نکات آماری از نیم فصل دوم / ۱۴ تیمی کردن لیگ برتر؛ فعلا اتفاق نمی افتد

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودتیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر نفت مسجد سلیمان بهترین تیم نیم فصل دوم شد و سپیدرود ضعیف ترین عملکرد را در این نیم فصل دارد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری مهر، عملکرد تیم استقلال در نیم فصل دوم و پس از خریدهای جدید نسبت به نیم فصل اول بهتر شد و این تیم نتایجی قابل توجه می گیرد. شاگردان شفر در هفته بیست و یکم پنجمین پیروزی خود را در ششمین بازی به دست آوردند تا با ۱۵ امتیاز، ۱۳ گل زده، ۲ گل خورده بهترین تیم نیم فصل دوم باشند.

تراکتورسازی با ۱۴ امتیاز و بعد از استقلال دومین تیم برتر نیم فصل دوم است و پرسپولیس، سپاهان و پدیده دیگر تیم‌های برتر این نیم فصل هستند.

سپیدرود رشت و نفت مسجد سلیمان نیز هر کدام با کسب تنها ۳ امتیاز در نیم فصل دوم، دارای ضعیف‌ترین عملکرد هستند. سپیدرود با تفاضل ۶- در انتهای جدول و نفت مسجد سلیمان با ۵- یک رده بالاتر از این تیم قرار می‌گیرد.

بهترین خط حمله نیم فصل دوم به استقلال با ۱۳ گل اختصاص دارد و ضعیف‌ترین خط حمله نیز به ذوب آهن با یک گل زده می‌رسد.

بهترین عملکرد در خط دفاعی را تراکتورسازی با تنها یک خورده دارد و ضعیف‌ترین خط دفاعی در اختیار سپیدرود با ۱۱ گل خورده است.

استقلال با ۵ پیروزی دارای بیشترین برد می‌باشد و این در حالی است که سه تیم سپیدرود، نفت مسجد سلیمان و صنعت نفت هنوز پیروز نشده اند.

بیشترین مساوی با ۴ مساوی در اختیار صنعت نفت است و استقلال تنها تیمی است که در نیم فصل دوم مساوی نکرده است.

بهترین تفاضل گل هم با مثبت ۱۱ به استقلال تعلق دارد و ضعیف‌ترین تفاضل گل با منفی ۶ در اختیار سپیدرود است.

۱۴ تیمی کردن لیگ برتر؛ فعلا اتفاق نمی افتد

بحث هایی در سازمان لیگ برتر مطرح شده بود که به منظور بالا بردن سطح کیفی بازی ها و هم چنین پیشگیری از فشردگی بازی ها تعداد تیم های حاضر در لیگ برتر از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم کاهش یابد.

در نشست های تخصصی اعضای هیات رییسه سازمان لیگ برتر در این مورد بحث شده بود که با راه اندازی لیگ ملت های آسیا و بالا رفتن تعداد بازی های ملی زمان برای برگزاری بازی های لیگ برتر کوتاه تر خواهد شد و بهترین تصمیم این است که تعداد تیم های لیگ برتری از ۱۶ تیم به ۱۴ تیم کاهش یابد.

در گذشته ای دور البته شاهد برگزاری بازی های لیگ برتر با حضور ۱۴ تیم و حتی ۱۲ تیم بودیم و نکته بارز این لیگ ها سطح کیفی آن بود. اما غلامرضا بهروان، مشاور کمیته مسابقات در این باره می گوید: فعلا بحث جدی دراین باره مطرح نیست.

ضمن اینکه در فصل آینده رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور با حضور ۱۸ تیم دنبال می شود.