امضای تفاهم‌نامه میان وزیر علوم و استاندار گیلان: دهکده ورزشی در گیلان ساخته می شود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودبا امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و استاندار گیلان، دهکده ورزشی شمال کشور در رشت ساخته می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت،  ظهر امروز با تفاهم‌نامه‌ای که میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و استانداری گیلان منعقد شد، دهکده ورزشی شمال کشور در رشت ساخته و تجهیز می‌شود، هدف از ساخت و تجهیز این دهکده ارتقای تجهیزات ورزشی دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه گیلان است.

با ساخت و تجهیز دهکده ورزشی رشت، تیم‌های ملی و باشگاهی از امکانات این مجموعه ورزشی استفاده کرده و دانشگاه گیلان به‌عنوان پایلوت ورزشی در شمال کشور به شمار خواهد رفت، ساخت دهکده ورزشی در گیلان در حالی رقم می‌خورد که قهرمانان بزرگ استان بارها و بارها از نبود امکانات در گیلان انتقاد کرده و خواهان امکانات مناسب ورزشی شدند.

در تفاهم‌نامه میان استاندار گیلان و وزیر علوم، استاندار گیلان موظف به تخصیص اراضی ملی به طرح توسعه و احداث دهکده ورزشی شده و بدین ترتیب بزرگ‌ترین دغدغه در راه ساخت دهکده ورزشی برطرف شد.

با ساخت دهکده ورزشی در رشت علاوه بر قهرمانان و تیم‌های ورزشی باشگاهی و ملی، دانشجویان سراسر کشور می‌توانند از ظرفیت‌های این دهکده استفاده کرده دانشجویان به‌راحتی استعدادهای ورزشی خود را شکوفا کنند.

به گزارش فارس، فقر امکانات ورزشی مهم‌ترین مشکل ورزشکاران سازمان‌یافته گیلانی بوده و قهرمانان رشته‌های انفرادی به دلیل کمبود امکانات مجبور به تمرین در پایتخت کشور هستند، علاوه بر ورزش‌های انفرادی در ورزش تیمی نظیر فوتبال نیز شاهد فقر امکانات در گیلان هستیم.

ورزشگاه‌های فاقد امکانات اولیه نظیر تختی انزلی، سردار جنگل و شهید عضدی رشت به مهم‌ترین معضل تیم‌های ورزشی گیلان تبدیل‌شده و مصدومیت‌های بازیکنان تیم‌های فوتبال استانمان ناشی از غیراستاندارد بودن زمین‌های تمرین در گیلان است.