سپیدرود یک – پرسپولیس سه: با یک گل بهار نمیشه! / سراشیبی سقوط، کادوی تصمیم هیات فوتبال

سپیدرود یک باخت دیگر را متحمل شد تا یک آنالیزکننده شرط بند و یک هیات فوتبال همیشه ناکام و چند مدیر منفعل ورزش و جوانان و یک بیات شده عشق حضور و چند بازیکن باند باز، پرونده دو صعود پرشور را که هیچکدام از این افراد کوچکترین نقشی در آن نداشتند را برای همیشه ببندند و عشق مردم رشت را راهی سرنوشتی شوم سازند.

مبارک باد این اتحاد شوم!

سپیدرود ۱ (مهرداد بایرامی دقیقه ۶۶) – ۳ (علی علیپور دقیقه ۱۰، احمد نورالهی دقیقه۳۰، سیامک نعمتی دقیقه ۴۰) پرسپولیس

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته بیست و دوم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

شنبه ۲۵ اسفند ۹۷ – ساعت ۱۶:۳۰

ورزشگاه سردارجنگل رشت، تماشاگر: پانزده هزار نفر

داور:

حسین زرگر

کمک ها:

اسد حاج محمدی ، محمد علیپور متقی

داوران پشت دروازه:

علی اصغر مؤمنی و ایوب غلام‌زاده

داور چهارم: حسن اکرمی ، ناظر: مسعود مرادی

کارت زرد:

محمد غلامی دقیقه ۴۸، پویا نزهتی دقیقه ۸۲ (سپیدرود) – مهدی شریفی دقیقه ۸۰، محمد نادری دقیقه ۹۰ (پرسپولیس)

ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، لوکا نوزادزه، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، میثم فردوسی، حسین ابراهیمی (از دقیقه ۴۷ محمد بلبلی)، امین جوادی مقدم (علی عباسی از دقیقه ۵۰)، مهرداد بایرامی، محمد علیزاده، میلاد قربان زاده و محمد غلامی (از دقیقه ۷۳ پویا نزهتی).

سرمربی: نادر دست نشان.

ترکیب پرسپولیس تهران:

بوژیدار رادوشوویچ، جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، بشار رسن (از دقیقه ۶۰ سروش رفیعی)، مهدی ترابی (از دقیقه ۷۳ امید عالیشاه)، سیامک نعمتی و علی علیپور (سعید کریمی از دقیقه ۹۰+۳).

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ.

شرح بازی:

تقابل سرخ های صدر و قعر لیگ برتر فوتبال کشورمان در حالی رقم می خورد که سپیدرودی ها در غیاب علی کریمی و با سرمربیگری امپراتور سال های نه چندان دور شهرباران در برابر شاگردان پروفسور صف آرایی می‌کنند.

هر دو در مرحله گذار هستند، یکی گذار از پنجره های بسته و دیگری گذار از دوران کریمی، پای هیچ‌ یک، روی زمین نیست! اما هردو امیدوارند؛ یکی برای قهرمانی و دیگری برای بقا! کدام‌یک قربانی اراده دیگری خواهد شد؟ پرسپولیسی که تاکنون به سپیدرود امتیاز نداده یا سپیدرودی که در این سال‌ها معمولاً لقمه گلوگیری برای پرسپولیس بوده است؟

برانکو در دو فصل اخیر نشان داده راه پیروزی مقابل تیم رشتی را به‌خوبی می‌شناسد و جادوی جادوگر او را مسحور خود نمی‌کند، ولی این بار ورق برگشته است، فردی روی نیمکت سپیدرود نشسته که زمانی به امپراطور شهر باران شهره بوده است، نادر به‌خوبی می‌داند که تکرار امپراطوری در رشت مصادف با تاج‌گذاری در قلب رشتی‌ها خواهد شد.

نبرد سرخ‌های پایتخت و شمال کشور این بار بوی صلح نمی‌دهد و یکی از دو تیم قربانی خواهد شد، خون سرخ در رگ هواداران هر دو تیم جاری است ولی این بار خون یکی از دو تیم جاری خواهد شد، برای سرخ‌های شهر باران که مدت‌ها در قعر جدول جلوس کرده و هر هفته به سقوط نزدیک‌تر می‌شوند، پیروزی مقابل پرسپولیس تهران رؤیایی است که تحقق آن به یک معجزه می‌ماند.

