استقلال خوزستان ۹۷: تداوم فروپاشی یک قهرمان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – استقلال خوزستان که در سال ۱۳۹۰ شکل گرفت، پس از پشت سر گذاشتن دو فصل ناموفق در عین ناباوری و در حالی که از تیمی جوان، بومی و بازیکنان کم‌نام و نشان تشکیل شده بود، بر بام فوتبال حرفه‌ای ایران ایستاد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایسنا، کسی باور نمی‌کرد که استقلالی ها آنقدر متحول شده باشند که بر سکوی قهرمانی تکیه بزنند اما آن استقلال مقتدر و قوی، کم‌کم با توجه به مشکلاتی که طی سال‌های اخیر برایش ایجاد کردند، از روزهای اوج خوش خود فاصله گرفت تا این‌که اکنون در لیگ هجدهم روزگاری بسیار بد را باوجود توانمندی بازیکنان خود، تجربه می‌کند.

خوزستانی‌ها که پس از قهرمانی، نسخه فروپاشی‌شان پیچانده شد، در سال ۱۳۹۷ در بدترین شرایط ممکن به سر بردند؛ آن‌ها به دلیل سهل‌انگاری مدیریت‌های قبلی و عدم پرداخت مطالبات بازیکن خارجی خود، در نیم فصل اول، شش امتیاز از امتیازاتی را که به سختی اندوخته بودند، از دست دادند و از پنجره نقل و انتقالات نیز محروم شدند.

استقلال خوزستان در پایان سال و تا هفته بیست و دوم با ۱۰ امتیاز در رده آخر جدول قرار گرفته است. این تیم یازده باخت را متحمل شده و هفت تساوی نیز بدست آورده است. تنها سه برد نیز در کارنامه آبی‌های خوزستان در لیگ هجدهم ثبت شده است.

هدایت این تیم در ابتدا به داریوش یزدی سپرده شد ولی با قطع همکاری باشگاه با یزدی، کریم بوستانی کار را به دست گرفت. بوستانی هم پس از چند هفته حضور روی نیمکت استقلال، به صورت توافقی از این تیم جدا شد و در پایان سال، قنبری و علوی مربیان تیم، هدایت استقلال خوزستان را برعهده گرفتند.

تغییر سرمربی دردی از استقلال خوزستان دوا نکرد و این تیم تا لیگ یک تنها چند قدم فاصله دارد و روی کاغذ هنوز به بقا امیدوار است.