کدام تیم در فوتبال باشگاهی تهاجمی تر است؟

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – بررسی در بین لیگ های برتر، یک و دو نشان می دهد تیم مقاومت تهران که درلیگ ۲ حضور دارد در حال حاضر تهاجمی ترین تیم باشگاهی به شمار می رود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، در لیگ برتر سپاهان که یکی از مدعیان قهرمانی به شمار می رود در ۲۱ بازی ۳۴ گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی ۱.۶۱ است.

این به لطف حضور مهاجم با کیفیتی چون کی روش استنلی است و البته همراهی خوب دیگر مهاجمان تیم مثل سجاد شهباززاده، علی قربانی و مهرداد محمدی. در دور رفت بازی ها ساسان انصاری هم در تیم سپاهان توپ می زد که در میانه های راه راهی تیم تراکتورسازی شد.

در لیگ یک عنوان بهترین خط حمله در اختیار تیم سرخپوشان پاکدشت است. تیمی که این فصل سه مربی بر بالای سر خود دیده است. فرهاد کاظمی، محمود فکری و مهدی پاشازاده. معدل گل زده این تیم در هر بازی ۱.۷۹ است و این میانگین با ۴۳ گل زده در ۲۴ بازی به دست آمده است. این تیم یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر بشمار می رود.

اما عنوان تهاجمی ترین تیم حال حاضر فوتبال باشگاهی ایران را باید به تیم دسته دومی مقاومت تهران داد. تیمی که در گروه الف لیگ ۲ شانس زیادی برای صعود ندارد به این خاطر که تیم های خوشه طلایی و داماش گیلان شانس های اصلی صعود مستقیم به لیگ یک و مرحله پلی آف هستند.

تیم علی کولیوند که در رده سوم جدول قرار دارد در ۲۱ بازی ۳۹ گل زده است و معدل گل زده این تیم در هر بازی ۱.۷۹ است.

همان طور که ملاحظه می کنید معدل گل زده هیچ تیمی در لیگ های برتر، یک و دو به ۲ گل در هر بازی نمی رسد و این نشان می دهد فوتبال باشگاهی ما کمی با فقر گل در بازی ها مواجه است و این شاید به تفکرات دفاعی تیم ها هم برگردد. تفکراتی که در آن گل نخوردن در اولویت اول است و گل زدن در اولویت دوم.

لیگ برتر

سپاهان : ۳۴ گل زده در ۲۱ بازی

معدل گل زده در هر بازی :۱.۶۱

لیگ یک

سرخپوشان پاکدشت :۴۳ گل زده در ۲۴ بازی

معدل گل زده در هر بازی: ۱.۷۹

لیگ ۲

مقاومت تهران:۳۹ گل زده در ۲۱ بازی

معدل گل زده در هر بازی: ۱.۸۵