نکته روز – خیز بیات برای تثبیت مالکیت خود در سپیدرود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در حالی که کمتر از سه هفته از قرارداد واگذاری سپیدرود از سوی علی کریمی به بیات رییس هیات شطرنج می گذرد خبرهای دریافتی حاکی است که بیات اقدامات حقوقی خود را برای تثبیت مالکیتش بر باشگاه سپیدرود رشت آغاز نموده و مدارک خود را به اداره کل ورزش و جوانان ارایه داده است.

در بند یک قرارداد صلح مورخ ۱۳ اسفند ۹۷  کیومرث بیات به عنوان خریدار متعهد شده که به محض وصول هر گونه مبلغ یا واریز پول به باشگاه و یا پرداخت آن به شخص خریدار مبلغ یک میلیارد تومان به علی کریمی پرداخت نماید.

حال خبر می رسد که استانداری گیلان مبلغ ۸۴۰ میلیون تومان برای کمک به تیم های سپیدرود و داماش به حساب شهرداری رشت واریز و چک آن نیز صادر شده است.

اکنون پرسشی که وجود دارد این است که آیا مبلغی که به سپیدرود تعلق می گیرد باید به علی کریمی پرداخت شود یا اینکه هزینه تیم گردد؟ مضافا هیچ اطلاعاتی مبنی بر نحوه نظارت بر هزینه کرد این وجوه وجود ندارد و …

در بند ۲ صلح نامه، بیات متعهد شده بود چنان چه قصد انتقال امتیاز باشگاه سپیدرود به هر شخص حقیقی و حقوقی را داشته باشد می بایست پس از هرگونه عمل حقوقی یا معامله، مبلغ دو میلیارد تومان بابت هزینه کرد علی کریمی به ایشان پرداخت نماید.

با اقدامات حقوقی بیات برای تثبیت مالکیت خود بر سپیدرود این ابهام باقی است که آیا با انتقال قانونی امتیاز سپیدرود به بیات، وی باید مبلغ ۲ میلیارد تومان به علی کریمی بپردازد یا اینکه اگر بیات امتیاز سپیدرود را به شخص دیگری غیر از خود  واگذار کند مشمول این بند قرارداد می گردد!؟

گفته می شود که علی کریمی به دنبال وصول سه میلیارد تومان طلب خود از سپیدرود نیست و او ترجیح داده است که با یک قرارداد ساده و بدون پشتوانه، خود را از مشکلات مالی و اجتماعی فرارویش در سپیدرود، دور کند.

باید دید علی کریمی در باره رفتارهای بیات و اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال چه واکنشی از خود نشان خواهد داد.