گل پرسپولیس روی خطای عالیشاه به ثمر رسید!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – کارشناس داوری فوتبال ایران نکاتی را درباره قضاوت پیام حیدری در بازی سپیدرود و پرسپولیس بیان کرد.

سعید مظفری زاده داور بازنشسته فوتبال ایران کارشناسی خود از نحوه قضاوت پیام حیدری در جریان دیدار سپیدرود و پرسپولیس بیان کرد که ماحصل آن در ادامه آمده است:

*در دقیقه ۵۸ مهاجم سپیدرود در برخورد با شایان مصلح تعادل خود را از دست داد که تصمیم داور برای ادامه مسابقه کاملا صحیح بود چراکه خطایی انجام نشده بود.

*در دقیقه ۷۲ نیز تصمیم مهدی عالی قدر کمک داور بازی در اعلام آفساید محمد نزهتی کاملا درست بود. در این لحظه بدن بازیکن سپیدرود جلوتر از مدافع پرسپولیس قرار داشت.

*در دقیقه ۸۴ هم شجاع خلیل زاده مانع از ادامه حرکت بازیکن تیم رشتی شد و پیام حیدری به درستی او را با کارت زرد جریمه کرد.

*گل تیم پرسپولیس روی خطایی به ثمر رسید که در اصل خطای امید عالیشاه بود . عالیشاه در صحنه ای که کاملا مشخص است مدافع روبه روی خود را هل می دهد و بنابراین تصمیم به اعلام این کاشته تاثیرگذار دقیقه آخر که منجر به گل پرسپولیس هم شد  اشتباه بود.

پدیده های پرسپولیس، قاتل کریمی و سپیدرود

پرسپولیس با گل سعید کریمی بازیکن جوان خود که در نیمه دوم جانشین سیامک نعمتی شده بود بر سپیدرود رشت غلبه کرد و به این ترتیب شاگردان علی کریمی که در لیگ برتر هم نتایج ضعیفی گرفته‌اند از جام حذفی هم حذف شدند.

این اولین بار نبود که کریمی و تیمش مغلوب گل یکی از پدیده ها و بازیکنان جوان پرسپولیس می شوند. آنها در بازی رفت لیگ برتر هم با گل وقت‌های تلف‌شده آدام همتی به پرسپولیس باختند. نکته این که در آن بازی هم همتی به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد و دقایقی بعد گل برتری پرسپولیس را به ثمر رساند.

عادت بد سپیدرودِ کریمی؛ باخت در دقیقه نود

سپیدرود رشت برای چندمین بار در این فصل با دریافت گل در دقایق پایانی بازی، مغلوب حریفش شد. این اتفاق برای علی کریمی و تیمش، اولین بار در مقابل همین پرسپولیس و والبته در لیگ برتر رخ داد. جایی که آدام همتی تعویضی در دقیقه ۹۰ با شوتی زیبا دروازه کورش ملکی را باز کرد تا سپیدرود با دست خالی به رشت برگردد.

در بازی هفته بعد هم همین اتفاق رخ داد. عیسی آل کثیر مهاجم پیکان که در نیمه دوم به زمین رفته بود در دقیقه ۸۵ گل زد تا باز هم سپیدرود وقت زیادی برای جبران گل خورده نداشته باشد و مغلوب پیکان شود.

در بازی مقابل تراکتورسازی این اتفاق دوبار رخ داد! ابتدا مسعود شجاعی در دقیقه ۸۶ دروازه سپیدرود را باز کرد تا کابوس باخت در دقایق پایانی یک بار دیگر برای سپیدرود تکرار شود.

به نظر می‎‌رسید با گل دقیقه ۹۰ پویا نزهتی این طلسم شکسته شده است اما در کمال ناباوری تراکتورسازی در دقیقه ۹۴ با گل اروین پیروز شد!

این اتفاق امروز هم در جام حذفی رخ داد و در حالی که به نظر می‌رسید بازی به وقت‌های اضافه کشیده خواهد شد اما در وقت‌های تلف‌شده بازی سعید کریمی برای پرسپولیس گل زد تا عادت بد سپیدرود علی کریمی ترک نشود.