سپیدرود حریفی سخت در مسیر قهرمانی تراکتورسازی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم تراکتورسازی عصر امروز در رشت مهمان تیم سپیدرود این شهر است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته بیست‌و‌پنجم لیگ برتر فوتبال برای تدوام حضور در کورس قهرمانی ‌در رشت  به مصاف سپیدرود  پایین جدولی می‌رود.

– بر خلاف تصور ایجاد شده برخی رسانه‌ها‌ در جهت ضعیف نشان دادن رقبای تراکتور‌سازی، رشتی‌ها تیم بسیار خطرناکی هستند که آخرین تلاش‌ها برای بقا در لیگ برتر را انجام می‌دهند و شاید ۳ امتیاز بازی با سپیدرود یکی از ارزشمندترین ۳ امتیاز این فصل تراکتوری محسوب شود.

– سرخپوشان تبریزی برای کسب ششمین پیروزی پیاپی خود در این فصل و تداوم بازی‌های بدون باخت نیم فصل دوم در حالی به مصاف سپیدرود رشت می‌روند که این تیم در ورزشگاه خانگی خود‌، سردار جنگل رشت بدترین عملکرد را بین ۱۶ تیم لیگ برتر داشته و در بازی‌های خانگی تنها یک پیروزی کسب کرده و ۵ تساوی و ۶ شکست و تنها ۸ امتیاز در کارنامه دارد.

– سپیدرودی‌ها این فصل ‌با ۲ سرمربی مختلف استارت زدند و این تیم خداداد عزیزی بود که وارد لیگ برتر شد و علی کریمی ناجی سال قبل سپیدرودی‌ها هم نتوانست در نقش مالک و سرمربی امسال کاری از پیش ببرد و تا رشتی‌ها به سراغ مارکوپلو ایران یعنی نادر دست‌نشان بروند تا این مربی شمالی ۱۹ تیم دوران هدایت خود را داشته باشد.

تیم‌های تراکتورسازی و سپیدرود در لیگ برتر ۳ بار به مصاف هم رفته اند که ۲ پیروزی ۲-۱ برای تراکتور و یک پیروزی ۱-۰ برای سپیدرود کسب شده است.

– این ۲ تیم برای اولین بار در سال ۵۵ در لیگ دو تخت جمشید به مصاف هم رفتند که حاصل کار دو تیم یک پیروزی برای تراکتور و یک تساوی بود.

– بهترین پیروزی تراکتورسازی مقابل سپیدرود با نتیجه ۴- صفر با هدایت واسیلی گوجا سرمربی فقید رومانیایی تراکتورسازی در سال ۷۱ و طی دومین دوره لیگ آزادگان بدست آمد و تنها پیروزی تاریخ سپیدرود برابر تراکتور بازی برگشت سال قبل با نتیجه ۱-۰ بود.

– ۲ تیم برای این دیدار هیچ محرومی ندارند ولی یوگی سوگیتا از تراکتور و از سوی مقابل حمیدرضا طاهرخانی و حسین ابراهیمی هافبک تأثیرگذار سپیدرود مصدوم هستند همچنین رضا نورمحمدی به یکباره از این تیم جدا شده است همچنین خبرها از فسخ قرارداد رومانی چاچوآ  مدافع تنومند گرجستانی سپیدرود خبر می‌دهد.

– تراکتورسازی از رده ‌‌۱۵ جدول که هفته سوم قرار داشته اکنون برای دومین هفته پیاپی در رده‌ی دوم قرار دارد و از سوی مقابل سپیدرود با ایستادن در پله ۱۴ در هفته ۱۲ام بهترین را داشته و ۱۱هفته اول در قعر جدول قرار داشته است که با کسر ۶ امتیاز از استقلال خوزستان ۱۲هفته ‌‌پیاپی است که کار را در رده‌ ۱۵ آغاز می‌کند و در مجموع تراکتور در تمامی ۲۴ هفته بالاتر از سپیدرود قرار داشته است.

– لیکنز در بازی‌های نیم فصل دوم با ۷ برد و ۲ تساوی برترین سرمربی لیگ برتر تا اینجای کار است و توانسته ۲.۵۵ امتیاز کسب کند در سوی مقابل دست‌نشان از ۴ بازی ۳ امتیاز کسب کرده و‌  ۰.۷۵ امتیاز در هر ‌بازی‌ کسب کرده است‌.

– و تنها مشکل تراکتوری‌های با تکنیک چمن مصنوعی ورزشگاه سردار جنگل رشت است که این کار را برای این تیم مشکل می‌سازد.

خیز تراکتوری‌ها برای اولین قهرمانی در لیگ برتر

هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با انجام چهار بازی پیگیری می‌شود و چهار مدعی قهرمانی برای نزدیک شدن به صدر تلاش می‌کنند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، نخستین دیدار امروز تقابل تیمی از انتهای جدول و تیمی از مدعیان قهرمانی است.

با نگاهی به آمار متوجه اختلاف فاحش دو تیم خصوصاً در نیم فصل دوم لیگ می‌شویم. تراکتورسازی در ۹ مسابقه خود در نیم فصل دوم موفق به کسب هفت پیروزی شده است و فقط دو بار بازی‌هایش با تساوی به پایان رسیده است.

آن‌ها با ۳۷ گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارند. شرایط اما برای سپیدرود بسیار متفاوت است. در ۹ بازی نیم فصل دوم سپیدرود ۵ تساوی و ۴ شکست به دست آورده است. به این آمار باید شکست برابر پرسپولیس در جام حذفی را هم اضافه کرد.

آن‌ها که این روزها نیمکت خود را به نادر دست نشان سپرده‌اند در رده پانزدهم جدول قرار دارند و یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به دسته پایین‌تر محسوب می‌شوند.

با این تفاسیر به نظر می‌رسد قرمزهای تبریز کار سختی برای از پیش روی برداشتن سپیدرود ندارند و می‌توانند با پیروزی در این دیدار موقتاً در صدر جدول قرار بگیرند و با خیال آسوده‌ای مصاف رقیبانشان را به تماشا بنشینند.

تراکتورسازی و سپیدرود از جهتی در این فصل که هر دو تیم از ابتدای فصل سه سرمربی را روی نیمکت خود دیده اند، تشابه دارند. خداداد عزیزی، علی کریمی و نادر دست نشان برای سپیدرود و جان توشاک، محمد تقوی و جرج لیکنز برای تراکتورسازی در این فصل سرمربی‌گری کرده‌اند.