یک گل در هر بازی؛ ۱۱ تیم بدون این معدل!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – یازده تیم در لیگ برتر معدل گل زده اشان در هر بازی به یک گل نمی رسد و این به صراحت نشان می دهد تیم های ما در طراحی و تدارک حمله و هم چنین استفاده از موقعیت ها مشکلات عمده ای دارند!

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، در سال های اخیر بیشتر مربیان باشگاهی ما به فوتبال دفاعی تیم ملی معترض بودند و می گفتند پتانسیل فوتبال ایران بالاست که حتی در جام جهانی هم ارایه گر بازی تهاجمی در برابر حریفان باشد اما اکنون شاهد هستیم در بازی های لیگ برتر و از بین ۱۶ تیم ۱۱ تیم معدل گل زده اشان در هر بازی به یک گل هم نمی رسد.

به واقع این تیم ها برای زدن گل بیش از ۹۰ دقیقه فرصت می خواهند!

این یازده تیم عبارتند از سایپا، فولاد، پارس جنوبی جم، ماشین سازی تبریز، پیکان، نساجی مازندران، ذوب آهن، صنعت نفت آبادان، نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان.

پدیده معدل گل زده اش در هر بازی یک گل است و تنها چهار تیم هستند که معدل گل زده اشان در هر بازی بیش از یک گل است. هیچ تیمی هم نتوانسته به طور میانگین در هر بازی دو گل به ثمر برساند.

همه این آمارها نشان از بازی تدافعی تیم ها دارد. اینکه بیشتر توان در جریان بازی صرف فوتبال دفاعی می شود تا فوتبال تهاجمی.

این موضوع قطعا مهم است و اگر در سال های آینده تغییر روند بازی را در بین تیم های لیگ برتری شاهد نباشیم شاهد ریزش تماشاگر خواهیم بود، هر چند این اتفاق سال هاست که در فوتبال ایران رخ داده است و تماشاگران برخی تیم ها کاهش چشمگیری داشته است.