هاراگیری فروزان در سردار جنگل / گل شجاعی؛ از رشت به پرسپولیس و صادقی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دیدار تیم‌های سپیدرود و تراکتورسازی در شرایطی با نتیجه یک بر یک در جریان است که دروازه‌بان‌های دو تیم نقش اول را در این بازی ایفا کرده‌اند.

تیم‌های فوتبال سپیدرود و تراکتورسازی از ساعت ۱۷:۰۰ امروز در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفته‌اند. تراکتورسازی که برای رسیدن به صدر جدول نیاز مبرمی به هر ۳ امتیاز این بازی دارد شروع خوبی در این بازی نداشت و در دقیقه ۵ از حریف خود عقب افتاد.

محسن فروزان که در سودای شکستن رکورد کلین شیت لیگ برتر بود با اشتباهی عجیب بازیکن سپیدرود را در موقعیت تک به تک با خود قرار داد تا مهرداد بایرامی با ضربه بغل پای خود دروازه تراکتورسازی را باز کند.

دروازه‌بان تراکتورسازی در این بازی بعد از ۷ بازی متوالی بسته نگه داشتن دروازه خود گل خورد تا رکورد او در عدد ۶۵۲ متوقف شود. این گل دومین گل دریافتی تراکتورسازی در نیم فصل دوم بود.

فروزان در این فصل ۱۴ کلین‌شیت را در کارنامه خود ثبت کرده و با گلی که از سپیدرود دریافت کرد نتوانست تعداد کلین‌شیت‌های خود را به عدد ۱۵ برساند. علیرضا بیرانوند که در این فصل ۱۳ کلین‌شیت را ثبت کرده این فرصت را دارد با بسته نگه‌داشتن دروازه خود برابر سایپا به فروزان برسد.

در دقیقه ۲۳ بازی و در حالی که کسی فکر نمی‌کرد سانتر مسعود شجاعی تبدیل به یک گل شود روی اشتباه عجیب  ایمان صادقی و خروج بی موقع او از دروازه تراکتورسازی گل تساوی را به ثمر رساند تا نتیجه بازی ۱-۱ شود.

گل شجاعی؛ از رشت به پرسپولیس و صادقی

مسعود شجاعی کاپیتان تیم تراکتورسازی تبریز به زیبایی هر چه تمام تر دروازه ایمان صادقی گلر سابق سرخ ها را باز کرد.

در شرایطی که ورزشگاه سردار جنگل رشت مشغول تشویق تیم سپیدرود بود و از خوشحالی سر از پا نمی شناخت، مسعود شجاعی با فرصت طلبی، مهارت و زیرکی هرچه تمام تر دروازه این تیم را باز کرد. او در سمت راست زمین صاحب توپ شد و در شرایطی که انتظار می رفت توپ را برای مهاجمان تیم بفرستد، پس از این که از خروج بی موقع صادقی آگاهی یافت، با یک ضربه چیپ استثنایی، دروازه رشتی ها را گشود.

پس از گل، شجاعی ۳۴ ساله با آرامش خاصی گل را جشن گرفت و پذیرای همبازیانی شد که از شوت دیدنی اش، به وجد آمده بودند.

گل شجاعی به سپیدرود نتیجه بازی را به تساوی کشاند و البته استرس را به پرسپولیسی ها تزریق کرد چرا که تراکتور در صورت برد مقابل سپیدرود به صدر جدول صعود می کرد. همچنین ضربه شجاعی دروازه گلری را باز کرد که یک نیم فصل سابقه حضور در تیم پرسپولیس را داشته است.

هرچند که دقایقی پس از این گل، سپیدرودی ها دروازه فروزان را یک بار دیگر هم باز کردند، اما سوپر شوت شجاعی بی تردید یکی از بهترین گل های این فصل فوتبال ایران بوده است.