مچ اندازی در سردار جنگل؛ دوئل رشت – انزلی با بازوبند کاپیتانی / سلفی در جایگاه ویژه روی اعصاب برانکو

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سیدجلال حسینی و محمدرضا مهدوی کاپیتان های دو تیم پرسپولیس و سپیدرود امیدوارند تیم خود را به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی برسانند.

دیدار تیم های پرسپولیس و سپیدرود در نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید. شاگردان علی کریمی و برانکو ایوانکوویچ در شرایطی به مصاف هم رفتند که کاپیتان های هر دو تیم جزو باتجربه ترین فوتبالیست های لیگ ایران هستند و هر یک از ابتدای دوران حرفه ای فوتبال ایران در لیگ برتر حضور داشته اند.

محمدرضا مهدوی که فوتبالش را با سپیدرود رشت آغاز کرد، حالا پس از یک و نیم دهه بار دیگر به تیم خود بازگشته و می خواهد در ۳۷ سالگی نقش یک رهبر و لیدر را برای همبازیان جوان ترش ایفا کند.

آن طرف سیدجلال حسینی با کلکسیونی از افتخارات در اواسط چهارمین دهه زندگی اش، همچنان سیری ناپذیر از کسب جام در ترکیب پرسپولیس می درخشد و این بار برای کسب نخستین جام حذفی اش، پای به میدان گذاشته است.

او پیش تر در فصل ۹۱-۹۲ با پیراهن پرسپولیس به عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها رسید و اکنون می خواهد با غلبه بر سپیدرود، پدیده، سپاهان و داماش این عنوان را هم به ویترین افتخاراتش اضافه کند.

این دو که متولد شهرهای شمالی کشور ایران هستند، از سوی دیگر دوئل رشت و انزلی را هم در ورزشگاه سردار جنگل رقم زده اند. معمولا از لحاظ فوتبالی بین این دو شهر همواره رقابت بسیار جذابی وجود داشته اما تشویق سیدجلال توسط رشتی های حاضر در ورزشگاه نشان داد که این دوئل، رقابتی کاملا اخلاق مدار است.

شروع نیمه دوم برای سپیدرود بدون بازوبند

بازیکنان سپیدرود در شرایطی نیمه دوم را استارت زدند که هیچ کدام از بازیکنان بازوبند بر دست نداشتند.

محمدرضا مهدوی کاپیتان باتجربه سپیدرود مشخص نشد چرا در نیمه دوم بدون بازوبند کاپیتانی وارد زمین شد؛ اتفاقی که باعث شد علی کریمی دقایقی بعد از شروع نیمه دوم بازوبند را از طریق ابراهیم لطفی به دست مهدوی برساند.

پرسپولیس در نیمه دوم با یک تغییر بازی را شروع کرده و با خروج مهدی شریفی، ولادیمیر بودیمیر را روانه زمین کرده است.

سلفی در جایگاه ویژه روی اعصاب برانکو

سرمربی پرسپولیس با توجه به محرومیتش شرایط سختی را در جایگاه ویژه پشت سر گذاشت.

برانکو ایوانکوویچ که با حکم کمیته انضباطی از حضور روی نیمکت پرسپولیس در جدال مرحله یک هشتم جام حذفی برابر سپیدرود محروم است، بازی را از جایگاه ویژه استادیوم سردار جنگل دنبال می‌کند.

سرمربی کروات البته برای تماشای دیدار با مصائب سختی همراه بود و ضمن اینکه دید نامناسب جایگاه ویژه باعث شده بود او بخش از زمین و جریان بازی را با دشواری دنبال کند و مجبور به ترک و جابجایی صندلی شود، درخواست‌های پیاپی برای گرفتن عکس یادگاری نیز کاملا شرایط را برای او سخت‌تر کرده بود.