پرسپولیس – سپیدرود: مانع صدرنشینی سرخ‌ها؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – بازی پرسپولیس و سپیدرود می‌تواند بازی ویژه‌ای برای کاپیتان حال حاضر رشتی‌ها باشد، بازیکنی که می‌توان از او به عنوان گربه‌سیاه رشتی‌ها برای پرسپولیس یاد کرد.

جدال پرسپولیس در رشت در حالی برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد مهم‌ترین بازیکن این دیدار حسین ابراهیمی باشد. بازیکنی که در حال حاضر بازوبند کاپیتانی قرمزهای رشتی را بر بازو دارد. جالب است بدانید که حسین ابراهیمی در سال‌های ۸۶ و۹۱ در ۲ دیداری که با برد تیم‌های فوتبال رشتی برابر پرسپولیس به پایان رسیده گل برتری تیم‌هایش‌ را به ثمر رسانده است.

این ۲ دیدار یک بر صفر تمام شد و کاپیتان فعلی سپیدرودی‌ها در قالب تیم‌های پگاه گیلان و داماش گل‌های سه امتیازی را برابر پرسپولیس به ثمر رساند.

ساعت: ۱۶:۳۰/ شنبه ۲۵ اسفند/ ورزشگاه سردار جنگل، رشت

تیم داوری: داور وسط: حسین زرگر/ کمک داوران: آرمان اسعدی و محمدعلی پورمتقی/ داوران پشت دروازه: حسن اکرمی و علی‌اصغر مومنی/ داور ذخیره: ایوب غلام‌زاده/ ناظر داوری: مسعود مرادی

غایبین احتمالی: پرسپولیس امید عالیشاه، علیرضا بیرانوند، ماریو بودیمیر، شایان مصلح، محمد انصاری و حسین ماهینی را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و سپیدرود در غیاب محمدرضا مهدوی مصدوم به مصاف پرسپولیس خواهد رفت.

نمای بازی: پس از شکست تلخ مقابل السد در لیگ قهرمانان آسیا، پرسپولیس فردا در هفته بیست و دوم لیگ برتر میهمان سپیدرود خواهد بود. شاگردان برانکو ایوانکوویچ از ۵ بازی گذشه خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان تنها یک پیروزی کسب کرده‌اند و اگر این روند در بازی فردا نیز ادامه داشته باشد سرخ‌ها کار دشواری برای تداوم حضور خود در کورس صدرنشیان خواهند داشت.

با کسب پیروزی در بازی فردا پرسپولیس بار دیگر به صدر جدول باز خواهد گشت و کسب این نتیجه در هفته‌ای که دو تیم از ۵ ضلعی مدعیان در کسب پیروزی ناکام مانده‌اند خبر خوبی برای پرسپولیسی‌ها خواهد بود. در سوی دیگر میدان، سپیدرود در شرایطی قرار دارد که هفته گذشته در اولین بازی خود تحت هدایت نادر دست‌نشان در آبادان با یک امتیاز از زمین خارج شده و کار دشواری برای شکستن طلسم ۹ هفته‌ای نبردن در لیگ برتر خواهد داشت.

دست‌نشان طی هفته گذشته ۵ بازیکن کم نام و نشان را از جمع سپیدرودی‌ها کنار گذاشته و گفته می‌شود پس از بازی فردا با پرسپولیس چند بازیکن دیگر را هم خط خواهد زد تا تراکم نفرات در تمرینات سپیدرود را کمتر کند و با تمرکز بیشتری به دنبال تدابیر ویژه برای حفظ سپیدرود در لیگ برتر باشد.

چهره‌های برتر: مهدی ترابی و علی علیپور بازیکنان کلیدی ترکیب پرسپولیس هستند و محمد غلامی و میثم فردوسی نقشی مشابه در ترکیب سپیدرود دارند.

دوئل‌ها: تقابل میثم فردوسی و کمال کامیابی‌نیا در میانه میدان و مهدی ترابی و امیر منصوریان در خط دفاعی سپیدرود جالب خواهد بود.

تقابل‌های قبلی: دو تیم پیش از این ۳ بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که هر۳ بازی با برتری پرسپولیس خاتمه یافته است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، بشار رسن، سیامک نعمتی و علی علیپور

ترکیب احتمالی سپیدرود: کوروش ملکی، لوکا نورادزه، میلاد شیخی سلیمانی، میلاد قربان‌زاده، امیر منصوریان، میثم تهی‌دست، محمدسلیمان علیزاده، حسین ابراهیمی، حسین شنانی، میثم فردوسی و مهرداد بایرامی