سپیدرود رشت دو – پیکان تهران دو: همه چیز تمام شد!؟ / سپیدرودمان را نابود کردید و رفت!

یک تساوی و یک امتیاز کم ارزش در برابر تیم پیکانی که در تمام سال تازه یک جلسه تمرین درست و حسابی نداشت در مسابقه ای که تنها سه امتیاز دوای دردهای بی پایان سپیدرود بود یعنی سپیدرود مظلوم با کمک و تلاش پایان ناپذیر هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان گیلان راهی لیگ یک شده است و تنها صدایش چند هفته دیگر در می آید و بس!

این اتفاق میمون مبارک الماسخاله و مومنی و بخشی و بیات و کریمی و آن دسته از بازیکنان باند باز و بوقچی های هفتصد هزارتومانی و همه ی شرکای این ماجرا باشد!

سپیدرود ۲ (میلاد شیخی سلیمانی دقیقه ۵۹، محمد غلامی دقیقه ۷۲-پنالتی-) – ۲ (فراز امام علی دقیقه ۴۵، آرمان قاسمی دقیقه ۵۷) پیکان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته بیست و سوم لیگ برتر ، جام خلیج پارس

پنجشنبه هشتم فروردین ماه ۹۸ – ساعت ۱۷:۴۰

ورزشگاه سردارجنگل رشت، تماشاگر: پنج هزار نفر

داور:

کوپال ناظمی

کمک ها:

حمیدرضاکنعانی زادگان ، احد سلطانی

داوران پشت دروازه:

رضا کرمانشاهی ، احمد محمدی

داور چهارم: یعقوب حجتی ، ناظر: حاتم بک پور

کارت زرد:

حجت حق وردی دقیقه ۱۶، ماهان رحمانی دقیقه ۶۱، فراز امامعلی دقیقه ۷۹ (پیکان) – محمد سلیمان علیزاده دقیقه ۲۷ و دقیقه ۷۷، لوکا نوزادزه دقیقه ۸۹ (سپیدرود)

اخراج:

محمد سلمان علیزاده دقیقه ۷۷ (سپیدرود)

ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، لوکا نوزادزه، میثم تهیدست، میلاد شیخی سلیمانی، میثم فردوسی (از دقیقه ۵۶ محمدرضا مهدوی)، محمد بلبلی، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی، محمد علیزاده، میلاد قربان زاده (از دقیقه ۸۱ حسین امینی) و حسین شنانی (از دقیقه ۶۵ محمد غلامی).

سرمربی: نادر دست نشان.

ترکیب پیکان تهران:

مهدی امینی، سعید قائدی فر، عیسی آل کثیر، فراز امام علی، مهدی مومنی (از دقیقه ۷۵ امیر روستایی)، ماهان رحمانی (از دقیقه ۷۳ مگنو باتیستا)، مارکو وکسویچ، آرمان قاسمی، حجت حق وردی، سعید واسعی (از دقیقه ۸۵ سامان نریمان جهان)، امیرحسین کریمی.

سرمربی: حسین فرکی

شرح بازی:

سپیدرودی ها دیدار مرگ و زندگی را برابر پیکان برگزار می‌کنند و به دنبال این هستند تا با پیروزی در بازی شانس بقای خود را افزایش دهند. سپیدرود دومین دیدار پیاپی خانگی‌اش در نیم فصل دوم را مقابل پیکان انجام می‌دهد و به دنبال این است سرانجام طلسم نتایج تلخ خود را باطل کرده و گام مهمی برای ماندن در لیگ برتر بردارد.

شاگردان نادر دست نشان که سال ۹۷ را با شکست سنگین خانگی مقابل پرسپولیس به پایان رساندند حالا می خواهند سال جدید را با شکست پیکان مقابل هواداران خودی جشن بگیرند.

البته که کسب این سه امتیاز از نان شب هم برای سپیدرود واجب تر است. آنها اختلافی ۵ امتیازی با نفت مسجدسلیمان در جدول دارند و شاگردان مرزبان این هفته در اصفهان مقابل سپاهان بازی می‌کنند. دیداری سخت که کسب امتیاز از آن دشوار است و سرخ های رشتی در صورت برد می توانند فاصله را با نفت کم کنند و امیدوار به بازی رو در رو با آنها باشند.

