سپیدرود – استقلال: شوک به تیم ها شمال و جنوب لیگ / جایی برای تعارف نیست

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود بازی سپیدرود رشت و استقلال خوزستان بدون شک می‌تواند یک بازی ۶ امتیازی باشد. بازی سختی که تقریبا تکلیف یکی از تیم‌های سقوط کننده را مشخص خواهد کرد.

نکته جالب این است که سپیدرود که در نیم‌فصل دوم نتایج خوبی نگرفت، به تازگی دچار یکسری تغییرات شد. چراکه علی کریمی از مالکیت و سرمربیگری سپیدرود رشت انصراف داد و حالا کاپیتان های تیم، هدایت قرمزپوشان رشتی را به عهده دارند.

در طرف مقابل هم کریم بوستانی به تازگی از هدایت استقلال خوزستان کنار رفت تا کریم قنبری سرمربی موقت تیم شود. با این شرایط، جمعه شاهد یک بازی ۶ امتیازی عجیب و مهم خواهیم بود.

سپیدرود رشت در هفته بیستم لیگ برتر را در حالی پیگیری می‌کند که باید با استقلال خوزستان همسایه خود در قعر جدول روبرو شود؛ دو تیمی که شانس اول سقوط در این دوره هستند.

استادیوم سردار جنگل رشت این هفته میزبان مدعیانی است که هرروز و پس هر بازی خود را به لیگ آزادگان نزدیک تر می‌بینند؛ تیم‌هایی که راه دشوار و البته شاید غیرممکنی برای فرار از انتهای جدول لیگ هجدهم پیش رو دارند.

وجه اشتراک دیگر دو تیم در این بازی، استعفای سرمربیان دو تیم بعد از بازی‌های هفته گذشته است تا هردو بدون رهبران خود مقابل هم حاضر شوند.

علی کریمی که در فصل گذشته با وجود تمام کشمکش‌ها و دردسرهایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کرد توانست سپیدرود را در لیگ حفظ کند و جایگاهی ویژه در بین هواداران این تیم به خود اختصاص دهد تا آنجا که آنها فقط در چند هفته ابتدایی لیگ جاری توانستند جدایی از جادوگر را تحمل کنند.

جادوگر بعد از بازگشت اما علاوه بر حفظ سمت، مالکیت باشگاه را نیز برعهده گرفت اما در انتهای این هفته با انتشار خبر استفعای خود آن هم در شرایط فعلی تیم شوک بزرگی به هواداران این تیم وارد کند.

در سمت دیگر هم روز گذشته خبر کناره گیری کریم بوستانی سرمربی آبی‌های خوزستانی از این تیم قطعی شد تا هواداران استقلال در کنار تمام بحران هایی که در این دوره تجربه کردند برای دومین بار سرمربی خود را دست بدهد تا سایه سقوط را نزدیک تر به خود احساس کنند. هدایت استقلال خوزستان موقتا برعهده کریم قنبری دستیار بوستانی است.

دو تیم در نوزده بازی گذشته خود فقط توانسته‌اند دو برد رو کسب کنند و هم اکنون پایین‌تر از ذوب آهن در رده پانزدهم و شانزدهم جدول قرار دارد و این در حالی است که کسر شش امتیاز از آبی‌های خوزستانی کار را برای آنها سخت‌تر نیز کرده است.

استقلال و سپیدرود پیش از این سه بار در لیگ برتر با هم دیدار کرده‌اند که دو تساوی و یک برد برای خوزستانی‌ها حاصل کار آنها بوده‌است.

سپیدرود – استقلال خوزستان؛ جایی برای تعارف نیست

بازی های مهم هفته بیستم اما فقط به جدال صدرنشینان محدود نمی شود. در بین تیم های انتهای جدولی هم یک دیدار بسیار مهم روز جمعه برگزار خواهد شد. تیم های سپیدرود رشت و استقلال خوزستان که اوضاعی نابسامان در جدول دارند، این هفته یک نبرد ۶ امتیازی با هم خواهند داشت.

در حال حاضر سرخ پوشان شمالی با ۱۲ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند و تنها تیمی که پایین تر از آنها جای گرفته، استقلال خوزستان ۷ امتیازی است. شاگردان کریم بوستانی که ۶ امتیاز را به خاطر بدهی به یک بازیکن برزیلی از دست داده اند، تمام امید خود را به این بازی فوق العاده حیاتی بسته اند و تنها در صورت پیروزی برابر سپیدرود است که می توانند تا حدودی به رقابت برای بقا در لیگ بازگردند.

همچنین تیم سپیدرود که در اولین روزهای بدون علی کریمی دچار شوک شده، برای نزدیک شدن به تیم هایی مثل ذوب آهن و نفت مسجدسلیمان باید از امتیاز میزبانی مقابل حریف جنوبی بهره ببرد و آبی پوشان اهواز را در این بازی مهم شکست دهد.