رشت: محل تلاقی همیشگی علی دایی و علی کریمی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی دایی و علی کریمی در دوران مربیگری تنها دوبار مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که مکان این دو تلاقی فقط در رشت بوده است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، دو تیم سپیدرود رشت و سایپا تهران در شرایطی امروز در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم می‌روند که ستاره‌های این بازی نه داخل زمین که بر روی نیمکت حضور دارند.

علی دایی و علی کریمی دو فوق ستاره فوتبال ایران هستند که مدت خیلی زیادی از دوران بازنشستگی‌شان نمی گذرد؛ دایی سال۸۷ پس از قهرمانی با سایپا حضور در میادین فوتبال را کنار گذاشت و کریمی هم سال ۹۳ با پیراهن تراکتور با مستطیل سبز وداع کرد، دو پرسپولیسی که هر دو با پیراهنی به جز پیراهن تیم محبوب خود عرصه بازیگری را ترک کردند.

این تشابه شاید یکی از معدودترین شباهت‌های این دو ستاره سرخ هم هست و کسی نیست که از اختلاف و زاویه شدیدی که بین آن‌ها وجود دارد بی‌خبر باشد و در برخی مواقع آنقدر آتش این اختلاف بالا گرفته که پای بزرگان ورزش را نیز برای ریش سپیدی به میان کشانده است.

به همین دلیل وقتی هر دو نفر لباس مربیگری بر تن کردند همه منتظر تقابل و زورآزمایی آنها با یکدیگر بودند و جالب این است که در دو سال حضور همزمان کریمی و دایی در مربیگری لیگ برتر این تلاقی فقط در رشت اتفاق افتاده است.

کریمی سال گذشته با نفت تهران کار را شروع کرد و دوبار از این تیم برکنار شد تا در دور رفت، شانس مبارزه رو در رو با علی دایی را نداشته باشد اما در دور برگشت لیگ فصل گذشته پس از حضور در سپیدرود، موفق شد در یک جشن آشتی‌کنان بزرگ در ورزشگاه لبریز از تماشاگر سردارجنگل رشت، هم یخ رابطه‌شان را آب کرده و هم با دو گل، سایپا علی دایی را بدرقه کند.

امسال هم در دور رفت به دلیل عدم حضور کریمی در سپیدرود، وی نتوانست در تهران با سایپا و دایی دست و پنجه نرم کند و حالا در نخستین مسابقه دور برگشت شاهد یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های فوتبال ایران در ورزشگاه خانگی سپیدرود خواهیم بود.

درست است که با مراسم گل و روبوسی سال گذشته در ظاهر این دو کاپیتان سابق تیم ملی بدون تنش به کار خود ادامه می‌دهند اما اختلاف‌نظرهای گسترده آنها همچنان سر جای خود باقی مانده است و در هر مساله فوتبالی نگاه کارشناسان و فوتبالی‌ها به سمت این دو قطب متضاد فوتبال دوخته می‌شود؛ آخرین نمونه عینی این تضاد حملات شدید کریمی به کیروش و حمایت علنی دایی از سرمربی تیم ملی بود.

دایی که در یک روز تکراری، درست سه شنبه هفته پیش در همین ورزشگاه در برابر داماش شگفتی‌ساز تن به شکست داد تا رشت دوباره در فینال جام حذفی صاحب نماینده باشد، اصلاً دوست ندارد که در شکست دبل کند و دومین باخت متوالی را برابر رشتی‌ها و کریمی تجربه کند.

از سوی دیگر علی کریمی که تنها مالک – سرمربی فوتبال ایران است، بار سنگینی بر دوش می‌کشد و به جز تیم بستن و حل و فصل مشکلات مالی و لجستیکی تیمش باید حواسش به نتایج فنی سپیدرود هم باشد.

کریمی که در جام حذفی با نا داوری آشکار، تیمش در برابر پرسپولیس حذف شد و احتمالاً بنابر ملاحظات قرمز بودن سکوت پیشه کرد، اگر بتواند سایپا را شکست دهد هم وضعیت تیمش در جدول سر و سامان می‌گیرد و هم فشار سه شکست پی در پی خانگی را از دوش خود بر می‌دارد.

سپیدرود در رشت در سه بازی متوالی در لیگ به نفت مسجد سلیمان و استقلال و جام حذفی به پرسپولیس باخته و با توجه به بازی سختی که هفته آینده در اصفهان برابر سپاهان دارد، سه امتیاز بازی از نان شب نیز برای کریمی و تیمش واجب‌تر است.

برد سپیدرود برابر سایپا همانقدر جذاب است که نتیجه نگرفتن احتمالی می‌تواند تلخ باشد و به جز آنچه که گفته شد، بلافاصله این پرسش را به ذهن می‌آورد که چگونه داماشی که در دو سطح پایین‌تر حضور دارد موفق به شکست سایپا تهران شد و سپیدرود رشت از پس این مهم بر نیامد.

بدون شک این بازی که به مانند مسابقه فصل گذشته پای بسیاری از عکاسان و خبرنگاران و صد البته هواداران را به ورزشگاه می‌کشاند، می‌تواند لقب جذاب‌ترین بازی آغاز دوباره لیگ برتر فوتبال ایران را از آن خود کند.