داستان علی کریمی و تصمیم های عجیبش

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودباید دید چه زمانی کریمی دست از این تصمیم‌های عجیب و احساسی برمی‌دارد و به نوعی بزرگ می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری میزان، علی کریمی کلا انسان عجیبی است، چه زمانی که بازی می‌کرد و چه زمانی که از دنیایی فوتبال خداحافظی کرد.

همیشه همه چیز کریمی عجیب بوده، از سبک بازی و تکنیک نابش در زمین تا انتخاب تیم‌ها و تصمیمات فوتبالی که گرفت. یعنی به همان اندازه که رفتن کریمی از استیل‌آذین به شالکه عجیب بود، حضورش در فدراسیون ژیمناستیک و تعریف و تمجید از این رشته عجیب‌تر بود.

بعد از سریال خداحافظی های کریمی از فوتبال، آقای جادوگر خیلی زود وارد جرگه مربیگری شد تا همه فوتبالی‌ها از اینکه کریمی مربی شده کیف کنند. البته داستان مربیگری کریمی هم به اندازه داستان بازیگری‌اش عجیب است.

اصرار کریمی برای نشستن روی نیمکت لیگ‌برتری در شرایطی که مدرک A نداشت، انتخاب‌ تیم‌های بی سر و سامان و ته جدولی، رفت و برگشت‌های عجیب به سپیدرود، خرید باشگاه سپیدرود، جذب بازیکنان از کار افتاده و حتی تمام شده، درگیری‌های تمام نشدنی با فدراسیون فوتبال و کی‌روش و … تنها گوشه‌ای از اقدامات عجیب کریمی در دوران بعد از فوتبالش است.

کریمی که به تازگی مدرک A مربیگری آسیا را گرفته همزمان مالک باشگاه سپیدرود هم هست. کریمی که به گفته خودش و نزدیکانش تا الان نزدیک چهار میلیارد برای سپیدرود از جیبش هزینه کرده چند روزی است که بعد از باخت به پدیده در هفته نوزدهم لیگ برتر تصمیم گرفته درست در اوج لیگ این تیم را رها کند!

اینکه کریمی از جیبش برای سپیدرود هزینه کرده و اتفاقا تمام انرژی‌اش را صرف این تیم کرده خیلی خوب است. کریمی به چهره‌ای محبوب در گیلان و رشت تبدیل شده ولی درست در شرایطی که سپیدرود جنگ بزرگی برای ماندن در لیگ برتر دارد تصمیم‌ می‌گیرد که از این تیم جدا شود، در حالی که مالک و سرمربی و به نوعی همه‌کاره سپیدرود شخص آقای جادوگر است.

انتخاب تیم های عجیب برای بازی کردن، تصمیم برای نرفتن به مراسم بهترین‌های سال آسیا یا حتی خداحافظی‌های چندباره از فوتبال تصمیم‌های شخصی است که سود و ضررش به خود کریمی می رسد اما اینکه کریمی درست در اوج لیگ بخواهد یه خاطر لج و لجبازی سپیدرود را ترک کند و این تیم را رها کند اصلا تصمیم شخصی نیست و ضررش به کل شهر رشت و حتی استان گیلان می‌رسد.

باید دید چه زمانی کریمی دست از این تصمیم های عجیب و احساسی بر می دارد و به نوعی بزرگ می‌شود. کریمی برای فوتبال ایران یک سرمایه بزرگ و تکرار نشدنی است اما نه با اتخاذ چنین تصمیم‌های عجیب و البته احساسی. بهتر است کریمی کمی به خودش بیاید و تصمیم‌هایی در حد نام و آوازه‌اش در فوتبال ایران و آسیا بگیرد.