رشت میزبان سرخپوشان پایتخت

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم فوتبال پرسپولیس تهران امروز در یک نبردی سخت در مقابل تیم فوتبال سپیدرود رشت قرارمی گیرد.

سرخپوشان پایتخت در دیدار عقب افتاده از رقابت های جام حذفی کشور در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف تیم سپیدرود این شهر می روند.

تیم فوتبال سپیدرود رشت که علی کریمی بازیکن سایق پرسپولیس وتیم ملی را به عنوان سرمربی دراختیار دارد درشهرباران میزبان تیمی است که دربازیهای اخیر باشگاه های آسیا نائب قهرمان شده است.

و بازی در رشت برای علی کریمی و هواداران سپیدرود که ورزشگاه سردارجنگل را پرخواهند کرد بسیار حیاتی و مهم است چرا که آنها در مسابقات لیگ برتر فوتبال در حال حاضر جایگاه خوبی ندارند و در قعر جدول قرار گرفته اند و برد در این دیدار و صعود به مرحله بعد می تواند مردم شهرباران را شاد کند.

به هر حال پس از راهیابی داماش گیلانیان به مرحله نهایی جام حذفی کشور حالا این تیم سپیدرود که تیم برتر فوتبال گیلان است می‌خواهد مثل تیم همشهری اش عرض اندام کند و به هیچ وجه دوست ندارد دراین مرحله از گردونه رقابت های جام حذفی خارج شود و مثل تیم همشهری اش می خواهد شگفتی ساز شود.

داماش گیلانیان رشت تیمی از رقابت‌های فوتبال دسته دوم کشور است که با تلاش فراوان بازیکنان وحمایت هواداران و مردم رشت موفق شد پس از شکست همه حریفان خود درمرحله نیمه نهایی سرانجام توانست تیم فوتبال سایپای لیگ برتری را هم با هدایت علی دایی مغلوب کند و با برتری کامل به مرحله فینال جام حذفی این دوره برسد و مردم گیلان را شاد و خوشحال کند و سپیدروی‌ها هم قصد دارند با علی کریمی پرسپولیس را دررشت شکست داده و شگفتی سازشوند.

نبرد شاگرد واستاد در ورزشگاه سردارجنگل رشت بسیار دیدنی خواهدبود برانکو سرمربی تیم پرسپولیس تهران که زمانی علی کریمی جز بازیکنانش درتیم ملی بود بایستی دررشت روردروی علی کریمی قراردبگیرد.

برانکو درنیمه فصل اول لیگ برترفوتبال به دلیل بسته بودن پنجره نقل وانتقالات برای این تیم نتوانست بازیکن جذب کند و حالا باید دید که با آوردن نفرات جدید می‌تواند به آن خواسته‌های خود و هواداران‌اش برسد.

به هرحال دیدار در شهرباران اگرچه برای یاران علی کریمی و هواداران این تیم بسیار مطلوب است وآنها شانس برد را بیشتر دارند اما برای قرمزپوشان پایتخت نبردی سخت خواهد بود چراکه سپیدرود از آن دسته از تیم‌های شهرستانی است که هواداران بسیارخونگرم ووفاداری دارد که از اقصی نقاط استان گیلان به ورزشگاه سردارجنگل رشت خواهند آمد و یکپارچه تیم سپیدرود را تشویق خواهند کرد و بنظر می رسد که برانکو کار بسیار سختی را در رشت دارد و معمولا تیم‌های مطرح تهرانی مثل پرسپولیس واستقلال که دررشت بازی دارند با مشگل روبرو خواهند شد  وکمتر دیده شده که بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند.

