پدیده مشهد دو – سپیدرود رشت صفر: خدایا صبوری ده / مجذوبان جادو شده مجیزشان را بگویند!

سپیدرود به باخت و مساوی های متوالی اش ادامه می دهد و مجذوبان جبره خوار و نان به نرخ روز خور و جادو شده، مجیز می گویند و رودسپید قطره فطره آب می شود و آنهایی که در صعودمان به سطح بالای فوتبال، چرخ پنجم گاری بودند منتظر سقوط هستند تا در رده های پایین بتوانند سپیدرود را به دوران سیاه فراموشخانه بازگردانند و در حد توان و شعور نداشته شان کنار سپید مظلوم مان بمانند و تا بزرگترین اثرشان فقط همان زندگی انگلیه باشد.

آدم های درجه دویی که فقط حضور در آن پایین ها می تواند حضورشان را توجیه کند. روزهای روشن خداحافظ!

پدیده ۲ (یونس شاکری دقایق ۳۹ و ۸۰) – ۰ سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود هفته نوزدهم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

آدینه ۳ اسفند ۹۷ – ساعت ۱۵:۳۰

ورزشگاه امام رضا مشهد ، تماشاگر: پنج هزار نفر

داور:

علی صفایی

کمک ها:

محمدرضا منصوری – فرزاد بهرامی

داوران پشت دروازه:

علیرضا فغانی – علی اصغر مومنی

داور چهارم: یوسف مغروری ، ناظر: علی خسروی

کارت زرد:

محمدحسین مرادمند دقیقه ۳۴ و میلاد فراهانی (پدیده) –

ترکیب سپیدرود رشت:

 

کوروش ملکی، روما چاچوا، میلاد شیخ سلیمانی، لوکا نوزادزه، امیر منصوریان، محمدرضا مهدوی (دقیقه ۷۳- مهرداد بایرامی)، محمد علیزاده، میثم فردوسی (دقیقه ۵۸- پیام صادقیان)، پویا نزهتی، حمیدرضا طاهرخانی (دقیقه ۴۶- حسین شنانی)، محمد غلامی.

سرمربی: علی کریمی.

ترکیب پدیده شهرخودرو مشهد:

میلاد فراهانی،  عبدالله حسینی،  محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی،  علی نعمتی، اکبر صادقی، محمد قاسمی‌نژاد، محمدمهدی مهدیخانی (دقیقه ۷۱-بهنام برزای)، امین قاسمی نژاد (دقیقه ۴۵+۱- سعید صادقی)، محمد آقاجانپور،  یونس شاکری.

سرمربی: یحیی گل محمدی

شرح بازی:

پدیده مشهد که جام حذفی را از دست داد، حالا بیش از هر زمانی به دنبال کسب عنوان و آسیایی شدن از لیگ برتر است. پدیده که در رده سوم جدول قرار گرفته، در تلاش است خود را به رده‌های بالاتر برساند تا شانس آسیایی شدن را از دست ندهد.

شاید تصور شود این تیم مقابل تیم پایین جدولی سپیدرود رشت کار آسانی داشته باشد اما بدون شک اینطور نیست چرا که سپیدرود رشت برای دور شدن از منطقه خطر، انگیزه فراوانی برای کسب پیروزی دارد.

با این شرایط، به نظر می رسد این هفته شاهد یک بازی جذاب و تماشایی از تیم های ۲ پرسپولیسی سابق باشیم؛ جدال یحیی گل‌محمدی و علی کریمی که زمانی هم همبازی بودند، هم در پرسپولیس و هم در تیم ملی.

با توجه به اینکه ۲ سرمربی شناخت خوبی از یکدیگر دارند و علاقه گل محمدی و کریمی به بازی تهاجمی، به نظر می رسد این هفته شاهد بازی تهاجمی و زیبایی از پدیده مشهد و سپیدرود رشت خواهیم بود.

دقایق حساس:

دقیقه ۲- یک موقعیت در پشت محوطه جریمه به وجود آمد که شوت پای چپ قاسمی نژاد در اختیار ملکی قرار گرفت.

دقیقه ۳- محمد قاسمی نژاد در دومین حمله پیاپی از سمت راست سانتری را به محوطه جریمه انجام داد که ضربه سر شاکری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳- شوت خطرناک و پای چپ امیر منصوریان از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵- پدیده‌ای‌ها با انجام یک کار تاکتیکی از سمت چپ سانتری را به محوطه جریمه انجام دادند و شاکری توپ را با سینه برای اکبر صادقی کنترل کرد و شوت خطرناک این بازیکن توسط دفاع حریف برگشت داده شد.

دقیقه ۱۹- باز هم قاسمی نژاد از سمت راست ارسالی را به محوطه جریمه انجام داد که ضربه سر شاکری با اختلاف کمی به اوت رفت.

دقیقه ۴۹- سپیدرودی‌ها پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه آزاد شدند که شوت سنگین شیخ سلیمانی به دیوار دفاعی برخورد کرد.

دقیقه ۵۵- روما چاچوا از سمت راست سانتری را به محوطه جریمه انجام داد که ضربه سر خطرناک غلامی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰- باز هم محمد آقاجانپور از سمت راست ارسالی را به محوطه جریمه انجام داد که ضربه سر یونس شاکری را شیخ سلیمانی از روی خط به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۵- مسعود ریگی تا پشت محوطه جریمه پیش رفت که شوت از راه دور او را ملکی به کف دست به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۲- شاگردان کریمی از سمت راست ارسالی را به محوطه جریمه انجام دادند و غلامی از اشتباه گلر پدیده استفاده کرد و با ضربه سر توپ را در اختیار شنانی قرار داد که شوت این بازیکن از بالای دروازه خالی میزبان به بیرون رفت.

دقیقه ۷۶- شوت محکم قاسمی نژاد از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۴- پیام صادقیان از پشت محوطه جریمه سانتری را به محوطه ۱۸ قدم انجام داد که به شکل خطرناکی راهی شد.

دقیقه ۸۸- باز هم امین قاسمی نژاد اما اینبار از داخل محوطه جریمه شوت محکمی را به سمت دروازه شلیک کرد که توپ پس از برخورد با دست ملکی راهی کرنر شد.

شرح گل:

پدیده ۱-۰ سپیدرود: پدیده که اکثر حملات خود را بر اساس سانتر از جناحین انجام می‌داد در دقیقه ۴۰ توسط آقاجانپور صاحب موقعیت شد و این بازیکن توپ را به داخل محوطه جریمه ارسال کرد و یونس شاکری با ضربه سر اولین گل را برای تیمش به ثمر رساند.

پدیده ۲-۰ سپیدرود: پدیده در یک ضد حمله صاحب موقعیتی شد و کمک داور مسابقه طی یک تیزهوشی از اعلام زودهنگام آفساید خود داری کرد تا بهنام برزای به محوطه جریمه نفوذ کند و در ادامه با یک پس در عمق برای شاکری باعث شد تا این مهاجم با یک بغل پای دقیق دبل کرده و میزبان را به گل دوم برساند.

اتفاقات ویژه:

۱- چه اتفاقی ویژه تر و بلندتر از ناقوس سقوط!؟