ذوب‌آهن و سپیدرود؛ جدال ۶ امتیازی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر میزبان تیم سپیدرود رشت است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال روز پنج‌شنبه ۱۵ فروردین ماه با برگزاری ۳ دیدار ادامه می‌یابد که در یکی از این رقابت‌ها، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه فولادشهر میزبان تیم سپیدرود است.

ذوب‌آهن که در هفته‌های گذشته بازگشت دلچسبی به لیگ داشته و نتایج خوبی را کسب کرده است، باید در هفته نهم از دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر آماده مصاف با سپیدرود رشت شود. شاگردان منصوریان در ۴ هفته گذشته باانگیزه بالایی در رقابت‌ها حاضر شده و با به دست آوردن ۳ برد و یک تساوی روند درخشانی را داشتند.

تقابل ذوب‌آهن و سپیدرود را می‌توان یک دوئل تمام عیار دانست. ذوبی‌ها در حالی به مصاف سپیدرود می‌روند که این دیدار پیش‌درآمدی برای بازی آنها در لیگ قهرمانان محسوب شده و از طرف دیگر کسب ۳ امتیاز آن با توجه به نتایج تیم‌های پارس جنوبی، سایپا و ماشین‌سازی شانس جهش چند پله‌ای در جدول را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

در آن سو سپیدرود که در انتهای جدول برای بقا می‌جنگد، با توجه به فاصله امتیازی نزدیکش با تیم نفت‌ مسجدسلیمان از شانس خوبی برای فرار از سقوط برخوردار بوده و همین امر موجب می‌شود که ۳ امتیاز دیدار برای هر ۲ تیم ارزش دوچندانی پیدا کرده و بازیکنان هر ۲ تیم از انگیزه بالایی برای پیروزی برخوردار باشند.

ذوب‌آهن منصوریان تیمی است سراپا انگیزه که بازیکنانش از تحرک و دوندگی بالایی بهره می‌برند. نظم تیمی دقیق، تحرک بالا و هم‌خوانی بازیکنان با وظایف‌شان باعث می‌شود تا ذوبی‌ها در اکثر دقایق بازی هدفمند عمل کرده و همین امر کار را برای تیم‌های مقابل آنها سخت می‌کند. شاگردان منصوریان در هر ۲ فاز هجومی و دفاعی شرایط مطلوبی داشته و از آمادگی کامل برخوردار هستند.

اوج‌گیری مطهری در کنار آمادگی بالای حسینی، فخرالدینی، نیک‌نفس و حدادی‌فر ریتم هجومی ذوب‌آهن را تقویت کرده و آنها را در خط حمله زهردار کرده است. با این وجود روند ذوبی‌ها از ابتدای فصل تاکنون نشان داده است که آنها در مقابل تیم‌های با دفاع تخریبی و فشرده به مشکل برمی‌خورند.

از طرف دیگر روند یکنواخت و برنامه‌های یکسان حملات ذوب‌آهن در بازی‌های مختلف به تیم‌های مقابل اجازه آنالیز دقیق سبک آنها را داده و حریفان می‌توانند به راحتی ذوب‌آهن را در فاز هجومی زمین‌گیر کنند. اتفاقی که با توجه به سبک بازی سپیدرود ممکن است در این دیدار برای آنها مشکل‌ساز شده و منصوریان باید پلن‌های جایگزین را برای مواقع لزوم در برنامه‌های خود برای ذوب‌آهن در نظر بگیرد.

در آن سو سپیدرود تیمی است که در نیم‌فصل دوم تاکنون بردی نداشته و با توجه به شرایط خود در جدول نیاز بالایی به کسب امتیاز در این دیدار دارد. بازیکنان سپیدرود در ۸ هفته گذشته ۴ شکست و ۴ مساوی را به دست آورده‌اند، برای فرار از سقوط چاره‌ای جز پبروزی ندارند.

تغییر سرمربی سپیدرود و حضور دست‌نشان در رأس کادر فنی این تیم، سبک بازی آنها را به شدت دفاعی کرده و همین امر می‌تواند کار را برای سبزپوشان اصفهانی سخت کند. سپیدرود تیمی است با دفاع فشرده و تخریبی که در ضدحملات به شدت خطرناک بوده و در ارائه بازی درگیرانه تخصص بالایی دارد. از طرف دیگر نیاز مبرم آنها به کسب امتیاز باعث می‌شود تا محتاط‌‌تر عمل کنند.

بزرگ‌ترین چالش منصوریان در این بازی عبور از لایه‌های دفاعی سپیدرود و غیبت ۲ مدافع تأثیرگذار ذوب‌آهن است. باید منتظر ماند و دید که اندیشه‌های کدام مربی راه‌گشا است.

برترین گلزنان:

ارسلان مطهری و محمد غلامی هر ۲ با ۴ گل، برترین گلزنان ذوب‌آهن و سپیدرود هستند.

محرومان و مصدومان:

ذوب‌آهن محمد نژادمهدی و هادی محمدی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد، اما سپیدرود برای این بازی بازیکن محروم و یا مصدومی نداشته و با ترکیب کامل در زمین حاضر می‌شود.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن اصفهان:

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، مجتبی مقتدایی، حمید ملکی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر، ارسلان مطهری، زبیر نیک نفس، محمدرضا عباسی، محمدرضا حسینی و کریستین اوساگوانا

سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب احتمالی سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، لوکا نوزادزه، میثم تهی‌دست، میلاد شیخی سلیمانی، میثم فردوسی، محمد بلبلی، هومن ربیع‌زاده، مهرداد بایرامی، محمد علیزاده، میلاد قربان زاده و حسین شنانی

سرمربی: نادر دست‌نشان

برنامه سایر بازی‌های هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه

استقلال – سایپا

پنج‌شنبه ۱۵ فروردین ماه

پیکان – پرسپولیس

نفت مسجدسلیمان – ماشین‌سازی تبریز

جمعه ۱۶ فروردین ماه

نساجی مازندران – سپاهان اصفهان

فولاد خوزستان – پدیده شهرخودرو

تراکتورسازی تبریز – صنعت نفت آبادان

پارس جنوبی بوشهر – استقلال خوزستان