دفاع کریمی از خرید‌های خارجی: هیچ هزینه ای به باشگاه تحمیل نشده است

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – علی کریمی و همکارانش برای خرید خارجی های تیم شان تنها ۲۵ هزار دلار هزینه کردند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری میزان، خرید دو بازیکن خارجی برای اولین بار در تیم سپیدرود سر و صدا‌هایی را به همراه داشت.

برخی معترض شدند تیمی که بودجه ندارد و با مشکل ر وبه رو است چطور برای جذب بازیکن خارجی هزینه می کند، اما گویا جذب لوکا نوزادزه، روما چاچوا که اولین خارجی های تاریخ تیم سپیدرود هستند، هزینه چندانی برای این تیم نداشتند.

آنها طبق شرطی که علی کریمی با مدیر برنامه های شان داشت با هزینه شخصی به ایران آمده و در تمرینات شرکت کردند و پس از این که قرارداد بستند، علی کریمی هزینه سفر و اقامت آنها را پرداخت کرد.

از طرفی، چون باشگاه شخصی و تحت مالکیت کریمی و شرکای او است، همه هزینه های خرید این دو بازیکن مربوط به خودش است و قرار نیست ارگان، نهاد یا حتی شخصی در رشت هزینه خرید این دو را تامین کند.

به نظر می رسد قرارداد هر دو بازیکن روی هم حدود ۲۵ هزار دلار است. یعنی مبلغی کمتر از همه خارجی های لیگ برتر، در نتیجه هزینه زیادی روی دست باشگاه نگذاشتند، ضمن این که قسط اول خود را هم دریافت کردند.

از طرفی سپیدرودی ها برای جذب این دو ۱۰۰ فیلم دیدند و در نهایت با توجه به کیفیت بازیکن و مبالغ قراردادها، این دو را جذب کردند. هر دو بازیکن زیر ۲۳ سال هستند و سابقه بازی ملی دارند. سپیدرودی ها معتقدند از خرید آنها نه تنها ضرر نکردند، بلکه با توجه به کیفیتی که از کار آنها در بازی با سپاهان دیدند، سود هم کرده‌اند.

با این حال برخی ادعا دارند سپیدرودی که برای بقا به کمک های استانی چشم دوخته وکم یا زیاد فقط به جیب علی کریمی متوسل است نباید برای خرید بازیکن خارجی هزینه می کرد و چه بسا بازیکنان بومی بهتری در استان بودند که با کمتر از این مبالغ حاصر بودند برای سپیدرود به میدان بروند.

یک مهاجم دیگر در تمرینات سپیدرود: جذب کرملاچعب منتفی شد؟

بازیکن خونه به خونه برای شرکت در تمرینات سپیدرود راهی رشت شد. تیم فوتبال سپیدرود هنوز برای جذب یک مهاجم تلاش می‌کند. سپید‌رودی ها که هنوز یک جای خالی دارند هر روز از یک بازیکن تست می‌گیرند.

بعد از ناکامی سپیدرودی‌ها در جذب مالکولی کریستانتوس، کرملاچعب بازیکن سابق پرسپولیس در تمرینات این تیم حاضر شد تا در صورت امکان جای خالی این مهاجم را پر کند.

با این حال این بازیکن چندان هم مورد تایید علی کریمی نیست. از این رو میثم آقابابایی بازیکن سابق خونه به خونه اخیرا در تمرینات سپیدرود حاضر شده و اگر بتواند نظر کریمی را جلب کند تنها جای خالی این تیم رشتی را پر خواهد کرد.