باشگاه داماش حل شود.

موفقیت دو تیم سپیدرود و داماش به شادی جوانان شهر گره خورده است

بهارمست سرپرست تیم سپیدرود در مورد نامه بازرسی گفت: موفقیت این تیم ها باعث شادی دسته جمعی می شود.

وی با بیان اینکه هزینه های تیم‌ها زیاد است تأکید کرد: باید شورای شهر و شهرداری رشت به این دو تیم کمک کنند و انتظار داریم که بیشتر در مورد این مسئله پیگیری شود زیرا این دو تیم به شادی جوانان این شهر گره خورده است.

در پایان جلسه شورای شهر رشت با لایحه کمک به دو تیم سپیدرود رشت و داماش گیلان موافقت شد و طبق این لایحه برای سپیدرود نهصد میلیون تومان و داماش پانصد میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

سرخابی های رشتی در انتظار کمک شورای شهر

تکلیف شورا برای کمک به تیم های فوتبال مشخص شود

در جلسه شورای شهر رشت رقم خورد: موافقت مشروط با کمک میلیاردی به سپیدرود و داماش