دقایق حساس:

دقیقه ۷: بازیکنان سپیدرود توپی را روی دروازه پرسپولیس آوردند اما از این موقعیت به نتیجه ای نرسیدند.

دقیقه ۱۳: رسن ضربه کرنر تیم پرسپولیس را روی دروازه سپیدرود فرستاد اما ضربه سر شجاع خلیل زاده با ضربه سر توپ را به بیرون فرستاد.

دقیقه ۱۹: سانتر مهدی شیری قبل از اینکه به علیپور برسد توسط ملکی دروازه بان سپیدرود دفع شد.

دقیقه ۲۱: ضربه محمد غلامی از گوشه هجده قدم به رادوشوویچ رسید.

دقیقه ۲۳: ضربه محکم سیامک نعمتی را ملکی به سختی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۴: سانتر رسن از روی نقطه کرنر با ضربه سر علیپور همراه شد اما ملکی باز هم به سختی توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۲۸: اشتباه یکی از بازیکنان پرسپولیس نزدیک بود دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه کند اما نوراللهی این توپ را به بیرون فرستاد.

دقیقه ۳۰: ضربه مهدی ترابی توسط مدافعان سپیدرود دفع شد.

دقیقه ۴۱: پاس نوراللهی به علیپور رسید اما شوت این بازیکن در درون دروازه قرار نگرفت.

دقیقه ۵۰: شوت میلاد قربان زاده از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: سانتر بازیکن سپیدرود بدون هدف از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۶۵: سانتر خطرناک بازیکن سپیدرود را مدافعان پرسپولیس دور کردند.

دقیقه ۶۸: حسین زرگر داور بازی برای تیم سپیدرود پنالتی گرفت و رادوشوویچ پنالتی محمد غلامی را مهار کرد تا دروازه پرسپولیس برای بار دوم باز نشود.

دقیقه ۷۰: مهدی ترابی با برخورد با مدافع سپیدرود سرنگون شد که داور ابتدا اعلام پنالتی کرد ولی پس از مشورت با داور خط از تصمیم خود منصرف شد.

دقیقه ۷۷: ارسال از راست بازیکنان سپیدرود با ضربه سر بایرامی همراه شد که رادو با واکنش تماشایی مانع گلزنی حریف شد.

دقیقه ۸۸: شوت کمال کامیابی نیا از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۸: با همکاری خوب رفیعی و علیپور توپ در موقعیت بسیار مناسب به سیامک نعمتی رسید ولی این بازیکن در مصاف با ملکی ناکام ماند.

دقیقه ۲+۹۰: بلبلی با چند حرکت تکنیکی ضربه محکمی به سمت دروازه پرسپولیس زد اما این توپ بی دقت از بالای دروازه به بیرون رفت.

شرح گل:

سپیدرود ۰-۱ پرسپولیس: سیامک نعمتی با پاس در عمق علی علیپور را در موقعیت تک به تک قرار داد و این بازیکن پس از حرکت در عمق و یک ضربه تمام کننده گل اول پرسپولیس را رقم زد.

سپیدرود ۰-۲ پرسپولیس: سانتر به داخل محوطه جریمه روی سر شجاع خلیل زاده فرود آمد. او با سر توپ را به دهانه دروازه فرستاد و نوراللهی گل دوم را زد.

سپیدرود ۰-۳ پرسپولیس: علی علیپور توپ لب خط عرضی توپ را گرفت و توپ را به ترابی سپرد و او با پاس کات بک نعمتی را در آستانه گلزنی قرار داد و نعمتی گل سوم را زد.

سپیدرود ۱-۳ پرسپولیس: حرکت محمد غلامی از سمت چپ و ورود او به محوطه جریمه و پاس او به بایرامی رسید تا مهاجم سابق گسترش فولاد دروازه پرسپولیس را باز کند.

اتفاقات ویژه:

۱- ترانه سپیدرود از بلندگوهای ورزشگاه برای هواداران پخش شد که مورد استقبال حاضران در استادیوم سردارجنگل قرار گرفت.

۲- هواداران سپیدرود بعد از به ثمر رساندن گل سوم علیه بازیکنان تیم خود شعار دادند و عملکرد آنها را خجالت‌آور قلمداد کردند.

۳- با دریافت گل سوم سپیدرود رشت، تعدادی از هواداران سپیدرود رشت به نشانه اعتراض، ورزشگاه را ترک کرده و در حال خروج از گیت های ورزشگاه هستند.