شهرداری، متولی پرداخت قرارداد سپیدرودی ها / مشتریان سپیدرود، در انتظار سقوط یا بقای تیم

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودشهرداری رشت با اعطا ۲۰۰ میلیون به باشگاه سپیدرود باعث شد تا مدیران باشگاه ۵ درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کنند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش‌ سه، علی کریمی با پرداخت ۴۵ درصد از قرارداد بازیکنان از این فصل با سپیدرود خداحافظی کرد تا مشکلات مالی بار دیگر به باشگاه برگشته و مدیران ورزش استان به دنبال پیدا کردن مالک جدیدی برای تیم این تیم پرطرفدار باشند.

اما چند ماه قبل شهرداری رشت با تصویب طرحی موظف به پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان به سپیدرود برای هزینه‌های جاری شد تا آن‌ها مشکلی برای سفرهای بین استانی و هم‌چنین هزینه اسکان نداشته باشند. حالا خبر می‌رسد که با تلاش فراوان علی بهارمست، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی از شهرداری به حساب سپیدرود آمده است.

این مبلغ هم به صورت چک‌های ۳ یا ۴ میلیونی بین بازیکنان تقسیم شده و ۵۰ میلیون تومان هم برای هزینه سفر به اصفهان خرج شده است. با این اوصاف ۵ درصد از قرارداد بازیکنان پرداخت شد تا در مجموع دریافتی بازیکنان به ۵۰ درصد برسد.

به نظر می‌رسد در شش بازی مانده به پایان لیگ هجدهم تنها ۲۰ درصد دیگر در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد و باید دید این مبلغ از کدام منبع تهیه می‌شود.

مشتریان سپیدرود، در انتظار سقوط یا بقای تیم

گویا چند مشتری دست به نقد برای سپیدرود وجود دارد که در انتظار مشخص شدن وضعیت تیم و سپس سرمایه گذاری در رشت هستند.

بعد از خداحافظی علی کریمی از سپیدرود با تصمیم اداره ورزش و جوانان گیلان کیومرث بیات به عنوان مالک موقت باشگاه انتخاب شد تا پس از بررسی گزینه‌های موجود زمام کار به فرد جدیدی سپرده شود.

حالا خبر می‌رسد که دو مشتری جدید توسط علی کریمی برای سپیدرود مطرح شده اند و تمایل زیادی برای در اختیار گرفتن باشگاه دارند. تنها مشکل موجود در این میان به وضعیت نامشخص آن‌ها بازمی‌گردد.

سرخ های شهر رشت در حال حاضر با ۱۵ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند و برای فرار از سقوط تلاش می کنند. در صورت ماندن تیم در لیگ برتر این دو مشتری برای خرید اقدام رسمی انجام می‌دهند و در صورت سقوط به لیگ یک هم همه چیز منتفی می شود.

سپیدرود این هفته در خانه برابر تراکتورسازی قرار می‌گیرد و به دنبال کسب نتیجه از این تیم پرستاره است تا گام بزرگی برای بقا در لیگ برتر بردارد.

نفت مسجدسلیمان، رقیب مستقیم این تیم در جدول نیز در مشهد مهمان پدیده خواهد بود و احتمال از دست دادن امتیازش بالا است تا به این وسیله فاصله دو تیم کم شود.

همچنین این دو در هفته بیست و هشتم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و باید دید در نهایت کدام یک مجوز بقا در لیگ برتر را دریافت می‌کند.