سپیدرود – تراکتور: جدال برای بقا و صدرنشینی!

تیم سپیدرود رشت و تراکتورسازی در شرایطی به مصاف هم می روند که یک تیم برای بقا در لیگ و دیگری برای صدرنشینی تلاش می کنند.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودهفته بیست پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشورمان از روز پنجشنبه ۲۲ فروردین آغاز می‌شود و تا روز شنبه ۲۴ فروردین ادامه خواهد داشت.

شرایط جدول به گونه‌ای است که لیگ به ۲ قسمت تقسیم شده است. مدعیان و تیم‌هایی که در کورس قهرمانی قرار دارند و تیم‌هایی که در میانه جدول حضور دارند. با توجه به فاصله کم بین امتیاز‌ها هفته‌های پایانی لیگ از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در هفته بیست و پنجم دو تیم تراکتورسازی و سپیدرود رشت در حالی به مصاف هم می‌روند که می‌توان این بازی را مرگ و زندگی بنامیم.

تیم سپیدرود رشت در حال حاضر در قعر جدول قرار دارد و شرایط خوبی در لیگ برتر ندارد. اگر شاگردان دست نشان مقابل تراکتورسازی نتیجه را واگذار کنند به‌طور حتم در یک‌قدمی سقوط در لیگ برتر قرار خواهند گرفت.

از آن طرف شرایط تراکتورسازی هم در این بازی بسیار حساس است، سرخ پوشان تبریزی در حال حاضر در جایگاه دوم لیگ برتر قرار دارند و اگر این بازی را واگذار کنند، فاصله‌شان از صدر جدول بیشتر می‌شود، اما اگر بتوانند سپیدرود را شکست دهند به‌صورت موقت می‌توانند صدر جدول را از آن خود کنند.

سپیدرود رشت

سپیدرودی ها بالا سر استقلال خوزستان با ۱۵ امتیاز در مکان پانزدهم جدول لیگ قرار دارند و تا به الان دومین تیم سقوط کرده به لیگ آزادگان محسوب می شوند.

در این تیم نیز شاهد وجود حواشی در مسائل مدیریتی و خارج از فوتبال هستیم که در ایجاد شرایط نه چندان خوب آن‌ها قطعا تاثیر گذار بوده است.

علی کریمی از ابتدای این فصل به عنوان مالک و سرمربی در این تیم شروع به فعالیت کرد و تلاش زیادی هم برای نتیجه گرفتن انجام داد، اما اصلا موفق نبود و زمانی که دیگر متوجه شد نمی تواند کاری برای بهبود وضعیت انجام دهد رشت را ترک کرد تا شاید شوک رفتنش باعث ماندن سرخ پوشان رشتی در لیگ هجدهم شود.

بعد از رفتن کریمی، بیات به عنوان مالک موقت و نادر دست نشان به عنوان سرمربی این تیم شروع به فعالیت کردند. نمی‌توان گفت: بعد از این تغییرات در کادر فنی تیم شرایط خوب شد و شاید می‌توان گفت: کمی ثبات افزایش پیدا کرد و به جای شکست مساوی کردند.

نفت مسجد سلیمان با ۱۹ امتیاز بالا سر سپیدرود قرار دارد و به نظر می رسد رشتی ها از شانس خوبی برای نگه داشتن خود در لیگ برتر برخوردار هستند. اما این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که در ۶ بازی باقی مانده باید به مصاف تیم هایی، چون تراکتورسازی، فولاد و استقلال بروند که از این نظر کارشان دشوار به نظر می‌رسد.

تراکتور سازی تبریز

هواداران تبریزی تیم تراکتورسازی در لیگ هجدهم شانس بسیار بالایی برای قهرمانی تیمشان قائل هستند و این تیم روز‌های خوبی را با مربی بلژیکی خود پشت سر می‌گذارد.

تراکتورسازی با ۴۹ امتیاز در مکان دوم جدول قرار دارد و ۵ بازی اخیر خود را مقابل تیم های خوبی، چون سپاهان و پدیده که در کورس قهرمانی قرار دارند با پیروزی پشت سر گذاشته است.

تبریزی ها با زدن ۳۷ گل بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند و مهاجم ایرلندی این تیم آنتونی استوکس با ۱۱ گل زده جزو برترین گلزنان مسابقات است. حضور ستاره های ملی پوش همچون اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی و مسعود شجاعی ودر کنار آن‌ها بازیکنان خارجی با کیفیت و همچنین پشتوانه هواداران پرشور تبریزی تیم مدعی و قدرتمندی از تراکتورسازی ساخته است.

کارشناشان فوتبال مدعی هستند که حضور لینکز در این تیم چندان تغییر تاکتیکی به وجود نیاورده است و این تیم بر اساس خلاقیت‌های فردی موفق به کسب نتیجه می‌شود.

در هر صورت قرمز‌های تبریز در این فصل به همراه پرسپولیس تهران یکی از جذاب ترین رقابت ها را برای کسب عنوان قهرمانی تجربه خواهند کرد و دیدار این ۲ تیم در تبریز یکی از تعیین کننده ترین و مهیج ترین بازی های فصل خواهد بود.

این تیم در شرایطی این هفته میهمان سپیدرودی است که در نیم فصل دوم هیچ شکستی را نپذیرفته است و در ادامه ی فصل بازی‌های حساسی مقابل پرسپولیس، ذوب آهن و پارس خواهد داشت.