اما درفوتبال هیچ نتیجه‌ای ازپیش روشن نیست و هرتیمی که تلاش کند مزد تلاش‌های خودرا خواهد گرفت ایوانکو برانکوویچ احتمالا شناخت خوبی از تیم علی کریمی دارد و یقینا دررشت ضمن احتیاط کامل درخطوط دفاعی و میانی تیم، چشم به ضدحمله‌های انفجاری مهاجمان خود مثل علی علیپور خواهد داشت حتما وجود سید جلال حسینی درمرکز خط دفاعی پرسپولیس قوت قلبی برای این تیم تهرانی خواهد بود در صورت رسیدن نورالهی به جمع سرخپوشان تهرانی ، قدرت تهاجمی تیم پرسپولیس نیز مضاعف خواهد شد.

پرسپولیس تهران درصورت پیروزی باید به مصاف تیم فوتبال پدیده مشهد برود و درصورت برد درمقابل پدیده تازه بازی سختی را باتیم امیر قلعه نوعی سپاهان باید برگزار کند و در واقع پرسپولیسی‌ها تا رسیدن به مرحله فینال جام حذفی راه طولانی ای را درپیش دارند اما بازی امروز برای هردوتیم سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران بسیار حیاتی است چراکه عبور از این مرحله روحیه تیمی را درنزد هردو تیم برای صعود به مرحله بعد افزایش می‌دهد.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت خوب می‌داند بازی در رشت و دربرابر هزاران تماشاگر گیلانی و دوستدار تیم سپیدرود که از ساعت‌ها قبل از شروع مسابقه خود را به ورزشگاه سردارجنگل رشت می‌رسانند و یکپارچه تیم‌شان را تشویق وحمایت خواهند کرد بسیار سخت است و اگر کوچکترین اشتباهی بازیکنان پرسپولیس بکنند جبران اش واقعا دشوار خواهد بود مثل دیدا داماش گیلانیان با ساپیا که علی رغم برتری تیم علی دایی اما بدلیل اشتباهات بازیکنان تیم سایپا این تیم مغلوب داماش شد.

به هرحال برانکو با توجیه این موارد بایستی ترکیب نهایی خود را درزمین بچیند و با قدرت تمام در برابر سپیدرود رشت قراگیرد چراکه سپیدرودی‌ها هم اکنون تیمی آماده در نیمه فصل دوم لیگ برتر شده‌اند علی کریمی درتعطیلات نیمه فصل تعدادی بازیکن جدید و خارجی جذب کرده و در واقع تیم سپیدرود قدری متحول شده و پیروز شدن دراین مقطع برابر سپیدرود رشت کار آسانی برای برانکو نخواهد بود.

علی کریمی با شناخت خوبی که ازنحوه بازی و روحیه تیم سابق اش پرسپولیس دارد یقینا تاکتیک منحصر بفردی را درمقابل پرسپولیس خواهد داشت او خوب می‌داند که پرسپولیس تیمی است که براحتی مهاجمان‌اش از فرصت‌ها استفاده می‌کنند ومی‌توانند برروی دروازه سپیدرود خطر ساز ظاهر شوند.

بنابراین تمام تلاش اش را خواهد کرد تا جلوی حملات بی امان پرسپولیس را بگیرد و می‌داند که مدافعان‌اش کار دشواری را پیش رو دارند به هرحال کریمی به یک برد نیاز دارد تا همه گیلانیان بویژه رشتی‌ها را شاد کند لذا او از همه توان تیمی برای پیروزی دراین دیدارسود خواهد برد و برانکو هم یقینا برای پیروز شدن دربازی با دست پر به رشت آمده است.

برد در بازی برای برانکو بقدری با اهمیت است که نورالهی بازیکن ملی پوش خودرا که به تازگی از جام ملت‌های آسیا بازگشته فراخوانده و این امر نشان میدهد که برانکو برای پیروز شدن دراین دیدار بسیار جدی است و برنامه دارد وبا همه توان وبضاعت اش مقابل سپیدرود می‌ایستد.

امیدواریم که همه دوستداران به فوتبال و هوادران که امروز درهوای سرد زمستانی گیلان به ورزشگاه سردارجنگل رشت می‌روند از دیدن یک بازی سراسر تهاجمی‌، داغ و جذاب لذت ببرند.