شیطنت مربیان جوان سر کلاس درس!

این بازیکنان ‏سابق و مربیان امروز برای این که بتوانند روی نیمکت تیم های لیگ برتری و حتی لیگ دسته اولی بنشینند، نیاز ‏به مدرک ‏A‏ دارند.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودکلاس مربیگری درجه ‏A‏ که چند هفته ای است با حضور برخی از مربیان شناخته شده فوتبال ایران ‏در تهران برپا شده، روزهای پایانی خود را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از شهروند، علی کریمی، شاید شناخته شده ترین چهره حاضر در ‏این کلاس است که باعث توجه رسانه ها به این دوره شده است.

جواد کاظمیان، محسن خلیلی، فرزاد آشوبی، ‏مهدی امیرآبادی، محسن بیاتی‌نیا، حسین پاشایی کاظم برجلو و بیژن کوشکی بازیکنانی هستند که اکثرا آنها ‏سابقه بازی در پرسپولیس و استقلال را داشتند و این روزها در کلاس مربیگری ‏A‏ حاضر هستند.

با وجود این که سال هاست اعلام شده همه اعضای کادر فنی تیم های لیگ برتری باید دارای ‏مدرک ‏A‏ باشند، هم اکنون خیلی از مربیان در کادرفنی تیم های لیگ برتری فاقد این مدرک هستند و همواره ‏دچار مشکل می شوند.

حتی علی کریمی که ٢ سالی است به‌عنوان سرمربی تیم‌های نفت و سپیدرود در لیگ ‏برتر روی نیمکت می نشیند، هنوز مدرک ‏A‏ خود را دریافت نکرده و به همین دلیل نمی تواند در نشست های ‏خبری بعد از بازی حاضر شود.

حتی یک بار مالک باشگاه نفت از این موضوع به عنوان ابزاری علیه کریمی ‏استفاده کرد که باعث عصبانیت او شد. مربیان حاضر در کلاس ‏A‏ دیروز در سالن اجتماعات کمپ تیم های ملی ‏حاضر شدند و کنفرانس فنی خود را ارایه دادند.

این کلاس که با تدریس مسعود اقبالی، مدرس رسمی ‏AFC‏ ‏روزهای پایانی خود را سپری می کند، در ٢ مرحله برگزار می شود که هر مرحله ٢ هفته به طول می انجامد.

با ‏اینکه مربیان این کلاس همگی به دوران بازنشستگی از فوتبال حرفه ای رسیده اند، همچنان شیطنت های آنها ‏در این کلاس به چشم می‌خورد. بازیکنانی که دورانی در تیم‌های بزرگ کنار هم بازی می کردند، قطعا نمی‌توانند ‏‏۴ هفته خیلی ساکت و بدون حاشیه این دوره را سپری کنند.

باید دید در نهایت کدام یک از این نفرات موفق به ‏دریافت مدرک ‏A‏ می شوند تا در آینده بدون مشکل به عنوان مربی یا سرمربی در لیگ برتر و لیگ دسته اول ‏فعالیت کنند. ‏

بیشتر بخوانید:

نظرمحمدی در کلاس مربیگری A آسیا

گزارش تصویری از حضور کریمی در کلاس مربیگری

علی کریمی در دوره مربیگری درجه A فوتبال