مصیبت بزرگ منصوریان برای جدال با سپیدرود / منصوریان به دنبال احیای جایگاه ذوب آهن

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم ذوب آهن برای دیدار مقابل سپیدرود دو مدافع اصلی خود را در اختیار نخواهد داشت و از این رو با مشکلات زیادی پنجه نرم خواهد کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، ذوبی های اصفهان امروز به یک برد شیرین دست یافتند و با نتیجه دو بر یک تیم صنعت نفت را در آبادان شکست دادند. اما این برد برای ذوب آهن تلخی دیگری به همراه داشت.

هادی محمدی و محمد نژاد مهدی با دریافت کارت زرد در این دیدار از جدال بعدی با تیم سپیدرود رشت محروم شدند تا منصوریان زوج خط دفاعی اش را در اختیار نداشته باشد.

محمدی امروز توانست پاس گل دوم تیمش را فراهم کند و نژاد مهدی هم جزو مدافعانی است که با گلزنی برابر النصر عربستان و الغرافه قطر تاثیر بسزایی با پیراهن سبز ذوب آهن به جا گذاشته است.

به احتمال فراوان در نبود این دو وحید محمدزاده و حمید بوحمدان عمق خط دفاعی ذوب آهن را برابر سپیدرود پوشش خواهند داد.

منصوریان به دنبال احیای جایگاه ذوب آهن

ذوب آهن با یک برد خارج خانه دیگر تا حد زیادی ثابت کرد که تغییرات سرمربی جدیدش در این تیم تاثیرش را گذاشته است و حالا این تیم رفته رفته آن اعتماد به نفسی که در نیم فصل اول از دست داده بود را بازی به بازی به دست می آورد.

باید اعتراف کنیم که روند رو به رشد ذوب آهن در هفت بازی گذشته کاملا محسوس است و این صعود تدریجی خاصیت تیم های منصوریان در این چندسال گذشته است.

این روندی که از ورزشگاه امام رضای شهرمشهد آغاز شد و تا تختی آبادان ادامه پیدا کرده است ،صرف نظراز تاثیر تمامی عوامل این باشگاه باید به پای زحمات بی وقفه سرمربی این تیم نوشته شود.

منصوریان در بدو وردوش به باشگاه ذوب آهن پاشنه آشیل این تیم را کمبود قوای بدنی تشخیص داد و تعطییلات نیم فصل هم بهترین زمان ممکن  برای ترمیم تیمش از جنبه قدرت بدنی بود چرا که  می دانست با توجه به مهره های قابل اتکا و تاکتیک پذیری که از خط دروازه تا خط حمله در اختیار دارد به سرعت می تواند به اهدف فنی مورد نظرش برسد و به نظرمی رسد او در تعیین اهدافش به درستی تصمیم گرفته است .

ذوب آهن درحالی به یک برد خارج از خانه دست پیدا کرد که صنعت نفت معمولا تیمی است که خیلی سخت بازی را واگذار می کند و بردن در ورزشگاه تختی آبادان نتیجه با ارزشی بود. البته نمی توان اتفاقات جریان بازی را  درجهت به دست آمدن پنجمین برد این تیم بی تاثیر دانست.

این پیروزی برای این ذوب اهن از جنبه های  دیگر هم با ارزش بود. اولا اینکه روند رو به رشد این تیم با  کسب این برد حفظ شد و این امر برای ذوب آهن در آستانه مسابقات آسیایی ازهر موضوعی مهم تر بود، در وهله دوم محمد رضا حسینی بازیکن با ارزش این تیم که دراین فصل درخشش سالهای گذشته را نداشت با زدن گل پیروزی تیمش به نوعی نشان ازآمادگی فصل گذشته را به رخ کشید و او اگر به مرز آمادگی برسد می تواند عصای دست منصوریان در بازی های آینده باشد، سو اینکه در چند بازی گذشته ارسلان مطهری یک تنه تقریبا بار خط حمله  این تیم را به دوش می کشید و حالا با دو گلی  که زبیر نیک نفس و حسینی به ثمر رساندد تا حدی فشار از روی ارسلان برداشته شد، و در آخر، با توجه به این که این دیدار خارج از خانه بود ذوبی ها در دو بازی  آینده باید به مصاف سپیدرود رشت و پیکان بروند و در صورت برد احتمالی مقابل این دو تیم می توانند کاملا از انتهای جدول خودشان را جدا کنند.

اما نباید از این نکته غافل شویم که منصوریان برای احیای ذوب آهن  و رسیدن به جایگاه  واقعی این تیم هنوز راه زیادی را در پیش رو دارد . ذوبی ها امروز بعد از به ثمررساندن گل زود هنگام نیک نفس در دقایقی از این دیدار در نیمه اول بازی پر اشتباهی را از خود به نمایش گذاشتند که درنهایت منجر به باز شدن دروازه این تیم شد چه بسا اگر وفا هخامنش از بازی اخراج نمی شد کار این تیم در نیمه دوم گره می خورد.

اما در نهایت آنها از ده نفره شدن رقیبشان کمال استفاده را بردند و سه امتیاز شیرین را کسب کردند تا  تنها با تفاضل گل کمتر نسبت به ماشین سازی و پیکان در جایگاه یازدهم جدول قرار بگیرند.