بررسی داوری سپیدرود – پرسپولیس: وتوی جنجالی در استادیوم سردار جنگل

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – یک دقیقه جنجالی در استادیوم سردارجنگل با اعلام دو پنالتی همراه شد تا هواداران لحظات جذابی را دنبال کنند.

در شرایطی که در دقیقه ۶۶ داور بازی با اعلام پنالتی به سود سپیدرود این تیم را در شرایط بازگشت به جریان بازی قرار داده بود، بوژیدار رادوشوویچ با واکنشی موفق مانع از گلزنی حریف شد.

ماجرا اما به اینجا ختم نشد و دقایقی بعد در سمت مقابل پرسپولیس صاحب موقعیت گلزنی از روی پنالتی شد. کشمکش دو تیم در این صحنه و در شرایطی که علیپور در انتظار ضربه زدن و فاصله گرفتن از دیگر مدعیان بود با یک وتوی جنجالی از سوی داور کنار دروازه همراه شد تا زرگر با تغییر تصمیم خود توپ را در اختیار بازیکنان سپیدرود قرار دهد تا بازی همچنان با نتیجه ۳ بر ۱ به سود شاگردان برانکو پیش برود.

تصمیم نهایی زرگر در مورد پنالتی روی ترابی

در دقیقه ۷۰ دیدار دو تیم پرسپولیس و سپیدرود داور ابتدا روی مهدی ترابی پنالتی گرفت اما سپس با داور پشت دروازه مشورت کرد و رای خود را برگرداند.

دیدار دو تیم سپیدرود و پرسپولیس به واسطه سه گلی که شاگردان برانکو ایوانکوویچ طی نیمه اول زده بودند، بدون حساسیت خاصی دنبال می شد که تیم میزبان موفق شد در دقیقه ۶۷ با یک کار تیمی خوب به گل اول بازی دست یابد.

هنوز ثانیه ای از این گل نگذشته بود که حسین زرگر یک برخورد مشکوک در محوطه جریمه پرسپولیس را پنالتی گرفت تا حساسیت ویژه ای  در بازی ایجاد شود، چرا که سپیدرود می توانست در فاصله کمتر از دو دقیقه ۲ گل بزند.

در ادامه اما ضربه غلامی به تور نرسید و بوژیدار موفق به مهار پنالتی او شد ولی اتفاقات هیجان انگیز بازی ادامه پیدا کرد و داور هنوز یک دقیقه از گل نشدن پنالتی مهاجم سپیدرود نگذشته بود که در سوت خود به نشانه پنالتی به سود پرسپولیسی ها و پس از خطا روی مهدی ترابی دمید.

با این حال، این داور با تجربه پس از مشورت با داور پشت دروازه از تصمیمش منصرف شد تا برای دقایقی پرسپولیسی ها به تصمیم او معترض باشند.

مظفری زاده: نفهمیدیم پنالتی ترابی صحیح بود یا خیر / پنالتی علیه پرسپولیس صحیح نبود

کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است پنالتی اعلام شده برای سپیدرودی ها از روی خطای مهاجم این تیم به دست آمده و بنابراین صحیح نبود.

سعید مظفری زاده پس از پایان دیدار دو تیم پرسپولیس و سپیدرود به بررسی تصمیمات تردید برانگیز حسین زرگر، داور دیدار امروز پرداخت.

* در دقیقه ۴۴ علی علیپور در محوطه جریمه در تقابلی با ملکی دروازه بان سپیدرود تعادل خود را از دست داد و حسین زرگر که در نزدیک به صحنه بود ابتدا تشخیص داد ملکی در ابتدا توپ مهاجم پرسپولیس را زد و تصمیم داور برای ادامه بازی درست بود.

* در دقیقه ۶۸ در حالی خطای خلیل زاده بر روی مهاجم سپیدرود را اعلام پنالتی کرد که در تصاویر تلویزیونی مشخص بود که این مهاجم سپیدرود که با گرفتن پیراهن خلیل زاده مرتکب خطا شده و به همین دلیل تصمیم داور به اعلام پنالتی اشتباه بود.

* در دقیقه ۶۹ حسین زرگر که در این دقایق تمرکز خود را از دست داده بود برای پرسپولیس اعلام پنالتی کرد که حسن اکرمی، داور پشت دروازه اعتقادی به خطا بودن نداشت. در تصاویر آهسته بدن مدافع سپیدرود و مهاجم پرسپولیس مانع از آن شد تا ببینیم اعلام پنالتی درست بوده یا خیر؟