شنانی، کادوی پر انرژی جادوگر به سپیدرودی ها / ضعف دفاعی، بلای جان علی کریمی برابر شهریار

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – مهاجم جوان سپیدرودی‌ها در بازی برابر سایپا درخشش خوبی از خود نشان داد تا پیام خوبی به کادر فنی و هواداران سپیدرود ارسال کند.

حسین شنانی یکی از بازیکنانی است که در اواسط فصل هجدهم توسط علی کریمی جذب شد اما مصدومیت مانع تاثیرگذاری او در ترکیب سرخپوشان شد تا همه چیز به نیم فصل دوم موکول شود.

حالا طی یک هفته سپیدرودی‎های دو مسابقه حساس را برابر پرسپولیس و سایپا پشت سر گذاشتند و حسین شنانی در هر دو دیدار از ابتدا در ترکیب قرار گرفت و راهی میدان شد.

این مهاجم جوان که به گونه‌ای جانشین محمد غلامی است مقابل پرسپولیس با توجه به تجربه بالای خط دفاع حریف صاحب موقعیت زیادی نشد. اما جدال با سایپا فرصت طلایی او برای عرض اندام مقابل کریمی و هواداران پر شور رشتی محسوب می‌شد.

شنانی خیلی زود و در دقیقه ۹ توانست حرکت خوب بایرامی را به گل تبدیل کند و به این وسیله در سپیدرود رکوردشکن ظاهر شود. اما دوازده دقیقه بعد و در دقیقه ۲۳ بازی هم فرصت طلایی برای این مهاجم جوان به دست آمد تا او بار دیگر تیمش را پیش بیاندازد.

شنانی با یک شوت دقیق و زیبا، توپ را به قعر دروازه فلاح زاده فرستاد و به ستاره سپیدرود تبدیل شد.

در نیمه دوم با تصمیم سرمربی سپیدرود محمد غلامی به زمین آمد تا در کنار شنانی قرار بگیرد و به همین دلیل میزبان با دو مهاجم کارش را دنبال کرد.

با این حال مهاجم جوان سرخپوشان به مانند نیمه اول بار دیگر صاحب فرصت شوتزنی شد و یک ضربه عالی را روانه دروازه کرد و اینبار با واکنش فلاح زاده رو به رو شد تا در ثبت هت تریک ناکام باشد. اما درخشش شنانی در حدی بود که علی کریمی بتواند در آینده بر روی او اتکا و برای فرار از قعر جدول تلاش بکند.

ضعف دفاعی، بلای جان علی کریمی برابر شهریار

تیم سپیدرود رشت با توجه به اشتباهات فاحشی که در خط دفاعی داشت، دو امتیاز بسیار مهم را در ایستگاه اول دور برگشت از دست داد.

هنوز هم باید ضعف اصلی سپیدرود را در خط دفاعی بدانیم. تیمی که در نیم فصل اول با ۲۶ گل خورده بدترین خط دفاع را در اختیار داشت و با جذب بازیکنان مختلف در نقل و انتقالات زمستانی به دنبال بهبود آن رفت.

اما در بازی برابر سایپا باز هم اشتباهات خط دفاعی پاشنه آشیل علی کریمی برابر علی دایی و سایپا شد. در صحنه گل اول نارنجی پوشان اشتباه مدافعان میزبان در یارگیری و خالی گذاشتن رضا اسدی در تیر اول باعث شد این هافبک گل اول را وارد دروازه ملکی کند.

در ادامه و در صحنه گل دوم هم اشتباه در یارگیری توسط مدافعان سپیدرود دو ضربه سر را در محوطه جریمه همراه داشت و همین باعث شد بار دیگر نتیجه به تعادل کشیده شود.

نکته جالب توجه این است که دو بازیکن گرجستانی سپیدرودی ها در خط دفاع بنا به تصمیم علی کریمی در ترکیب ۱۸ نفره قرار نگرفتند تا در میادین بعدی منتظر دیدن آن‌ها باشیم.

همچنین میلاد شیخ سلیمانی، مدافع میانی سپیدرود که با مصدومیت‌ جزیی دست و پنجه نرم می‌کرد بین دو نیمه وارد ترکیب شد و به وضعیت آشفته دفاعی سر و سامان بخشید و باید دید در ادامه با اضافه شدن این سه بازیکن چه سرنوشتی در انتظار سرخ‌های محبوب رشتی است.