خوزستانی ها رکوردار تغییر مربیان در لیگ برتر

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در فاصله ۶ هفته مانده به پایان بازی های این فصل لیگ برتر تغییر ۵۶ درصدی در کادر فنی تیم ها به ثبت رسیده است. بدین معنی که ۹ تیم از تیم های شرکت کننده در جریان فصل دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، تغییرات صورت گرفته در کادر فنی برخی تیم ها مثبت و در برخی تیم ها منفی بوده است. نمونه مثبت تراکتورسازی است. این تیم با آمدن لیکنز در نتیجه گیری بسیار خوب عمل کرده است و هم اکنون یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.

تراکتورسازی در دور برگشت بازی ها و در ۹ بازی انجام داده در ۷ بازی پیروز شده است و باخت نداشته. از سویی این تیم موفق شد عنوان بهترین خط حمله بازی ها را با ۳۷ گل زده در ۲۴ بازی از آن خود کند و همان طور که اشاره شد یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بشمار می رود.

نمونه منفی هم استقلال خوزستان است که با وجود این همه تغییر در کادر فنی باز هم یکی از تیم های در حال سقوط است. معمولا جابجایی در کادر فنی تیم ها از آنجایی که با مطالعه و منطق همراه نیست عموما نتیجه مثبتی به دنبال ندارد که این را می توان در چند تیم دیگر به جز استقلال خوزستان هم دید.

نکته جالب توجه اینکه خوزستانی ها رکوردار تغییر مربی در کادر فنی خود هستند. از چهار تیم خوزستانی این فصل لیگ برتر سه تیم دست به تغییر در کادر فنی خود زده اند.

نفت مسجد سلیمان، استقلال و فولاد خوزستان. استقلال خوزستان سید محمد علوی را به عنوان ششمین مربی بر بالای سر خود می بیند و فولاد خوزستان هم از ابتدای فصل چهار سرمربی داشته است.

تغییرات در کادر فنی تیم های لیگ برتری از ابتدای فصل از این قرار بوده است:

پرسپولیس : برانکو

تراکتورسازی: جان توشاک – محمد تقوی – لیکنز

سپاهان : امیر قلعه نویی

استقلال: شفر

پدیده شهر خودرو: یحیی گل محمدی

فولاد: سیروس پورموسوی – ایلی استان – عزیز فرسیات – افشین قطبی

پارس جنوبی جم: مهدی تارتار

سایپا: علی دایی

ماشین‌سازی‌تبریز: فیروز کریمی – رضا مهاجری

ذوب آهن: امید نمازی – علیرضا منصوریان

نساجی مازندران: جواد نکونام – مجید جلالی

پیکان: مجید جلالی – حسین فرکی

صنعت نفت آبادان: سرجیو

نفت‌ مسجدسلیمان: عبدالله ویسی – علیرضا مرزبان

سپیدرود رشت: خداداد عزیزی – علی کریمی – نادر دست نشان

استقلال خوزستان: داریوش یزدی – ایمان مبعلی – کریم بوستانی – کریم قنبری – سیروس نعمتی نژاد – سید محمد علوی