سپیدرود در حال حاضر با ۱۳ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد و نفت مسجدسلیمان هم با ۱۸ امتیاز چهاردهم است و مسابقات حساس پیش رو می‌تواند تیم حاضر در لیگ نوزدهم را مشخص کند. با این تفاوت که نفت اکثر مسابقاتش با تیم های مدعی و بالانشین را انجام داده اما سپیدرود هنوز دو مسابقه مهم با استقلال و تراکتورسازی در برنامه دارد.

دقایق حساس:

دقیقه ۳: خطای میثم تهی دست را داور بدون درنگ اعلام پنالتی کرد و ضربه پنالتی را حجت حق وردی نواخت که بار نخست توپ بر خلاف جهت کوروش ملکی وارد دروازه شد اما ناظمی اعلام تکرار ضربه پنالتی کرد و توپ دوم به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه سپیدرود پیدا نکرد.

دقیقه ۳۲: پیکانی ها  توسط فراز امامعلی تا آستانه بازکردن دروازه سپیدرود پیش رفتند و این مدافعین سپیدرود بودند که توپ مهاجم سپیدرود را در آستانه ورود به دروازه برگشت داده و مانع گلزنی تیم مهمان شدند.

دقیقه ۳۳: پیگان توسط مهدی مؤمنی روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که توپ هافبک طراحی پیکان بافاصله اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: ضربه ایستگاهی عیسی آل کثیر را کوروش ملکی به سختی و با دو ضرب راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۶: ضربه سر میثم فردوسی از روی سانتر محمد سلمان علیزاده که در شرایطی ایده آل برای به ثمر رساندن گل تساوی بدست آمده بود از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۳: پیکان وسط آل‌کثیر می‌توانستد به گل دست پیدا کنند، ضربه مهاجم پیکان با مهار گلر سپیدرود مواجه شد و داور مسابقه در ادامه این توپ را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۶۷: محمد بلبلی در حالی که قلب خط دفاعی پیکان را شکافته بود روی خط هجده قدم سرنگون شد تا ضربه ایستگاهی را میلاد قربانزاده با بی دقتی راهی آسمان سازد.

دقیقه ۸۹: ضربه ایستگاهی پیکان توسط کریمی نواخته شد و کوروش ملکی به سختی و در دو ضرب توپ را مهار کرد.

دقیقه ۹۰: باز هم ضربه عیسی ال کثیر را کوروش ملکی به کمک نوادزه راهی کرنر کرد.

شرح گل:

سپیدرود ۰-۱ پیکان: شوت ماهان رحمانی پس از برخورد به مدافعان سپیدرود زیر پای سعید واسعی افتاد شوت او هم برگشت داده شد تا توپ ریباندی را این بار فراز امام علی وارد دروازه کوروش ملکی کند.

سپیدرود ۰-۲ پیکان: ضربه ی کرنری را که مهدی مومنی ارسال کرد در یک رفت و برگشت که با خروج اشتباه کوروش ملکی و بی تفاوتی مدافعان سپیدرود همراه بود توپ زیر پای آرمان قاسمی افتاد تا او با یک شوت دقیق تیمش را صاحب دومین گل کند.

سپیدرود ۱-۲ پیکان: ضربه ی ایستگاهی مهدوی را میلاد شیخی سلیمانی با ضربه سر به زیبایی به گل نخست سپیدرود تبدیل کرد.

سپیدرود ۲-۲ پیکان: شوت محمد بلبلی به دست حجت حق وردی برخورد کرد تا داور اعلام ضربه پنالتی کند و ضربه ی پنالتی را محمد غلامی به مانند بازی با پرسپولیس پشت توپ قرار گرفت اما این بار به زیبایی وارد دروازه پیکان کرد.

اتفاقات ویژه:

۱- این مسابقه با یک دقیقه سکوت به مناسبت گرامی داشت یاد جانباختگان حادثه اخیر سیل شمال و جنوب کشور برگزار شد.

۲- حسین ابراهیمی و امیر منصوریان از تیم فوتبال سپیدرود رشت و محمد قاضی و سجاد مشکل پور از تیم فوتبال پیکان تهران به دلیل مصدومیت و شاهین ثاقبی از پیکان به سبب محرومیت این دیدار را از دست داده اند.