کریمی به دنبال اولین برد برابر قلعه نویی: چشم امید پرسپولیسی ها به جادوگر در زاینده رود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – جدال سپیدرود و سپاهان یک دیدار معمولی برای هواداران فوتبالی محسوب نمی‌شود. نتیجه این جدال برای سرخ‌های پایتخت هم از اهمیت ویژه برخوردار است و گوشه چشمی به آن دارند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، جدال جادوگر و ژنرال فوتبال ایران حالا به یکی از جذاب ترین مسابقات هفته هفدهم تبدیل شده است. سپیدرود قعر جدولی به دنبال فرار از انتهای جدول است و سپاهان صدر جدول را در شکست هافبک محبوب پرسپولیسی‌ها جست و جو می‌کند.

این دیدار که با حکم کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار می‌شود با توجه به نتایج گذشته حساسیت زیادی پیدا کرده است. سپیدرود در اولین بازی دور برگشت با کسب تساوی خانگی برابر سایپا، دو امتیاز حساس را از دست داده و سپاهان هم با کسب دو تساوی پیاپی برابر استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان صدر جدول را به پرسپولیسی‌ها واگذار کرده است. حالا شاگردان قلعه نویی برای باز پس گیری صدر جدول و رسیدن به بردی دیگر به آب و آتش خواهند زد و سپیدرود هم برای زنده ماندن در لیگ به کسب یک امتیاز اکتفا خواهد کرد.

با این حال دیدار حساس این دو تیم برای پرسپولیسی‌ها هم از اهمیت برخوردار است. سرخپوشان که علاقه زیادی به علی کریمی دارند و این قضیه را همیشه علنی مطرح کرده‌اند و به دنبال این هستند فردی بار دیگر مثل سدی مقابل سپاهانی‌ها بایستاد و فاصله تیم محبوبشان را با آن‌ها بیشتر کند و چه کسی بهتر از جادوگر فوتبال آسیا!

حدس زدن ترکیب سپاهان دشوارتر از همیشه!

امرقلعه نویی در دیدار برابر سپیدرود به چیزی غیر از پیروزی نمی اندیشد و بی شک با ترکیبی هجومی هم شاگردانش را وارد زمین خواهد کرد.

سپاهان در دیدار برابر صنعت نفت آبادان و در میان خریدهای زمستانی اش تنها از علی قربانی رونمایی کرد و در ادامه مسابقه هم فرصت به بازیکنانی نظیر مسلمان نرسید؛ رویه ای که به نظر می رسد در دیدار برابر سپیدرود هم ادامه دار باشد.

علی قربانی، محمد مسلمی پور، محمد ابراهیمی، محسن مسلمان و محمدرضا مهدی زاده پنج خرید سپاهان در پنجره زمستانی بودند که در دیدار برابر سپیدرود به احتمال فراوان بار دیگر شاهد حضور علی قربانی و البته اولین حضور مسلمان خواهیم بود ولی در خط دفاعی و دروازه و همینطور پست هافبک تدافعی به نظر نمی رسد، شاهد تغییرات باشیم.

با این وصف نیازمند مانند گذشته در دروازه خواهد بود و چهار نفر خط دفاعی تیم را سعید آقایی، عزت پورقاز، سیاوش یزدانی و محمد ایران پوریان شکل خواهند داد و یک خط جلوتر از آنها مهدی کیانی در سیستم پایه ۳-۳-۴ بازی خواهد کرد.

اما هر چقدر حدس زدن ترکیب سپاهان در بخش تدافعی آسان است، در بخش هجومی این کار سخت به نظر می رسد. قلعه نویی حالا مهره های زیادی در دسترس دارد و اینکه ۱۱ نفر اصلی  او با توجه به خریدهایی که انجام شده و بازیکنانی که از قبل در اختیار دارد، چه کسانی خواهند بود نیاز به زمان و البته نمایش بازیکنانش دارد.

با این حال به نظر می رسد مانند گذشته در خط میانی فرصت به کومان و سجاد شهباززاده داده شود. در پست وینگر راست از مهرداد محمدی استفاده شود و در پست وینگر چپ از علی قربانی که قطعا با بازگشت استنلی کی روش به ترکیب اصلی، یک خط عقب تر بازی خواهد کرد تا از قدرت سرزنی خود برای ایجاد موقعیت برای سایرین و خودش در نقطه کور خط دفاعی حریف استفاده کند.

همانطور که گفته شد، هنوز نمی توان به طور دقیق در مورد ترکیب سپاهان پس از خریدهای نیم فصل گمانه زنی کرد ولی با توجه به بازی های نیم فصل اول و انتظاراتی که معمولا قلعه نویی از تیم هایش دارد، می توان از ۱۱ نفر زیر به عنوان بازیکنانی که احتمالا در مقابل سپیدرود حضور فیکس خواهند داشت، نام برد.

پیام نیازمند- سعید آقایی، عزت پورقاز، سیاوش یزدانی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی، علی قربانی و استنلی کی روش.

دیدار سپاهان و سپیدرود از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه در شرایطی در ورزشگاه نقش جهان آغاز می شود که هواداران این تیم به دلیل رفتارهای نامساعد در دیدار برابر پرسپولیس از حضور در ورزشگاه محروم هستند.