جدال قدیمی ترین تیم‌های رشت و تبریز

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم ماشین‌سازی در رشت به مصاف سپیدرود این شهر می‌رود.

ماشین سازی دور برگشت بهترین شروع در بین تیم‌های لیگ برتری داشته و با ۲ پیروزی برابر تیم‌های استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان هر ۶ امتیاز را کسب و خود را به نیمه اول جدول رده‌بندی رسانده است.

شاگردان مهاجری که در نیم فصل برنامه‌های آماده سازی منظمی را طی کرده بودند برای پیروزی و کسب سومین برد متوالی خود به رشت سفر کرده‌اند.

برخلاف ماشین‌سازی، تیم سپیدرود رشت دور برگشت را خوب آغاز نکرده است و برابر سایپا در رشت مساوی کرده و در اصفهان نیز با ۳ گل مغلوب سپاهان شده است.

بازی رفت ۲ تیم در تبریز با تساوی یک بر یک خاتمه یافته بود.

پیش از بازی های این هفته تیم ماشین‌‌سازی تبریز با ۲۰ امتیاز در رده هشتم و سپیدرود رشت با ۱۱ امتیاز در مکان پانزدهم جدول قرار دارند.

تیم های ماشین سازی و سپیدرود قدیمی‌ترین تیم های شهر خود محسوب می‌شوند و سابقه بازی این ۲ تیم به لیگ آزادگان بازمی‌گردد.

ماشین سازی با حاشیه امنیتی مناسب در جدول، برگزار کننده آخرین دیدار امروز مقابل سپیدرود است. سپیدرود یکی از دو تیمی است که خطر سقوط به دسته پایین تر آن را تهدید می کند و برای فرار از این خطر نیاز به امتیازات بازیهای خانگی اش دارد.

شاگردان علی کریمی در تفاضل گل هم شرایط به سامانی ندارند و ناچارند روی امتیازات خود حساب کنند. آنها حتی در صورت پیروزی در این دیدار خانگی باز هم به دلیل تفاضل گل از رده پانزدهم بالاتر نخواهند آمد.

این دیدار از ساعت ۱۶ به میزبانی ورزشگاه سردار جنگل رشت آغاز خواهد شد و شاگردان علی کریمی که در پنج بازی اخیر خود به پیروزی نرسیده‌اند، می‌خواهند با کسب سه امتیاز، به وضعیت خود در انتهای جدول کمی سر و سامان دهند.

این تیم درحال حاضر با ۱۱ امتیاز در رده پانزدهم قرار دارد و باید امروز به مصاف حریف رده هشتمی خود برود. ماشین‌سازی نیز این روزها با مهاجری به بردهای خفیف یک گله مقابل حریفان می‌رسد و بعد از دو برد پیاپی در هفته‌های پانزدهم و شانزدهم این فرصت را دارد تا با پیروزی در رشت تا رتبه ششم جدول هم بالا بیاید.

گروه داوری: وحید کاظمی، سعید علی نژادیان، امیر محمد داودزاده، احمد محمدی، مجید محمدی، یعقوب حجتی / ناظر: ابراهیم میرزابیگی