دست نشان: آمده ام تا سپیدرود در لیگ بماند

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – نادر دست‌نشان، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت دیدار مقابل ذوب‌آهن را برای تیمش بسیار حائز اهمیت و سنگین توصیف کرد.

نادر دست‌نشان پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: این بازی برای ما بسیار حائز اهمیت و سنگین بود. همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، ذوب‌آهن بدون استرس و حساسیت بازی را دنبال می‌کرد. حریف با تاکتیک از پیش تعیین‌شده و با جوانانی که داشت، می‌خواست عرصه را بر ما تنگ کند و در نیمه دوم با حضور باتجربه‌ها، فشار بیش از حدی به ما بیاورد. ما از این موضوع باخبر بودیم و ذوب‌آهن را به خوبی آنالیز کرده بودیم.

وی ادامه داد: تلاش کردیم کناره‌ها را ببندیم که تا حدود خیلی زیادی موفق شدیم. در ۳۰ دقیقه آخر، ذوب‌آهن را به بازی مستقیم و ارسال بلند توپ‌ها مجبور کردیم، اما در استفاده از ضدحملات کمی عجول بودیم. برخی از بازیکنان امید ما برای اولین بار در ترکیب سپیدرود به میدان می‌رفتند و تجربه گردش توپ ما در ضدحملات مناسب نبود. بازی قابل قبولی بود و هواداران دو تیم از بازی لذت بردند. طرفداران ما دیدند بچه‌های تیم چقدر عاشقانه برای سپیدرود بازی کردند.

سرمربی سپیدرود رشت در پاسخ به این پرسش که آیا تغییرات مدیریتی این باشگاه به فوتبال رشت کمک کرده است یا خیر، تصریح کرد: حیف است تیم‌های شهرستانی چون سپیدرود، ابومسلم، نساجی، ذوب‌آهن و سپاهان در لیگ برتر نباشند. ما با مشکلات عدیده مالی و سخت‌افزاری مواجه هستیم. البته شما باید این سؤال را از مسئولان عالی‌رتبه فوتبال ایران و وزارت ورزش بپرسید.

دست‌نشان با انتقاد از حضور تیم‌های صنعتی در شهرهای بدون استعداد گفت: تیم‌های صنعتی زیادی داریم که پایگاه مردمی و استعداد ورزشی ندارند و سال‌هاست که فوتبال بازی می‌کنند، اما دریغ از هزار تماشاگر. قریب به اتفاق آنها هم در پایتخت هستند. بهتر است بودجه این تیم‌ها را که حمایت مردمی ندارند و میلیاردی هزینه می‌کنند، به سمت تیم‌هایی چون سپیدرود روانه کنند. تازه بچه‌های شهرستانی در این تیم‌ها بازی می‌کنند. این اتفاق خیلی به فوتبال ما کمک می‌کند.

وی در واکنش به صحبت خبرنگاری درباره نفع بردن تیم سپیدرود از اشتباهات داوری و عدم پذیرش گل تیم ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن خیلی بیشتر از داوری نفع برد! اجازه دهید ما فیلم بازی را ببینیم. از این گل‌ها زیاد به ثمر می‌رسد، اما قرار نیست داور با میل من و شما تصمیم بگیرد.

من درباره داوری صحبت نمی‌کنم. بنیادی‌فرد از داوران خوب ماست و پس از فغانی، دومین داور ایرانی کمیته داوران AFC و فیفا محسوب می‌شود. باید از این افراد حمایت شود. شاید داور اشتباهی مرتکب شود، اما این اتفاق در محوطه جریمه رخ داد و من نمی‌توانستم صحنه را ببینم. نمی‌دانم شما کجا نشسته بودید که صحنه را دیدید.

«شاید اگر داور خطای بازیکنان ذوب‌آهن را به خاطر جلوگیری از حملات ما اعلام می‌کرد، بازیکنان ذوب‌آهن اخراج می‌شدند.»، سرمربی سپیدرود ضمن بیان این جمله اظهار داشت: به‌هرحال این نظر داور بود و به بازیکنان حریف اخطار هم نداد. ما تصمیم‌گیری درباره این صحنه‌ها را به کارشناسان واگذار می‌کنیم، اما در مجموع داوری خیلی خوبی داشتیم.

دست‌نشان ضمن گلایه از قاسم حدادی‌فر تصریح کرد: او بازیکنی باتجربه، تکنیکی و باعث افتخار ذوب‌آهن و ایران است، اما رهبری او در زمین خوب نیست. برای برد نباید هر کاری انجام داد. ارسلان مطهری پای بازیکن من را زد و حدادی‌فر توپ را گرفت.

او برای گلزنی جلو رفت و از مطهری هم برای گل زدن استفاده کرد. اگر آن توپ گل می‌شد، فکر نمی‌کنم برای علیرضا منصوریان و تیمش لذت‌بخش بوده باشد. این اتفاق در چند صحنه تکرار شد.

پس از اعتراض یکی از خبرنگاران به صحبت‌های دست‌نشان و اشاره به وقت‌کشی بازیکنان سپیدرود، وی خاطرنشان کرد: بهتر است جواب شما را ندهم. ذوب‌آهن مساوی کرده و شما از روی تعصب این حرف را می‌زنید. مطهری پس از آن صحنه عذرخواهی کرد. آن وقت شما می‌گویید بازیکن من خودش را انداخت؟

صحنه‌هایی هستند که بازیکن واقعاً ضربه می‌خورند. شما بازیکنان را آدم آهنی نبینید و بدانید آنها هم احساسی هستند. ما در چند صحنه توپ را به خاطر بازی جوانمردانه به بیرون زدیم و بازیکن خارجی شما نیز چنین کرد. ما انتظار دیگری از حدادی‌فر داریم، نه اینکه خودش توپ را بگیرد و برای گلزنی جلو بیاید.

سرمربی سپیدرود در پاسخ به این پرسش که آیا تیمش در لیگ برتر می‌ماند یا خیر، گفت: اگر من را قبول دارید، می‌گویم سپیدرود در لیگ برتر می‌ماند. این اتفاق به کمک بازیکنان باوجودم رخ می‌دهد. چهار بازیکن رده امید در تیم من بازی می‌کنند. مگر بازی‌های بعدی ما مقابل چه تیم‌هایی است؟ مگر این تیم‌ها بالاتر از ذوب‌آهن هستند؟ ما غرور نداریم؟ مگر فاصله ما با سایر تیم‌ها چقدر است؟ بچه‌ها امیدوار شده‌اند و برای بقا تلاش می‌کنند. ما از تجربه‌های علی کریمی و خداداد عزیزی هم استفاده می‌کنیم.

دست‌نشان بازی با ذوب‌آهن را سخت توصیف کرد و اظهار داشت: ببینید تیم ما مقابل ذوب‌آهن چگونه بازی می‌کند. زمانی که من جوان بودم، ذوب‌آهن در لیگ تخت جمشید بازی می‌کرد. همه تیم‌ها برای ما بزرگ و عزیز هستند، اما ما هم سپیدرود هستیم و ۲۰ هزار نفر در رشت از ما حمایت می‌کنند.

اکنون در رده پانزدهم جدول هستیم، اما یک اتوبوس برای حمایت از ما به اصفهان آمدند. با انرژی و عشقی که آنها به ما می‌دهند، تمام وجودمان را می‌گذاریم تا موفق شویم و مسئولان ورزشی، نگاه ویژه‌ای به ما داشته باشند. اگر ذوب‌آهن امکانات سپیدرود را داشته باشد، آن زمان می‌خواهید چه کنید؟